Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już najnowsze DIY?
Pora na listę kolejnych 10 konstrukcji. Tym razem m.in. coś dla fanów automatyki domowej, osób, które mają koty, oraz fanów gier. Do tego ankieta, dzięki której wybierzemy najlepsze DIY.
Poniższa lista zawiera 10 projektów, które zostały skonstruowane i opisane przez osoby udzielające się na naszym forum (kolejność losowa, pisownia oryginalna). Zachęcamy wszystkich autorów, aby chwalili się swoimi konstrukcjami na forum w dziale Projekty - DIY! Jeśli interesujesz się technologią, ale jeszcze nie znasz elektroniki to zainteresuj się koniecznie naszym kursem elektroniki i kursem Arduino.
Pojawiła się potrzeba wykonania prostego sterownika do bramy garażowej, który miałby powiadamiać mieszkańców czy aktualnie garaż jest zamknięty czy otwarty oraz w dowolnej chwili sprawdzić status. Tak powstało niewielkie urządzenie montowane na szynę DIN. Jest zasilane z dowolnej ładowarki... Czytaj dalej »
Mikrokontrolery z rodziny PIC32 należą do moich ulubionych układów. Większość konstruktorów już jakiś czas temu zdążyła się przerzucić na ARM-y (zwłaszcza rodzinę STM32), ja jednak z jakiegoś powodu ciągle lubię... Czytaj dalej »
Przedstawiam Wam mój projekt, oparty o ESP8266, którego robocza nazwa mojego projektu to ESP-IoT i jak pewnie się domyślacie związana jest z jakże popularnym dzisiaj tematem Internetu Rzeczy. Ogólnym założeniem projektu jest stworzenie taniego ekosystemu czujników IoT... Czytaj dalej »
Jest to robot minisumo zrobiony przez Pojemnika i mnie na kółku robotycznym KRÓL, które prowadzimy od zeszłego roku szkolnego. Założenia projektu nie były zbyt wygórowane: chcieliśmy tylko wygrać z innymi robotami z naszego kółka. Robotowi daleko do sprawnego... Czytaj dalej »
Witam po opisaniu jak zainstalować homebridge na rpi przyszedł czas aby pokazać jak ma to wyglądać ze strony ESP8266. Jest to sterownik led RGBW, można go wykorzystać jako sterownik RGB, tylko jednej barwy lub właśnie jako RGBW (pasek led posiada dodatkowo diody czystej barwy... Czytaj dalej »
Podczas ostatniej akcji kuponowo-rabatowej stałem się posiadaczem RaspberryPi 3B+. Od początku w planach miałem wykorzystanie tego mini komputerka jako serce konsoli retro. W pierwszej chwili chciałem stworzyć duży, stacjonarny automat Arcade... Czytaj dalej »
Interaktywna zabawka dla kotów gwarantująca zabawę w każdej chwili, żaden kot nie oprze się uciekającej czerwonej kropce. Jest to niewielkie pudełeczko z wbudowanym modułem wifi i banalnie prostą obsługą... Czytaj dalej »
O ile 32-bitowe mikrokontrolery Microchipa są dość rzadko wykorzystywane w amatorskich projektach, to 16-bitowych PIC24 nie spotyka się w nich prawie wcale. Ja jednak zainteresowałem się nimi z konkretnego powodu - w oparciu o nie powstała rodzina dsPIC, przeznaczona... Czytaj dalej »
Więc tak - ten układ został wymyślony przez pana Vladimiro Mazilli. Przetwornica swoją wydajność zawdzięcza układowi rezonansowemu, który tworzy kondensator MKP z uzwojeniem pierwotnym trafo. Tranzystory połączone... Czytaj dalej »
Moim głównym celem było to aby płytka zmieściła się w puszce fi 60. Zastosowałem trochę inne złącze ark niż to co w spisie potrzebnych części, gdyż kolega dał mi fajne złącze sprężynowe. Jest ono trochę wyższe od tego skręcanego, ale bez problemu się mieści. Gotowa płytka po zlutowaniu... Czytaj dalej »
Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić pozostałe projekty lub opisać swoje DIY!
Opisz swój projekt na naszym forum, a podczas kolejnych zakupów w Botlandzie zaoszczędzisz 50 zł lub więcej – wszystko zależy od liczby projektów, które opiszesz. Czytaj dalej »
Dołącz do 30 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY na bazie Arduino i Raspberry Pi.
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
Dołącz do 30 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY z Arduino i RPi.
Trwa ładowanie komentarzy...