Skocz do zawartości

[Konkurs] T-BOT 2010


Treker

Pomocna odpowiedź

No i stało się, na mapie Polski pojawiło się kolejne miasto, w którym odbędą się zawody robotów. W imieniu Wałbrzyskiego Koła Robotyki zapraszamy na zawody, które odbędą się 23 stycznia 2010 (sobota).

Szczegółowe informacje:

Nazwa: T-BOT 2010

Data: 23 stycznia 2010 (sobota)

Miejsce: T-PARK ul. Szczawieńska 2 Szczawno-Zdrój

Kategorie rozgrywania zawodów:

Linefollower

Minisumo

Freestyle

Wortal forbot.pl jako pierwszy objął zawody patronatem medialnym.

Po szczegóły, zapraszam na stronę zawodów:

http://www.t-bot.wkr.hb.pl/

Na Wasze pytanie zadane w tym temacie, odpowiadać będą organizatorzy zawodów.

Link do komentarza
Share on other sites

Słuchajcie mam pytanko, mój syn jako pierwszego robota zmontował sobie gotowy zestaw Mobot klasy mini sumo MAOR-12. Obecnie pisze i testuje do niego oprogramowanie.

Jest jeszcze młody a elektronikę dopiero poznaje, jednak myślimy wspólnie (chyba, że dopuszczają 1o latków) wystartować na tych zawodach. Ponieważ maor ma dwa procki atmega (16 i 32) oraz wolne interfejsy zbudowaliśmy do niego dodatkową płytkę z czujnikami (umieszczoną z przodu robota) przerabiającą go na line followera. Walczymy z oprogramowaniem jednak czytając regulamin nie wiem, czy robot ten będzie mógł wystartować? Co prawda można go kupić w Internecie ale jako mini sumo (i to też bez oprogramowania) a nie jako Line follower, czy myślicie że będzie mógł wziąć udział w zawodach?

Pracujemy od zera nad nowym Line Follewerem ale niestety nie wiem kiedy zakończymy prace a tego mamy praktycznie gotowego.

Link do komentarza
Share on other sites

Osobiście uważam że byłoby to trochę niesprawiedliwe, bo dalej jest to ten sam robot jakiego można kupić w necie, tyle że z dodanymi czujnikami. Co innego MAOR-12, co innego np. sonar jaki można dokupić osobno i zamocować do własnego robota. Ale wszystko zależy od organizatorów i co to są wg nich gotowe komponenty.

Sam zamierzam tam wystartować w kat. linefollower, mam 16 lat, jestem w 1-szej klasie technikum i elektroniki oraz budowy robotów nauczyłem się sam, nikt mi nie pomagał (nikt w rodzinie nie ma styczności z elektroniką), szczerze mówiąc czułbym się pokrzywdzony gdyby taki robot wystartował.

Link do komentarza
Share on other sites

Decyzją organizatorów robot Cyberwolfa, MAOR-12 przerobiony na line followera zostanie do puszczony do konkurencji line follower, ale nie zajmuje miejsc nagradzanych. Chcemy, aby mógł sprawdzić swoją konstrukcje w stosunku do innych robotów, a jednocześnie nie urazić innych uczestników, których by ewentualnie MAOR-12 wyprzedził. Jeżeli Cyberwolf pasuje Ci taka opcja to zapraszamy do rejestracji.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Przepraszam może nie mam racji, ale czytając regulamin zawodów nie ma wzmianki o tym że w zawodach nie może brać udział robot kupny. Jak by nie patrzeć MOAR-12v2 lub MOAR-12t są to roboty o konstrukcji niezbyt skomplikowanej składające się z podstawowych elementów. Ale największą wagę w robocie odgrywa algorytm, program jakim będzie posługiwał się robot.

Dodatkowo na stronie Wobitu dostępne są wszystkie schematy elementów tych robotów.

Bo nie każdy musi być elektronikiem żeby moim zdaniem wystartować o ile sam potrafi go zaprogramować i przygotować.

