Skocz do zawartości

Sumochallenge 2009 wyniki/dyskusja


Sabre

Pomocna odpowiedź

Zależało z którego mikrofonu korzystał wypowiadający się. Kiedy wywoływali roboty mini sumo do pojedynku dźwięk był ok, ale kiedy jeden z kolegów próbował powiedzieć kilka słów o tym, czemu przegrał pojedynek sumo, nie zrozumiałem nic.

Link do komentarza
Share on other sites

Co do wyników - Lego Line follower można zdjąć, mówiłem już - nie było tam praktycznie żadnej inwencji konstruktora - robot zbudowany, a instruktorzy POKAZYWALI jak zrobić program w języku blokowym. Wyniki były przypadkowe, a mówię Wam - widziałem zwycięski program. Bylibyście załamani, że takie coś wygrało 400zł.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Gwoli ścisłości.

Lego Line Follower i programowanie robotów Mini Sumo (Maor-12) nie były "pełnoprawnymi" konkurencjami. Zwycięzcy nie dostali pieniędzy jak w pozostałych 6 konkurencjach (a nie tylko pieniądze były nagrodami), ale dyplomy, statuetki (jak Wam podobał się Pikselek? 🙂 oraz gadżety od sponsorów. Fakt, nagrody całkiem niezłe, ale czego nie robi się dla propagowania robotyki 🙂

Filmy i zdjęcia pojawią się kiedyś na stronie zawodów - cierpliwości 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Jak tylko film zostanie obrobiony postaramy się go umieścić w internecie i na forum.

Ja wpadłem tylko na godzinkę i wydaje mi się, że straszną wadą całej imprezy było nagłośnienie. Momentami nie można było zrozumieć nawet słowa.

Kret jak coś to rozumiem że w przyszłym roku będziesz obsługiwał dźwięku.

Sabre dzięki za umieszczenie wyników.

Tak samo jak bulibulibu jestem ciekaw jak podobały Wam się dyplomy i pikselek

[ Dodano: 08 Cze 09 09:40 ]

W sumie ciekawi mnie to od zakończenia zawodów. Jak wam się podobali prowadzący na zawodach??

Link do komentarza
Share on other sites

Moim zdaniem Pikselek rewelacyjny, zabrakło dyplomów za udział w zawodach dla zawodników, którzy nie zajęli miejsca na podium, ot tak na pamiątkę by się przydały. Nagłośnienie faktycznie nie było najlepsze, stałem przy samych torach dla linefollowerów a słyszałem praktycznie tylko to co się działo na walkach sumo i minisumo. Prowadzący całkiem nieźle sobie radzili, ale przydałoby im się małe merytoryczne wprowadzenie przed zawodami, ponieważ niektóre wypowiedzi mijały się bardzo z prawdą właśnie ze względu na brak wiedzy, ale ich humor nadrabiał resztę.

Link do komentarza
Share on other sites

Nagłośnienie należało do Manufaktury więc na to nie mieliśmy wpływu. Jeden z prowadzących był z eski ale drugi to ja(student automatyki) więc to chyba nie kwestia braku wiedzy a próby dotarcia do gości manufaktury. Cieszę się że się podobało i cieszę się że krytykujecie to pozwoli nam w przyszłym roku zrobić jeszcze lepsze zawody. Z chęcią wysłucham krytyki właśnie w kierunku prowadzących bo w przyszłym roku pewnie znowu ja będę prowadził więc wrzucajcie mi ile wlezie;) coby współzawodnictwo w przyszłym roku było jeszcze bardziej przyjemne. Proszę również o wyrozumiałość w wypadku jakichś dziwnych wypowiedzi. Noc była ciężką pracą a na kawę nie było mnie stać więc zmęczenie w trakcie prowadzenia miało spory wpływ. Ale kto śpi z uczestników lub organizatorów dzień przed zawodami:D

[ Dodano: 08 Cze 09 10:47 ]

A i dostałem właśnie zdjęcia od naszego fotografa. Patrząc na ilość mam wrażenie że to było wesele:) jestem przekonany że każdy znajdzie fajną fotke swego robota i pewnie siebie samego również

Link do komentarza
Share on other sites

Hakroom, nie ma co się oburzać. Najpierw liczycie na krytykę a jak ktoś napisze coś, co Ci nie leży to wyskakujesz z pyskiem. Takie są fakty. Generalnie zawody były bardzo dobre, pojawiło się mnóstwo ludzi, zawodnicy zadowoleni i nikt tego nie neguje. Zauważyłem tylko, że słyszalność momentami była kiepska.

Link do komentarza
Share on other sites

Kret wybacz jeżeli cie uraziłem. Nie oburzam się, bardziej chodziło mi o propozycje abyś ty w przyszłym roku zajął się nagłośnieniem bo z tego co pamiętam kiedyś się w to bawiłeś. Tak jak napisał esu sprawa dźwięku należała do manufaktury. Wiem że dźwięk był taki sobie ale przynajmniej wszystko działało. Co do krytyki jestem jak najbardziej za. Dobrze jest wiedzieć co można poprawić a co było ok. Jak to mówią prawda jest bolesna.

[ Dodano: 08 Cze 09 02:02 ]

Pod linkiem znajdują się zdjęcia od naszego fotografa mam nadzieje że nikt nie ma nic przeciwko że umieszczam je na forum. Zdjęcia Zdjęcia są w formacie 800X600 ponieważ zajmują mniej miejsca. W oryginalnym rozmiarze zajmowały 2.5G

Link do komentarza
Share on other sites

To jeszcze ja coś dorzucę z krytyki.

Podczas finału mini sumo na scenie było chyba więcej ludzi niż pod sceną. Trzech prowadzących, sędzia i 2 zawodników. Mimo iż byłem na pietrze nie zobaczyłem z zawodów nic 🙁

Link do komentarza
Share on other sites

Dziękujemy za miłe słowa i czekamy na dalsze słowa krytyki. Oczywiście naszym prawem jest odpowiadanie na zarzuty, ale to chyba jasne i za złe słowo nie będziemy się oburzać. Przyznajemy, że nie wszystko było jak w zegarku, było w tym trochę naszej winy jak i przypadku, ale weźcie pod uwagę ze zorganizowanie takiej dużej imprezy nie jest wcale proste. Mimo to dziękujemy i do zobaczenia na następnym Sumo Challenge... Dołożymy wszelkich starań, aby za rok było jeszcze lepiej.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.