KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Znamy Mistrzów Polski w lutowaniu!

Znamy Mistrzów Polski w lutowaniu!

W piątek zakończyła się III edycja Mistrzostw Polski w lutowaniu, której organizatorem była firma RENEX.

Tym razem, w dniu, w którym rywalizowali przedstawiciele firmy, doszło do sytuacji, w której dwóch zawodników z czołówki zdobyło tę samą liczbę punktów!

By ostatecznie rozstrzygnąć, który z uczestników zajmie drugie, a który trzecie miejsce, sędziowie wzięli pod uwagę czas, w jakim każdy z zawodników ukończył lutowanie komponentów na płytce.

Michał Czerwiec z firmy Bornico, pojedzie walczyć o tytuł Mistrza Europy podczas Mistrzostw odbywających się w trakcie targów Productronica 2019. Pełne koszty przejazdu, zakwaterowania oraz odpowiedniego szkolenia przed samym startem w Mistrzostwach Europy, zapewnia sponsor i organizator Mistrzostw Polski, firma RENEX.

Warto przypomnieć, że zawodnik ten w Polskich Mistrzostwach startował nie pierwszy raz. W I edycji, która odbyła się w 2016 roku, Michał zajął trzecie miejsce. W II edycji, zorganizowanej w 2017 roku, zdobył II miejsce, ustępując wówczas Grzegorzowi Szymańczukowi (obecnemu Mistrzowi Europy).

Laureaci III Edycji Mistrzostw Polski w lutowaniu

W kategorii Uczniowie Szkół i Uczelni:

  • I miejsce: Piotr Szczepka - Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu
  • II miejsce: Dominik Borysewicz - Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie
  • III miejsce: Bartłomiej Jękot, Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu

W kategorii Firmy:

  • I miejsce: Michał Czerwiec, Bornico
  • II miejsce: Grzegorz Maliszewski, Mediarecovery
  • III miejsce: Sebastian Czop, Fideltronik

Mistrzostwa Polski w Lutowaniu odbywały się równolegle z konferencją Przyszłość Branży Producentów Elektroniki, która organizowana była w ramach programu REC (Renex Electronics Conferences) objęła 2 dni spotkań i prezentacji, poświęconych dwóm kluczowym tematom: perspektywom rynku kosmicznego UE dla producentów systemów elektronicznych oraz nowym technologiom automatyzacji produkcji, w szczególności innowacyjnym rozwiązaniom w obszarze robotyki. Więcej zdjęć z Mistrzostw znaleźć można na stronie wydarzenia.

lutowanie, mistrzostwa, renex, zawody

Trwa ładowanie komentarzy...