Skocz do zawartości

Przetestuj się!


madik

Pomocna odpowiedź

"prawo Ohma to: U=IR"

Nie wiem kto wymyślał ten test, ale studia nauczyły mnie, że jest to U=RI i wbrew pozorom ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza na etapie zabawy z teorią obwodów 😉

//edit:

Ohma, pardon 😋

Link do komentarza
Share on other sites

"prawo Kirchoffa to: U=IR"

Nie wiem kto wymyślał ten test, ale studia nauczyły mnie, że jest to U=RI i wbrew pozorom ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza na etapie zabawy z teorią obwodów 😉

Eee..., a co to za różnica? Przy mnożeniu nie ma różnicy co stoi na pierwszym, a co na drugim miejscu, dodatkowo na wikipedii też jest wzór U=IR.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Miałem czepialski dzień😋

Ale skoro już się uczepiłem, to się wybronię😉

Na pierwszym roku trafił mi się wykładowca, który odciął mi kilka punktów za kolejność właśnie literek...

A różnica pojawia się, przy zapisie macierzowym układów równań opisujących obwód z praw kirchoffa;) Jako dowód - zajrzyjcie do dowolnej uczelnianej książki/skryptu z Teorii Obwodów i Sygnałów 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Na pierwszym roku trafił mi się wykładowca, który odciął mi kilka punktów za kolejność właśnie literek...

To chyba ja tam złoże swoje CV, może mnie przyjmą. To ten jak mówisz wykładowca chyba nie zna podstaw. Może przy macierzach to ma znaczenie, ale to jest zwykły wzór. To tak jakbym powiedział: gdy robisz sobie herbatę z cytryną zawsze dodawaj kwasek cytrynowy do herbaty, a nie na odwrót, bo jak mówi stare powiedzenie "pamiętaj chemiku młody, dolewaj zawsze kwas do wody". Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Takie jest moje zdanie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.