KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

RobotStudio Challenge – podejmij wyzwanie świata robotów!

RobotStudio Challenge – podejmij wyzwanie świata robotów!

Jesteś studentem, który interesuje się automatyką i robotyką? Rusza RobotStudio Challenge - w puli nagród 24 000 zł oraz szansa na staż w ABB!

Uczestnicy konkursu, korzystając ze środowiska ABB RobotStudio, będą mieli za zadanie stworzyć symulację zrobotyzowanej linii produkcyjnej!

Dla kogo RobotStudio Challenge?

Udział w RobotStudio Challenge mogą wziąć osoby, które w dniu rozpoczęcia Konkursu posiadają status studenta polskiej uczelni wyższej studiów inżynierskich, licencjackich lub magisterskich (w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym).

Z uwagi na charakter konkursu, zapraszamy w szczególności studentów kierunków takich jak automatyka i robotyka, mechatronika, mechanika i budowa maszyn, elektryka, elektronika, a także bioinżynieria czy biotechnologia.

Łukasz Drewnowski, kierownik marketingu i sprzedaży
w Lokalnej Jednostce Biznesu Robotyki ABB w Polsce

Szansę na wygraną ma symulacja, która przedstawiać będzie minimum sześć robotów ABB w pracach takich jak montaż, testowanie bądź inspekcja, a także pakowanie lub paletyzacja. Praca konkursowa musi zostać przygotowana w programie ABB RobotStudio, dostępnym w wersji demonstracyjnej na stronie internetowej www.abb.pl/robotics.

Przykładowy widok z programu RobotStudio.

Przykładowy widok z programu RobotStudio.

Coś dla studentów i ich wykładowców

W koncepcji konkursu RobotStudio Challenge szczególnie ważna jest obecność opiekuna. W tej roli powinien wystąpić wybrany przez uczestnika konkursu wykładowca, który będzie pełnić funkcję pierwszego kontaktu i doradcy w problematycznych sytuacjach.

Idealny opiekun powinien posiadać wiedzę na temat programu ABB RobotStudio oraz projektowania stanowisk zrobotyzowanych i wspierać studenta merytorycznie w pracy nad pracą konkursową.

Pula nagród RobotStudio Challenge

  • I miejsce: 7 000 zł oraz możliwość odbycia 1-miesięcznego stażu w dziale robotyki u Organizatora w Warszawie (dla Studenta) oraz 4 000 zł (dla Opiekuna)
  • II miejsce: 5 000 zł (dla Studenta) oraz 3 000 zł (dla Opiekuna)
  • III miejsce: 3 000 zł (dla Studenta) oraz 2 000 zł (dla Opiekuna)

Harmonogram konkursu

  • 9.01-30.04.2017: Przyjmowanie prac konkursowych
  • 15.05.2017: Wybranie i ogłoszenie 3 finalistów konkursu
  • 01.06.2017: Wielki Finał i wybór zwycięzcy konkursu

Więcej informacji na temat konkursu znaleźć można na stronie internetowej
RobotStudio Challenge oraz na Facebooku!

Źródło: Informacja prasowa przesłana przez ABB.

abb, konkurs, RobotStudio, robotyka

Trwa ładowanie komentarzy...