Kursy • Poradniki • Inspirujące DIY • Forum
Chociaż ESP8266 praktycznie niepodzielnie panuje w sektorze amatorskich (i nie tylko) rozwiązań typu IoT (ang. Internet of Things), nie brakuje śmiałków, pragnących kawałka tego tortu dla siebie. Pisaliśmy już o małym module Air602, który podjął to wyzwanie (z bliżej nieokreślonym skutkiem). Teraz firma MXCHIP zaprezentowała swoją wersję rozwiązania będącego odpowiedzią na ESP8266.
MXCHIP oszczędzał zapewne na każdym możliwym elemencie, ale najbardziej rzucający się w oczy jest wiekowy już rdzeń ARM9. Na płytce modułu EMW3060-P znajduje się:
- wspomniany już rdzeń ARM9 taktowany 120 MHz,
- 256 KB pamięci SRAM,
- 2 MB pamięci flash,
- moduł łączności 2,4 GHz WiFi, 802.11 b/g/n, pozwalający na prace w kilku trybach,
- układ zasilania,
- wbudowana antena na PCB oraz złącze u.FL,
- wyjścia GPIO z wyprowadzonymi interfejsami 2x UART, 2x I2C, SPI, SDIO, USB oraz JTAG,
- dodatkowy rezonator 26 MHz.
Producent zmieścił to wszystko na małej płytce o wymiarach 33x18 mm, umożliwiając jej łatwe łączenie nawet z elementami w obudowach do montażu przewlekanego (THT).
Moduły są już dostępne do kupienia na Seeed Studio. Cena to ok. 7 zł ($1,79) za jedną sztukę, a przy zamówieniu większych ilości spada ona do ok. 6 zł ($1,55). Dokumentacja wydaje się być jeszcze dość surowa, ale odpowiedzi na część z pytań znaleźć można w plikach, które można znaleźć na stronie producenta układu mxchip.com.
Air602 – nowa, bardzo tania alternatywa dla ESP?
Pojawił się kolejny układ, którego producent ma nadzieję zdobyć udziały w rynku, w którym od paru lat niepodzielnie rządzi Espressif…... Czytaj dalej »
Źródło: [1]
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
bluetooth, cortex, ESP, ESP8266, IoT, mxchip, SeeedStudio, WiFi
Trwa ładowanie komentarzy...