Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

@fotobemo również witam na forum

@ewgron część Pawle, milo czytać pozytywny komentarz o kursach. Powodzenia w dalszej nauce! 🙂 

@Jackpot70 witam serdecznie na forum! 🙂 Programowanie o którym piszesz nieco różni się od czysto abstrakcyjnego podejścia, bo dysponujesz tu fizycznym elementem. Jest to ciekawa przygoda, powodzenia. 

@EMU-DIY witam na forum! Widzę, że masz ciekawe zainteresowania Pawle. Na żeglarstwie się nie znam, ale wydaje się, że da się to jakoś połączyć. Zachęcam do aktywności na forum, jakbyś miał jakieś ciekawostki to możesz się nimi podzielić.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć!

Szukałem bardzo podstawowych informacji o Arduino, bo chciałbym od czegoś zacząć. 

Generalnie trochę wiem o programowaniu. W pracy zajmuję się między innymi sterownikami PLC, głównie Siemensa i trochę Beckoffa. Wszyscy mówią o tym Arduino, więc wypadałoby coś wiedzieć i może zbudować coś fajnego. Chyba trafiłem w odpowiednie miejsce 🙂

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć. Mam na imię Filip i mam 30 lat. Byłem kiedyś uczniem technikum elektronicznego, ale zrezygnowałem z niego bo uznałem wtedy, że elektronika jest nudna.. Ostatnio mnie zaciekawiła tematyka elektrotechniki i elektroniki i zaczynam wasze kursy. Pozdrawiam

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołączam do Was.

Mam na imię Andrzej; z elektroniką zetknąłem się na lekcjach ZPT w podstawówce (dawno temu); i mój poziom w tym temacie w sumie też jest podstawowy. Lecz w obecnych czasach to i tak dużo, wiedza i intuicja techniczna się przydają. Ostatnim moim dokonaniem jest to, że w serwisie nie naprawiono mi odkurzacza "bo już z niego nic nie będzie" a ja zamówiłem i sam wymieniłem zelmerowski silnik; zależało mi na tym - bo obecnie nie produkują odkurzaczy z mocą 2200W.

Z synem Antonim przestroiliśmy wg internetowych instrukcji stary odbiornik radiowy Śnieżnik; to nasze sukcesy.

Zakupiłem zestaw bo chcę czegoś nauczyć syna - obecnie w szkole takich rzeczy nie uczą.

A teraz spróbuję znaleźć jakieś schematy, bo niestety w pudełku ich nie było.

Przypuszczam, że będę się Was często zwracał o jakieś porady; z góry dziękuję.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@jedi550 witam na forum 🙂 Faktycznie teraz nie zawsze opłaca się naprawiać sprzęt w serwisie (lub jest to nawet niemożliwe), a samodzielnie czasami można jeszcze coś naprawić. Powodzenia w nauce elektroniki!

17 godzin temu, jedi550 napisał:

Zakupiłem zestaw bo chcę czegoś nauczyć syna - obecnie w szkole takich rzeczy nie uczą.

A teraz spróbuję znaleźć jakieś schematy, bo niestety w pudełku ich nie było.

Nie wiem o jakim zestawie mowa, bo nie masz zarejestrowanego żadnego naszego zestawu (nie widzę takiej informacji w Twoim profilu), ale jeśli chodzi o nasze kursy to wszystkie schematy znajdują się w kursach: https://forbot.pl/kurs

@krzysztof1905 witam na forum i życzę udanych eksperymentów z elektroniką! W razie problemów pytaj śmiało na forum 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Hej. Mam na imię Wojtek i mam 25 lat. Z zawodu jestem Informatykiem. Po szkole zaprzestałem nauki w dziedzinach informatyki itp. Dużo rzeczy zapomniałem. Na forbot trafiłem przypadkowo, ale po przejściu podstaw elektroniki połknąłem "bakcyla" i chce uczyć się dalej i wiecej😄 Nawet nie wiedziałem wcześniej że istnieje takie coś jak ARDUINO.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.