Skocz do zawartości
Treker

W jakim języku programujecie

Programuje w  

242 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie ani nie widzisz wyników ankiety. Zaloguj się lub zarejestruj w ~20 sekund, aby zagłosować w ankiecie.

Pomocna odpowiedź

Ja osobiście programuje w Bascomie

Ja też programuje w Bascomie.

Żeby nie zrobiła się z tego tematu rozmowa nad przeważaniem języków:

Wiemy, że bascom jest powolny i gorszy od c. Ale jest posty i łatwy, a z c to ja nic nie zrozumiałem 😃

Zaraz wszystko przeniesiecie do off topa 😋 Ja? Ja umiem programowac w C++ (C sie mialem nauczyc ale mialem problemy z kompem i musialem [dalej musze] wszystko rekonfigurowac) troche w Perlu i HTML'a zaznalem 😋

Daniel co do twojej oceny: Sa rozne gusta tak samo jak rozna jest kapusta... Jedni naprzyklad mowia ze Bascom jest lepszy od C a inni temu zaprzeczaja, a jeszcze inni (w tym ja) na temat Bascom'a wogole nie maja zdania bo go nie znaja...

A to do tych co nie moga sie nauczyc C: Trzeba sie uczyc w niewielkich kawalkach i sobie pisac programiki z uzyciem tych funkcji, opcji, zaleznosci itepe nawet jesli to oznacza wypisywanie zmiennych lub stalych 😉 W http://pl.wikibooks.org/wiki/Programowanie:C jest to dobrze podzielone 😉 A jak sie nauczymy i na nastepny dzien nie pamietamy to musimy jeszcze raz sie nauczyc. Pojdzie nam duzo szybciej. A i slyszalem gdzies od kogos aby NIE WKUWAC na pamiec. Po prostu uzywac czesto. Robic niepotrzebne programy by utrwalic sobie w glowce wiadomosci i ich zastosowanie w praktyce. Przeciez usuniecie nic zbednego programu nas nic nie kosztuje? A przez pisanie nawet 10 linijkowych programow zdobywamy doswiadczenie. Pamietemy o takich znaczkach jak ";". Jak mam jakies bledy uczymy sie je szybko lokalizowac i neutralizowac (dla niewiedzacych odnajdywac i usuwac bledy). Jeszcze jesli ban cos nie wchodzi mozemy sobie naprzyklad przy komputerze zrobic sciage 😉 Albo jak macie dwupietrowe lozko to mozecie sobie nakleic nad soba. Tez skutkuje. Mozna sobie czytac na glos i nagrywajac sie przy tym. Potem jak naprzyklad jedziecie autobusem biezecie to nagrywacie na plytke w formie audio i sobie odsluchujecie. Metoda b. dobra dla ludzi ktorzy sa sluchowcami. Warto tez prosic o kody znajomych programisotow. Dzieki temu nauczymy sie jak XY rozwiazal ten problem. A moze sie okazac ze jego rozwiazanie jest duzo latwiejsze i lepsze (oczywiscie moze byc odwrotnie). Oj ale to nie o tym temat a ja sie tak rozpisalem... Zostawie to wam moze komus sie przyda a moze ktos mnie zacytuje w innym poscie? Naprawde przepraszam was, za to ze tak sie rozpisalem.

Powodzenia w programowaniu zyczy Frubi....

Preferuję asembler. Żaden język nie daje mi takiej kontroli nad prockiem 🙂 Widzę dokładnie co i gdzie się dzieje. Jestem w stanie dokłądnie policzyć czas wykonania się danej procedury no i kod wynikowy jest znacznie krótszy. Ostatnio zacząłem pisać w C w połączeniu ze wstawkami asm. Ogólnie mam doświadczenie w programowaniu '51, AVR i PIC 😉

zaquadnik, ale w asmie programy są bardzo długie (chodzi o źródła) więc nic dłuższego pod PC się nie opłaca pisać bo samo klepanie by zajeło sporo czasu... Dlatego ja zrezygnowałem z asma na początek 😋

A próbowałeś dobić się do sprzętu z jezyka wysokiego poziomu ? :> W asmie (mówię o PC) można napisać prosty sterownik np. do COMa i program będzie naprawdę krótki. A co do asm na mikrokontrolery. Wolę wiedzieć co się dzieję w procku i mieć dłuższy kod i możliwość poprawy błędu niż nie mieć nad tym praktycznie żadnej kontroli jak to ma miejsce w BASCOMie.

Jest też mankament ASM'a - o wszystkim trzeba pamietać 😋

No i wtedy najszybciej nauczysz się specyfiki architektury mikrokontrolera i obsługi peryferiów, że o samym programowaniu nie wspomnę :]

Co nie zmienia faktu, że w BASCOM'ie napisanie prostego programu zajmuje chwile...

W asemblerze też 🙂 Program, który wysyła komunikat powitalny przez UART, a następnie odbiera dane i wyświetla na LCD pisałem w jakieś 20 - 30 minut 😉 Nie ma to jak zrobić sobie biblioteki 😉

tak bascom jest szybsyz i prostrzy;) jest w sam raz dla początkujących

Małe sprostowanie BASCOM jest duzo wolniejszy od innych języków ale oszczędza czas programisty...

treker, niewiem czy się zgodzić bo niewiem o co ci chodzi 😋 Chodzi ci o pisanie źródła czy o wykonywanie programu?

Bo jak o źródło to zostane bez zdania (bo biblioteki mogą skrucić bardzo pisanie )...

A jak o wykonywania programu to asm ma dużo szybszy od BASCOM'a i C. Chociaż C jest i tak szybszy od BASCOM'a.

A tak swoją drogą to C++ jest szybszy od BASCOMA'a? 😎

PS: Widziałem robota zaprogramowanego w C++ 😅 "A oczy miałem jak pięco złotówki"//metafora taka 😉

zagłosowałem na C 😋

a jeszcze nic nie programuje 🙂

po prostu na początku chce sie nauczyc C

Czy musze umieć BASCOM ? 😕