Skocz do zawartości

Kurs Raspberry Pi - #15 - czujnik temperatury DS18B20


Pomocna odpowiedź

Rozdzielczość jest ustawiona na maksymalną wartość, można próbować ją zmienić używając plików /sys, ale chwilowo nie mam podłączonego czujnika żeby to przetestować i napisać jak dokładnie.

Natomiast pytanie jest inne - po co zmieniać rozdzielczość?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

W linii poleceń + domoticzu, nie używam tego czujnika bezpośrednio poprzez python.

A problem w tym że mam rozdzielczość dającą skok co 0,5 st. (więc w moim przypadku to jest prawdopodobnie min, tj. 9 bitów?), a używam tego czujnika jako termostatu do ogrzewania w domu, więc jest to troszkę za duży skok (tym bardziej że histerezę mam zaprogramowaną na zakres +/- 0,2 st. ...). Co ciekawe, na innym RaPi podłączyłem czujnik w identyczny sposób i w tym przypadku rozdzielczość daje skok co 0,1 st.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam, chciałbym podłączyć kilka tych samych czujników. Nie mam watpliwosci co do podlaczen masy ani zasilania. Jak jednak z z GPIO? Kazdy termometr powinien miec inne numer? Bo podlaczylem 4 ale widzi mi tylko jeden

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Mam problem. Podłączyłem kilka różnych czujników, wszystkie pokazują temperaturę 85°C. Rezystor to 4k7, też sprawdzane różne. Kilka razy weryfikowałem ustawiania, zmieniałem piny. Nic, ciągle 85°C. Na esp działa poprawnie. Na raspberry 4B jest problem. Tracę pomysły co jest nie tak. Przejrzałem zagraniczne fora, żadne wskazówki nie pomogły. Help! 

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

 Proszę o informację, czy piny które są opisane 3.3V- są na jednej szynie zasilania? Chodzi o to, czy podpinając np. dwa buzery, muszę jeden podpiąć do jedengo pinu 3.3V a drugi buzer do drugiego pinu 3.3V, czy np. mogę wyprowadzić sobie ten pin na osobną szynę płytki stykowej i "podbierać" z niej 3.3V do wielu buzerów? Jakie jest max obciążenie prądowe pinu 3.3V ?

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

testowałem swoją aplikację na raspberry pi os i problem nie występuje, natomiast gdy próbuję zainstalować bibliotekę w1thermsensor na Raspberry PI OS Lite poleceniem "sudo pip3 install w1thermsensor" terminal zgłasza problem: "sudo: pip3: command not found". Może ktoś wie jak to rozwiązać?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.