Skocz do zawartości

MXCHIP - tańsza alternatywa dla ESP8266?


Komentator

Pomocna odpowiedź

MXCHIP - tańsza alternatywa dla ESP8266?

Moduł ESP8266 zyskał swoją popularność dzięki niewiarygodnie niskiej cenie. Okazuje się, że ESP nie są jedynym wyborem w swoim niskim pułapie cenowym - jest jeszcze MXCHIP. Nowy MXCHIP EMW3060-P to aktualnie jeden z najtańszych modułów do zastosowań IoT.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

@Inari nie wiem jaki adresowalny pasek led masz na myśli, jeśli WS2812 to PWM chyba nie najlepiej nadaje się do takiego celu. Natomiast SPI można czasem wykorzystać.

A moduł jest przedziwny... Prawie nie ma peryferiów, ale za to na pokładzie mikroprocesor a nie mikrokontroler. Ciekawy wynalazek.

Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, Elvis napisał:

@Inari nie wiem jaki adresowalny pasek led masz na myśli, jeśli WS2812 to PWM chyba nie najlepiej nadaje się do takiego celu. Natomiast SPI można czasem wykorzystać.

A moduł jest przedziwny... Prawie nie ma peryferiów, ale za to na pokładzie mikroprocesor a nie mikrokontroler. Ciekawy wynalazek.

chodzi mi konkretnie o https://learn.adafruit.com/neopixels-on-raspberry-pi/raspberry-pi-wiring
gdzie podłączają pasek pod gpio pwm

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Podłaczaja pod pwm, bo raspberry nie ma bezpośredniego wsparcia dla protokołu używanego przez ws2812. Ten moduł nie ma pwm, więc zamiast tego można użyć spi, albo bezpośrednio gpio. Ciężko jednak cokolwiek powiedzieć bez dokumentacji tego mikroprocesora.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

8 godzin temu, Elvis napisał:

@Inari A moduł jest przedziwny... Prawie nie ma peryferiów, ale za to na pokładzie mikroprocesor a nie mikrokontroler. Ciekawy wynalazek.

Skąd info, że to mikroprocesor jak nawet na screenie jest oznaczenie mikrokontrolera?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ok, właśnie poczytałem dokładniej i faktycznie ARM9 jest używany w mikrokontrolerach. Trochę mnie to zaskoczyło, bo na ARM9 od dawna działa linux, a następcą rdzenia był ARM11, chociaż chyba podział na mikrokontrolery i mikroprocesory traci sens 😞

Przykład mikroprocesora opartego na ARM9: https://www.microchip.com/wwwproducts/en/AT91SAM9260

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

2 minuty temu, Elvis napisał:

Ok, właśnie poczytałem dokładniej i faktycznie ARM9 jest używany w mikrokontrolerach. Trochę mnie to zaskoczyło, bo na ARM9 od dawna działa linux, a następcą rdzenia był ARM11, chociaż chyba podział na mikrokontrolery i mikroprocesory traci sens 😞

Przykład mikroprocesora opartego na ARM9: https://www.microchip.com/wwwproducts/en/AT91SAM9260

W zasadzie w reference manual jest info o tym, że MMU jest opcjonalne i wtedy mógłby to być MPU, ale na co kumu taki sprzęt 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zdecydowanie podział na mcu i mpu traci powoli sens. Właściwie dość często ciężko jest powiedzieć czy to rozbudowany mcu, czy może mpu z wyjątkowo rozbudowanymi peryferiami.

Dnia 1.02.2019 o 23:54, SweetDreams napisał:

W zasadzie w reference manual jest info o tym, że MMU jest opcjonalne i wtedy mógłby to być MPU, ale na co kumu taki sprzęt 🙂

Nie powiedział bym żeby MMU był wyznacznikiem bycia mpu. Raczej brak lub obecność peryferiów tyłu i2c, i2s czy spi są raczej realizowane przez zewnętrzny element w przypadku mpu. W sumie muszę się przyjrzeć temu jak to jest realizowane w typowych konstrukcjach.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.