Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Cześć!

Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem. Kurs elektroniki rozpocząłem od usmażenia bezpiecznika w mierniku już pierwszego dnia. Zapowiada się ekscytująco... 😉

 

Pozdrawiam

Marcin

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@crus7pl, witam na forum - powodzenia w nauce elektroniki! Grunt, aby wykonywać wszystkie ćwiczenia po kolei i dokładnie tak jak jest to opisane w kursie. Wtedy unikniesz przykrych niespodzianek 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Z grubsza idę po kolei. Akurat niechcący dotknąłem tam, gdzie nie powinienem. Bądźmy dobrej myśli... 😁 Choć z drugiej strony może warto by pomyśleć o kursie elektroniki w którym nauka polegałaby na popełnianiu błędów? Podobno tak się człowiek najlepiej uczy... 😉 Tylko zestawy do takiego kursu musiałyby być o wiele droższe, bo szybko by się "zużywały" części. Prawdziwa żyła złota... 😂

 

PS. Jakby co pamiętaj, że pomysł był mój... 😉

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć wszystkim!

Studiowałem kiedyś fizykę i pamiętam, że ta cała elektronika to była dla mnie czarna magia. W sumie dalej tak jest  :). Bo jak to jest możliwe, żeby za pomocą kilku półprzewodników połączonych w różnej konfiguracji powstała maszyna licząca, procesor, czy jakieś inne cuda. Na Twoich kursach można się dużo nauczyć, takie maszyny "zapamiętujące"(kurs poziom I), albo kogut policyjny to podstawy tego jak działają struktury bardziej złożone. Pewien doktor kiedyś maglował mnie kilka zajęć z połączenia pn (połączenie dwóch półprzewodników typu n i p), wiem że nie dawał za wygraną kiedy przychodziłem do niego pewny, że wiem jak działa takie połączenie, a jednak okazywało się, że jednak nie wiem. W końcu zaliczyłem na 3+,  z tego plusa to byłem dumny 🙂.  Chciałbym w przyszłości być w stanie wykonywać jakieś proste projekty i rozumieć jak działają. Pozdrawiam wszystkich na forum, a w szczególności twórcę tych kursów. Mało można w dzisiejszym świecie spotkać ludzi, których pasja jest jednocześnie źródłem utrzymania, a w tym wypadku wydaje się tak być 🙂

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@VLAD, witam na forum! Oj też pamiętam ze studiów jak to było z zaliczaniem takich przedmiotów "teoretycznych" o elektronice. Grunt, że jednak w praktyce może to być znacznie ciekawsze i łatwiejsze w zrozumieniu. Dziękuję za miły komentarz i życzę powodzenia w nauce elektroniki od strony praktycznej 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@ekimek, witam na forum! Faktycznie w ostatnich latach sporo się wydarzyło w takiej elektronice "do majsterkowania". Jest ogrom gotowych platform i ciekawych rozwiązań. Załóż osobny temat i opisz dokładnie swój problem - doradzimy jak przekonać żonę 😉

Link do komentarza
Share on other sites

A w jakim temacie mogę zapytać żeby nie byly: "ten temat wałkowany milion razy" "zamykam bo pytan o to  był już sporo". Wg. mnie fora są dla laików takich jak ja, dlatego pytam. Chcialbym nauczyć się obsługi platformy żeby też Żoną widziała że to tylko dla niej robię;) jakiś bajer ze smogiem itp.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

28 minut temu, ekimek napisał:

A w jakim temacie mogę zapytać żeby nie byly: "ten temat wałkowany milion razy" "zamykam bo pytan o to  był już sporo".

Spokojnie, walczę, aby u nas tak nie było 😉 Załóż temat w dziale, który najbardziej będzie pasował do tematyki pytania i coś doradzimy 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć!

Jestem w drugiej klasie technikum informatycznego. Zaczynam pasjonować się robotyką, kręcą mnie tematy i mam nadzieję, że moja przyszłość będzie się wiązała właśnie z tym pojęciem.🙂 Nie miałem nigdy styczności z elektroniką precyzyjnie , jedynie komputery i urządzenia peryferyjne były moim skromnym pośrednikiem informacji pomiędzy moim światem a światem elektroniki.😌

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.