Skocz do zawartości

Wnioski po akcji rabatowej (rabat za DIY)


Treker

Pomocna odpowiedź

Też tak myślę, ale to i tak tymi zerami nie ja żądzę i nie ja rozdaję, to tylko taka moja mała propozycja 😉

Link do komentarza
Share on other sites

To wszystko brzmi bardzo ładnie i oczywiście sensownie, ale trzeba jednak pamiętać, że są obwarowania prawne. Nie można sobie łatwo czegoś rozlosować, a już szczególnie w internecie. Organizacja losowań to dość skomplikowany temat. Takie pomysły niestety aktualnie zupełnie odpadają. Po drugie, tutaj też można by było łatwo oszukiwać. Tworzysz 18 kont, każdy każdemu daje serduszko i gotowe - możesz oddać 18 głosów i masz jeszcze 18 szans na wygraną "kuponu za głosowanie".

Z drugiej strony nie chce też przesadzać, bo nie wiem czy kliknięcie serduszka to jest coś za co należy nagradzać. Wydaje mi się, że rzetelna ocena za pomocą reakcji jest możliwa właśnie wtedy, gdy nie zachęca się ludzi do głosowania wizją nagrody. Wtedy glosują ci, którzy uważają to za stosowane i robią to uczciwie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jak się nie da to nie, nie ma sprawy.

Ale chodziło mi, właśnie o wyeliminowanie możliwości nadużyć, a 18 [+ 0], to już chyba nie tak łatwo, chyba że ktoś zaprogramowałby i zatrudnił automat.

Jestem tu nowy i jeżeli tak jest jak pisze @ethanak .... to oczywiście "sędziować" mogliby wyznaczeni wybrańcy lub wszyscy bez żadnych ograniczeń i bez żadnej nagrody. Chodziło mi o sposób na "polepszenie" i zachętę do tego procesu [głosowania] i to jeszcze raz powtórzę, była taka tylko luźna propozycja, pomysł. 

3 godziny temu, Treker napisał:

Po drugie, tutaj też można by było łatwo oszukiwać. Tworzysz 18 kont, każdy każdemu daje serduszko i gotowe - możesz oddać 18 głosów i masz jeszcze 18 szans na wygraną "kuponu za głosowanie".

Pod warunkiem, że nikt oprócz tych 18[+0] nie zagłosuje, i wszyscy [z tych 18+0] zagłosują jednogłośnie na jeden [wygrywający] projekt. 

3 godziny temu, Treker napisał:

Wtedy glosują ci, którzy uważają to za stosowane i robią to uczciwie

Lub większości się nie chce i olewa, a głosują tylko właśnie podstawieni [taK jaK opisałeś] + koledzy na kolegów - też przecież sami o tym gdzieś tu pisaliście przy okazji jakiś innych konkursów dotyczących projektów, ale robią to uczciwie? Możliwe.

3 godziny temu, Treker napisał:

Z drugiej strony nie chce też przesadzać, bo nie wiem czy kliknięcie serduszka to jest coś za co należy nagradzać.

Czy ja tak twierdze?

Link do komentarza
Share on other sites

8 godzin temu, narbej napisał:

Czy ja tak twierdze?

Nie wiem co dokładnie twierdzisz, ale zasugerowałeś rozwiązanie, w którym można dostać nagrodę za samo zagłosowanie. Dlatego sygnalizuję, że to nie jest chyba najlepsza droga 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Nie myślałem o oddawaniu głosów kliknięciami w serduszko. Bo niby jak wtedy oddzieliłbyś serduszka za projekt, od serduszek, które użytkownik, autor projektu, już wcześniej miał. No i przecież to była tylko propozycja, a nie opracowanie techniczne konkursu z wszelkimi detalami.a

 

Jednak  faktycznie może i tak można by zrobić, ale proszę jeszcze raz wróć, jeżeli masz ochotę do mojego pomysłu i zapewniam, że o tym wcale nie myślałem w taki sposób. Ja dałem tylko propozycje, a techniczne szczegóły, jeżeli pomysł by się spodobał to druga sprawa. 

Edytowano przez narbej
Link do komentarza
Share on other sites

Dziękuję, doceniam każdą propozycję - po prostu napisałem od razu jakie widzę tutaj problemy 🙂

Czy ktoś jeszcze ma jakieś wnioski lub sugestie? Śmiało zachęcam do dyskusji - tutaj nie ma złych odpowiedzi 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.