Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Anonim
3 godziny temu, Treker napisał:

Miło słyszeć, że spodobała Ci się atmosfera panująca na forum. W takim razie życzę powodzenia przy lekturze wspomnianych materiałów związanych z AVR! 

Dziękuję 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich 🙂

Od jakiegoś czasu kręcę się po forum, więc wypadało by się  przywitać ;)

Na imię mi Marcin i mam już 39 wiosen za sobą. Na święta otrzymałem zestaw startowy z raspberry i szukając różnych informacji o malinie wielokrotnie zaglądałem na strony forbot-a (duży plus za dobrze przygotowane kursy!!). Elektroniką fascynowałem się już w młodości, natomiast programowanie jest dla mnie zupełnie nową dziedziną. Obecnie z różnym skutkiem uczę się pythona.

 

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich zgromadzonych forumowiczów.

Nazywam się Marek.

Elektronika fascynowała mnie od dawna, ale nigdy nie znalazłem czasu i chęci, aby się nią zająć. Teraz mając do dyspozycji lekcje i pomoc online, myślę że posiądę tę tajemną wiedzę.

Edytowano przez marazm01
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Kłaniam się 🙂
Jestem Adam. Zainteresowania mam szerokie, od robienia muzyki, patrzenia kamerą na nocne niebo, monitoring matki chorej na Alzheimera, fotografia elektrostatyczna, podczerwień, lasery itd. Więc jak się naczytałem, że RPi "ma nieograniczone możliwości", to pomyślałem, że to jest to.
A ponieważ jako opiekun jestem wykluczony społecznie, to pożyczone pieniądze chciałbym spożytkować jak najlepiej. 
Ostatni raz elektroniką bawiłem się w latach 80'tych (krótkofalarstwo), ale stan wojenny "zabił" wszystko w temacie.
Dziś ta nowa elektronika jest mi zupełnie nieznana a przeglądając oferty sklepów, widzę, że wszystkiego jest pełno, no ale to znacznie się różni od tego czego się uczyłem (diody germanowe DOG54 itd., tranzystory germanowe TG70 itd. , BC113 itd...:) )
Czyli chciałbym, aby wybrać taki model, by był to sprzęt uniwersalny, jak najbardziej do wszystkiego
Pozdrawiam z Centrum Kraju 😉

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@adamco witam na forum 🙂 Życzę powodzenia w nadrabianiu elektronicznych zaległości! Faktycznie teraz nie można narzekać na brak dostępnych rozwiązań.

Link do komentarza
Share on other sites

Kamil, lat 30 w czerwcu będzie😀 Znalazłem się tu ponieważ w odskoczni od wychowania (lub wychoDOwania 😂) córki (4,5) i bliźniaków (1 rok) przypomniałem sobie co robiłem w czasie studiów. Czyli moja pracę inżynierska z elektroniki - budowałem koder na Atmedze. Pierwsza styczność z elektroniką, z trawieniem płytek, lutowaniem itp. itd.😀 Chciałem sobie to przypomnieć i poszerzyć wiedzę i tak jestem tutaj 😄 Mam już w domu dwa pierwsze kursy elektroniki i ćwiczę 😄 Ale dalej nie wiem na czym polega zasada działania tranzystora (hahahaha)😂 Czytam, składam, łączę i dalej nie połączyłem faktów, ale się nie poddaję. Szukam kursów dla idiotów ale chyba takich nie ma 😄 😄 
Pozdrawiam orlos007 😄 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Orlos007 witam na forum! Działanie tranzystora to nie jest łatwy temat, z czasem na pewno więcej zrozumiesz. Powodzenia przy ponownym zagłębianiu się w świat elektroniki 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich jestem Łukasz. Z elektroniką zetknąłem się w technikum - piszę "zetknąłem", bo niewiele się tam nauczyłem. Potem ok. 10 lat pracy gdzie w zasadzie miałem z nią nikły kontakt i BUM... przy 30stce wzięło mnie na zmiany 🙂. Uczę się od podstaw.

Na to forum trafiłem dzięki koledze i muszę przyznać, że się cieszę że tu jestem, bo niektóre rzeczy rozumiem dopiero teraz. Pozdrowienia!

 

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.