KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #16

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #16

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już najnowsze DIY?

Pora na listę kolejnych 10 konstrukcji. Tym razem m.in. coś dla fanów automatyki domowej, osób, które mają koty, oraz fanów gier. Do tego ankieta, dzięki której wybierzemy najlepsze DIY.

Poniższa lista zawiera 10 nowych projektów, które zostały ostatnio opisane na forum (kolejność losowa, pisownia oryginalna). Autorzy tych DIY otrzymają rabaty do Botlandu, a oprócz tego, dzięki ankiecie wybierzemy wspólnie najlepsze DIY, którego autor otrzyma upominek w postaci gadżetów Forbota.

Sterownik bramy garażowej

Sterownik bramy garażowej

Pojawiła się potrzeba wykonania prostego sterownika do bramy garażowej, który miałby powiadamiać mieszkańców czy aktualnie garaż jest zamknięty czy otwarty oraz w dowolnej chwili sprawdzić status. Tak powstało niewielkie urządzenie montowane na szynę DIN. Jest zasilane z dowolnej ładowarki... Czytaj dalej »


Płytka prototypowa PIC32MX440F512H

Płytka prototypowa PIC32MX440F512H

Mikrokontrolery z rodziny PIC32 należą do moich ulubionych układów. Większość konstruktorów już jakiś czas temu zdążyła się przerzucić na ARM-y (zwłaszcza rodzinę STM32), ja jednak z jakiegoś powodu ciągle lubię... Czytaj dalej »


ESP-IoT uniwersalne podejście do IoT

ESP-IoT uniwersalne podejście do IoT

Przedstawiam Wam mój projekt, oparty o ESP8266, którego robocza nazwa mojego projektu to ESP-IoT i jak pewnie się domyślacie związana jest z jakże popularnym dzisiaj tematem Internetu Rzeczy. Ogólnym założeniem projektu jest stworzenie taniego ekosystemu czujników IoT... Czytaj dalej »


RoDAP - robot minisumo

RoDAP - robot minisumo

Jest to robot minisumo zrobiony przez Pojemnika i mnie na kółku robotycznym KRÓL, które prowadzimy od zeszłego roku szkolnego. Założenia projektu nie były zbyt wygórowane: chcieliśmy tylko wygrać z innymi robotami z naszego kółka. Robotowi daleko do sprawnego... Czytaj dalej »


Sterownik LED RGBW homebridge

Sterownik LED RGBW homebridge

Witam po opisaniu jak zainstalować homebridge na rpi przyszedł czas aby pokazać jak ma to wyglądać ze strony ESP8266. Jest to sterownik led RGBW, można go wykorzystać jako sterownik RGB, tylko jednej barwy lub właśnie jako RGBW (pasek led posiada dodatkowo diody czystej barwy... Czytaj dalej »


Przenośna konsola ARCADE Retropie

Przenośna konsola ARCADE Retropie

Podczas ostatniej akcji kuponowo-rabatowej stałem się posiadaczem RaspberryPi 3B+. Od początku w planach miałem wykorzystanie tego mini komputerka jako serce konsoli retro. W pierwszej chwili chciałem stworzyć duży, stacjonarny automat Arcade... Czytaj dalej »


LaserCat - zabawka dla kota

LaserCat - zabawka dla kota

Interaktywna zabawka dla kotów gwarantująca zabawę w każdej chwili, żaden kot nie oprze się uciekającej czerwonej kropce. Jest to niewielkie pudełeczko z wbudowanym modułem wifi i banalnie prostą obsługą... Czytaj dalej »


Płytka prototypowa PIC24FJ256DA210

Płytka prototypowa PIC24FJ256DA210

O ile 32-bitowe mikrokontrolery Microchipa są dość rzadko wykorzystywane w amatorskich projektach, to 16-bitowych PIC24 nie spotyka się w nich prawie wcale. Ja jednak zainteresowałem się nimi z konkretnego powodu - w oparciu o nie powstała rodzina dsPIC, przeznaczona... Czytaj dalej »


iNap HV Power Supply

iNap HV Power Supply

Więc tak - ten układ został wymyślony przez pana Vladimiro Mazilli. Przetwornica swoją wydajność zawdzięcza układowi rezonansowemu, który tworzy kondensator MKP z uzwojeniem pierwotnym trafo. Tranzystory połączone... Czytaj dalej »


Sterownik światła ESP homebridge

Sterownik światła ESP homebridge

Moim głównym celem było to aby płytka zmieściła się w puszce fi 60. Zastosowałem trochę inne złącze ark niż to co w spisie potrzebnych części, gdyż kolega dał mi fajne złącze sprężynowe. Jest ono trochę wyższe od tego skręcanego, ale bez problemu się mieści. Gotowa płytka po zlutowaniu... Czytaj dalej »


Które projekty są według Ciebie najciekawsze? Wybierz maksymalnie 3.

 • Przenośna konsola ARCADE Retropie 45%, 187 głosów
  187 głosów 45%
  187 głosów - 45%
 • LaserCat - zabawka dla kota 11%, 47 głosów
  47 głosów 11%
  47 głosów - 11%
 • Sterownik bramy garażowej 10%, 43 głosów
  43 głosów 10%
  43 głosów - 10%
 • Sterownik światła ESP homebridge 8%, 32 głosów
  32 głosów 8%
  32 głosów - 8%
 • Sterownik LED RGBW homebridge 6%, 24 głosów
  24 głosów 6%
  24 głosów - 6%
 • iNap HV Power Supply 6%, 24 głosów
  24 głosów 6%
  24 głosów - 6%
 • ESP-IoT uniwersalne podejście do IoT 5%, 21 głosów
  21 głosów 5%
  21 głosów - 5%
 • RoDAP - robot minisumo 5%, 20 głosów
  20 głosów 5%
  20 głosów - 5%
 • Płytka prototypowa PIC32MX440F512H 2%, 9 głosów
  9 głosów 2%
  9 głosów - 2%
 • Płytka prototypowa PIC24FJ256DA210 2%, 7 głosów
  7 głosów 2%
  7 głosów - 2%
Liczba głosów: 414
Liczba głosujących: 281
5 sierpnia 2019 - 14 sierpnia 2019
Ankieta została zakończona!

Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić pozostałe projekty lub opisać swoje DIY!

diy, ESP, forbotdiy, gry, IoT, projekty, robotyka

Trwa ładowanie komentarzy...