Skocz do zawartości

Hybrydzik - hybryda wykonana w domowym zaciszu.


Iwan

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

@Iwan, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

  • Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.
2 godziny temu, Iwan napisał:

Pojazdy hybrydowe, choć nie są nowinką technologiczną, coraz bardziej zwracają na siebie uwagę. Czasy w których przyroda potrzebuje pomocy od człowieka takie pojazdy mogą być sporą ulgą dla miast pokrytych smogiem, jednak producenci skupiają się głównie na wynikach spalania oraz codziennej eksploatacji. [...]

Zakładam, że Twój projekt opisałeś w związku z ogłoszoną niedawno akcją rabatową (50 zł za opis DIY)? Jeśli tak jest, to zwracam Twoją uwagę na fakt, że umieściłeś temat w złym dziale (bo teraz nie kwalifikuje się do rabatu). Oczywiście przeniosę go we właściwe miejsce, ale popraw proszę następujące rzeczy:

  1. Sformatuj tekst w taki sposób, aby dało się go czytać. W tej chwili jest to ściana tekstu. Kilka akapitów, pogrubień i ładne rozmieszczenie zdjęć na pewno sprawią, że tekstem zainteresuje się więcej osób. Sprawdź jak inni autorzy opisują projekty na Forbocie 😉
  2. Umieść linki zgodnie z instrukcją zawartą w ogłoszeniu (FAQ, pytanie nr 17).

Daj znać, gdy naniesiesz wskazane poprawki, z góry dziękuje i gratuluję oryginalnego projektu 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

@Treker Starałem się poprawić mój opis zgodnie z poleceniami 😉 do zamieszczenia tego opisu przymierzałem się dość długo i już większość opisu miałem przygotowane specjalnie dla Forbota, a zachęta w postaci 50zł była dla mnie przekonywująca, że to właśnie ten moment. Mam nadzieję, że wszytko jest teraz w porządku i dziękuję za szybką, cierpliwą odpowiedź i za porady 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@moderin Dokładnie, według wskazań aplikacji w telefonie 39km/h. Ten silnik ma ponad 1000W🙂 Myślę, że znacznie lepiej sprawdziłby się tam lepszy większy silnik i inna przekładnia jest to do dopracowania. Nie wiem dokładnie jakie jest przełożenie jest to gotowa przekładnia zaprasowana w całość od skutera elektrycznego i nie mam pojęcia jakie jest przełożenie 😅 Jeżeli chodzi o moment to nie jest to jakieś piorunujące osiągnięcie, ale pod górę da się ruszyć (mieszkam w górzystym terenie i używam tego pojazdu).  Prędkość 39km/h nie jest również zbyt dobra bo jeżeli chcielibyśmy na samej baterii przejechać jakiś dystans z prędkością maksymalną przejedziemy około kilometra 😥 Rozsądne jest utrzymywać prędkość około 30km/h. Jest to zabójczo powoli, ale chce to udoskonalić zmieniając silnik i sterownik na coś bardziej wydajnego.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam czy możesz udostępnić schemat połączeń elektrycznych, jestem na etapie budowy autka dla córki w którym właśnie wykorzystuje jak ty układ elektryczny ale w większości wszystko z małego quada elektrycznego 500W 36V najbardziej mnie interesuje jak odeszles z alternatora na akumulatory bo na alternator że masz 14,4 czyli prąd ładowania jednego akumulatora a tu trzeba naładować 3 sztuki czyli 36V 

I jeszcze jedno pytanie z jakiś profili spawales ramę ja planuje 15x15 lub 20x20 ale nie wiem jak z waga takiej konstrukcji chciałbym jak najlzeksza wykonać :D

Nie ukrywam masz u mnie wielki plus za taki projekt 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam 😉 próbuje znaleźć schematy, niestety przepadły one z moimi innymi danymi ponieważ uszkodził mi się dysk w starym komputerze 😣 jeżeli chodzi o ładowanie to w twoim przypadku najlepsza będzie dedykowana ładowarka 36V która bez problemu kupisz 😉 ja zrobiłem to w ten sposób że podpiąłem się po prostu do jednego z tych akumulatorów, a w momencie kiedy zamyka się obwód ten prąd rozkłada się w odpowiedni sposób 😁 nie jest to może najlepsze rozwiązanie, ale wtedy nie widziałem innych możliwości. Najlepsze będą 15x15 jeżeli to ma być autko dla córeczki 😉 życzę powodzenia i w razie jeszcze jakichś pytań służę pomocą 😅

Link do komentarza
Share on other sites

No zastanawiam się poprostu nad zbudowanie układu przetwornicy 12V (alternator) na Potrzebne ładowanie akumulatorów 36V ogólnie mam cały zestaw akumulatorów silnika i sterownika wraz z ładowarką 230V więc pod tym względem mam prawie gotowy projekt myślałem również ale moim zdaniem zaduze spadki i zbyt obciążenie dla układu ale realne do wykonania alternator - > przetwornica 230 - > ładowarka sieciowa - > akumulator ale nie dość że zwiększa się wprawdzie minimalnie ale zawsze waga całości to układ robi się mało wydajny 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@ViktorVanDarman również takie rozwiązanie rozważałem jak to co opisałeś żeby przez przetwornice dawać ładowarkę sieciową, ale w sumie na pewno uszkodziłoby to ładowarkę, a sam sterownik myślę że nie pozwoliłby na jazdę w trakcie ładowania 😉 bo ładowarkę podpina się przez sterownik warto to zapamiętać. A wykonanie całej przetwornicy jeżeli znajome Ci są podstawy elektroniki jest na prawdę proste 😅 lepiej zrobić z tych 12dc z alternatora napięcie AC które wyregulujesz do odpowiedniej wartości i prostownikiem na 36 😉 i jakiś ogranicznik do ładowania akumulatorów. Robiłem kiedyś coś podobnego 😅

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.