KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Chipseasy – inteligentny organizer podzespołów

Chipseasy – inteligentny organizer podzespołów

Każdy kto interesuje się elektroniką, prędzej czy później spotka się z problemem magazynowania podzespołów. Szybkie odnajdywanie elementów oraz kontrola ich ilości mogą sprawiać kłopoty.

Rozwiązaniem tego problemu jest mały, domowy i zautomatyzowany(!) magazyn Chipseasy.

Chipseasy jest kompaktowym organizerem o wymiarach 394x220x220 mm. Urządzenie pozwala w wygodny sposób magazynować wiele podzespołów elektronicznych i kontrolować ich stan.

Szafka składa się z 8 poziomów, każdy z nich posiada siatkę 8x8 przegródek. Daje to łącznie 512 oddzielnych pojemników. Każda przegródka wyposażona jest w podświetlenie LED.

Budowa Chipseasy.

Budowa Chipseasy.

Zarządzać stanem magazynu można ze specjalnej aplikacji, dzięki której organizer komunikuje się z komputerem (przez USB lub WiFi). Aplikacja posiada wygodny w użyciu interfejs do rejestrowania nowych oraz wyszukiwaniu obecnie zmagazynowanych podzespołów.

Chipseasy posiada 3 tryby pracy:

  • Operation Mode - do pobierania i przechowywania elementów,
  • Storage Mode - do magazynowania dużej liczby podzespołów wraz z automatyczną alokacją wolnych przegródek,
  • Soldering Mode - tryb ułatwiający proces montażu płytki PCB.

Jak Chipseasy wypada cenowo? Organizer kosztuje 399$. Jak podają konstruktorzy tego urządzenia, za tradycyjny system 512 szufladek trzeba zapłacić (ponoć) 765$.

Porównanie dostępnych organizerów podzespołów.

Porównanie dostępnych organizerów podzespołów.

Jeśli chcecie wyposażyć warsztat w Chipseasy, to musicie się pospieszyć! Kampania dobiega do końca (zostały 4 dni), a niestety nie zebrano jeszcze wystarczającej założonej sumy.

Prosta aparatura RC z Arduino (zasięg do 700 metrów)
Prosta aparatura RC z Arduino (zasięg do 700 metrów)

Do sterowania pojazdem RC można wykorzystać Bluetooth lub WiFi, dzięki czemu w roli nadajnika wystarczy nam telefon z odpowiednią... Czytaj dalej »

IoT, kickstarter, magazyn, podzespoły

Trwa ładowanie komentarzy...