Dodatkowo jeżeli organizator nie uwzględnia w regulaminie punktu w którym jest mowa o robotach kupnych to takie roboty nie powinny być dyskwalifikowane czy nie dopuszczane do zawodów lub podium jak to napisał kolega z forum.

__________

Komentarz dodany przez: Sabre

Poprawiłem pisownię.

Link do komentarza
Share on other sites

Bo nie kazdy musi być elektronikiem zeby moim zdaniem wystartować o lie sam potrafi go zaporgramować i przygotować.

Nie masz racji, bo na robotyka jest dziedziną mechatroniki i składa się na nią nierozłącznie mechanika i elektronika oraz opcjonalnie programowanie. Robot może być analogowy, bez procesora, nie może natomiast nie mieć elektroniki (czujniki) i mechaniki (napęd). (Pani MMS cie nie nauczyła? 😋)

Jak by nie patrzec MOAR-12v2 lub MOAR-12t sa to roboty o konstrukcji niezbyt skomplikowanej składajace się z podstawowych elementów

Więc skoro to takie proste to dlaczego nie zbudować robota samemu od podstaw? Sam się przekonałem że:

Ale najwieksza wage w robocie odgrywa algorytm, program jakim bedzie poslugiwał sie robot.

takie stwierdzenie jest nieprawdziwe. W grę wchodzi napęd, wyważenie, rozmieszczenie kół i ich średnica, rodzaj podparcia i dziesiątki innych szczegółów.

Według mnie dopuszczanie gotowców do zawodów jest sprzeczne z ich ideą.

Chłopak ma dopiero 10 lat, a skoro:

Pracujemy od zera nad nowym Line Follewerem

To nie widzę przeciwskazań żeby wystąpił na zawodach jak go ukończy.

Właśnie przejrzałem od nowa regulamin i pozwolę sobie zacytować:

Regulamin zawodów T-BOT 2010
kategoria Linefollower

4. Budowa robota: 

i. Robot musi zostać skonstruowany przez drużynę. Używanie gotowych modułów jest dopuszczalne.

j. Roboty tzw. "kupne" podlegają dyskwalifikacji.

k. Robota kupnego postrzega się jako pełny system robota, który jest skonstruowany jako gotowy komponent i można go nabyć w sklepie bądź internecie.


Link do komentarza
Share on other sites

Mam pytanie do ludzi wybierających się na te zawody z Warszawy. Jak najlepiej dostać się do miejsca konkursu? Zdążyłem się zorientować, że jest to dosyć spory kawałek drogi, a jako że nie posiadam doświadczenia w długodystansowych podróżach, chciałem dowiedzieć się coś na ten temat od was.

Link do komentarza
Share on other sites

W związku z zaangażowaniem sponsorów i przewidzianych w konkursie wysokich nagród pieniężnych postanowiliśmy przedłużyć termin rejestracji zgłoszeń.

Rejestracja trwa do 20 stycznia 2010r.

Zachęcamy do rejestrowania swoich robotów!

Więcej informacji o nagrodach wkrótce...

Link do komentarza
Share on other sites

No jak widzę uzbierało się tego uzbierało w kwestii nagród. 🙂 aż przyjemnie było by startować.

Czy przed zakończeniem rejestracji będzie znany już podział nagród ?

Oraz czy bony będzie można spożytkować w innym sklepie niż are.net.pl czy nie.

W kwestii free tyle jesli będzie 3 roboty to nie będzie żadnego konkursu i ewentualnych nagród ?

Link do komentarza
Share on other sites

No takie nagrody... tylko gratulować organizującym że znaleźli takich sponsorów... Widzę Sabre że udajesz się ze swoim Strider'm ? Szkoda że moja atmega tylko steruje silnikami a stany z czujników nie czyta...

Link do komentarza
Share on other sites

dopiero będzie skończony pewnie w ten weekend

To masz mase czasu, ja w ten weekend przewiduje zmontowanie mojego w całość a w przyszłym tygodniu program i ostatnie szlify (do "Urwisa" pisałem program w wieczór przed zawodami i dokańczałem na nich).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.