Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Cześć! Chciałem serdecznie przywitać Wszsytkich forumowiczów. Z tej strony Artur. Właśnie rozpoczynam swoją przygodę z Arduino dzięki "mistrzowskiemu zestawowi" od Forbota.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć, mam na imię Tomek. Elektroniką interesuje się od 3 lat, ale tylko hobbistycznie. Ostatnio trafiłem na wasze kursy, więc po uzupełnieniu wiedzy zabrałem się za kurs budowania robota. Fajnie nareszcie zrobić coś działającego w praktyce. Dzięki za kursy. Pozdrawiam

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć Wam!

Z tej strony Tomek. Mam 34 lata, z wykształcenia jestem inżynierem spawalnikiem. 

Z elektroniką miałem do czynienia w technikum i tam też na zajęciach praktycznych tworzyliśmy układy rysując ścieżki na płytkach, wytrawiając, wiercąc i lutując elementy do tych płytek. Ile to nerwów człowieka kosztowało, a ile satysfakcji gdy taki układ zadziałał 🙂

Po technikum studia i przerwa od elektroniki, aż do wczorajszego dnia, gdy dotarła do mnie paczka z zestawami Mistrza elektronika, Mistrza Arduino. Miło będzie przypomnieć sobie wszystko od początku. 

Po kursach na stronie Forbota widać ogromną wiedzę, pasję i dar do jej przekazywania. Od razu wchodzi do głowy. Dzięki Panowie za robotę, którą robicie!

W planach mam zamiar przypomnieć sobie wszystko i z czasem wykonywania ćwiczeń praktycznych, gdy nabiorę wprawy zaczną też kiełkować projekty 🙂

Nie omieszkam również skorzystać z Waszej pomocy gdy będzie ciężko.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim powodzenia w nauce i tworzeniu.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć Wszystkim!

Jestem studentem fizyki na UW (studia magisterskie). Chcę sobie odświeżyć i rozszerzyć moją wiedzę na temat elektroniki - no i dlatego trafiłem na forum:)

Z pozdrowieniami,

Heisenberg

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć, nazywam się Jakub. Trochę już śledzę forum ale postanowiłem, że włączę się do dyskusji a i może przedstawię w przyszłości moje projekty. Elektronika i systemy wbudowane to częściowo moje hobby, praca a także związana jest częściowo z moimi studiami. Aktualnie zajmuje się sterownikiem prądu opartym o dość egzotyczny mikrokontroler wśród hobbystów czyli Tiva TM4C123xx.
Cóż, mam nadzieję, że będę mógł dołożyć jakąś cegiełkę do tego forum. 😉

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Witam społeczność inżynierską, elektronikę poznałem w technikum elektronicznym, obecnie jestem automatykiem nie pracującym w zawodzie (po Politechnice Wrocławskiej). Obecnie chcę poznać platformę Arduino, następnie Raspberry. Uczyć się chcę z moimi synami (9 i 12 lat).

Czołem Wielkiej Polsce!

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@tom8 Witaj Tomku na forum! Cieszę się, że wykorzystujesz zdobytą wiedzę w praktyce 🙂 

@Lipton Witam serdecznie na forum!

11 godzin temu, Lipton napisał:

Po kursach na stronie Forbota widać ogromną wiedzę, pasję i dar do jej przekazywania. Od razu wchodzi do głowy. Dzięki Panowie za robotę, którą robicie!

Dziękujemy za miłe słowa, jest to bardzo motywujące 🙂 

Powodzenia w realizacji zadań z kursu i w przyszłych projektach, gdy będziesz mieć już coś przygotowane zachęcam do pochwalenia się tym na forum.

@Heisenberg to fajnie, że tu trafiłeś 🙂 Zachęcam do aktywności na forum, myślę że znajdziesz tu coś z tematyki twoich studiów.

@dirrack witam Jakubie na forum!

9 godzin temu, dirrack napisał:

Cóż, mam nadzieję, że będę mógł dołożyć jakąś cegiełkę do tego forum.

I bardzo Cię do tego zachęcam. Coś nowego przyda się na forum, może to być inspiracją dla innych do realizacji własnych projektów, nawet dość nietypowych. 🙂 

@Robokwak również serdecznie witam! 🙂 

Powodzenia dla Was w nauce, myślę że wybrałeś na start dobry temat – Arduino jest stosunkowo proste i szybko można zrobić coś ciekawego. Raspberry Pi jest dużo bardziej rozbudowane ale daje też większe możliwości, dlatego jestem pewny, że razem z kursem spokojnie uda Ci się zapoznać z tym tematem. Zachęcam też do aktywności na forum!

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Witam, mam na imię Dawid, mam 30 lat, mikrokontrolery zaczęły mnie fascynować dobre 10 lat temu, jednak nigdy się nie odważyłem. Dzisiaj pracuje jako Inżynier Oprzyrządowania, w dziale prototypowni. Więc wróciłem do tematu, mam już pierwszy zestaw, pierwsze ćwiczenia za sobą i tylko żałować że tak późno. W pracy zajmujemy się tworzeniem narzędzi dla produkcji, dysponujemy tokarką, frezarką, szlifierką płaszczyznową, piłą taśmową, spawarką i wieloma innymi ręcznymi narzędziami oraz systemami pneumatycznymi, więc w połączeniu z arduino na pewno nie jeden ciekawy projekt tu powstanie 😉 Pierwsze marzenie to ramie robota. Będzie się działo.
Pozdrowienia dla wszystkich 😉 

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@slon2005 Cześć Dawidzie! Myślę że z takim zapleczem narzędzi i maszyn na pewno można by zbudować coś ciekawego. Powodzenia i zachęcam Cię do pochwalenia się na forum swoimi projektami, gdy już coś zbudujesz 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć, jestem Tomek. Mam 32 lata i od dawna interesuje mnie elektronika, na kurs trafiłem przypadkiem, brylując w internecie.
Zaczynam od podstaw, może z czasem uda się przejść do Arduino i programowania.
pozdrawiam serdecznie :)

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.