Skocz do zawartości

ARM ma zamiar przerwać licencjonowanie procesorów dla Huawei


FlyingDutch

Pomocna odpowiedź

5 godzin temu, deshipu napisał:

Kariery politycznej natomiast nie da się robić nie posiadając umiejętności naginania rzeczywistości, bo przecież właśnie o to w tym chodzi

Przecież, rozmawiamy o czym innym, napisałeś, że "w polityce nie ma racji" i że "wszyscy politycy to kłamcy" 

 

5 godzin temu, deshipu napisał:

To nie jest opinia, a tym bardziej "nieuprawniona".

5 godzin temu, deshipu napisał:

Uprawianie zawodu lekarza nie wymaga brania łapówek, tak samo jak prowadzenie samochodu nie wymaga picia alkoholu. 

To tylko Twoja opinia. Ja mam inną:) 

5 godzin temu, deshipu napisał:

Myślę, że każdy pracownik takiej agencji, amerykańskiej czy innej, z całego serca potwierdzi, że szpiegowanie jest dobre i potrzebne — bo przecież czemu w innym przypadku by to robił?

Ależ oczywiście, że tak. Taki jest interes ich pracodawcy, racja stanu ich kraju. 

Ja chodzę na wybory;)

Edytowano przez SOYER
Link do komentarza
Share on other sites

https://www.cyberdefence24.pl/do-konca-czerwca-przedstawione-zostanie-stanowisko-rzadu-ws-huawei

https://www.cyberdefence24.pl/kanada-nadal-analizuje-kwestie-udzialu-huawei-w-budowie-sieci-5g

https://www.cyberdefence24.pl/cyberbezpieczenstwo-sieci-5g-poligonem-dla-nowego-podejscia-ue-video

Toczy się teraz wielka bitwa biznesowa, ten kto będzie zarządzał sieciami 5G będzie miał wszystkie sznurki w swoim ręku... to będzie przełom technologiczny na niespotykaną miarę. Wielcy tego świata właśnie zadali sobie z tego sprawę. Stąd ta burza. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

12 minut temu, deshipu napisał:

A ewolucja to tylko teoria. 

"Myśmy nie mieli żadnej ewolucji: jesteśmy gotowym produktem(...). Budowniczy przybyli, wybudowali i dali nam historię, ponieważ każdy potrzebuje historii."

Terry Pratchet, Dysk

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zaczęło się od ARMa, ale teraz robi się jeszcze ciekawiej. Teraz Huawei został bez certyfikacji Wi-Fi Alliance i to samo tyczy się standardu microSD... Karty pamięci da się obejść, ale problemy z wdrażaniem nowych standardów WiFi mogą być już problematyczne w przyszłości.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

 

Cześć,

sorry, że tak "ciągnę" ten temat, ale według mnie jest ważny - bo to samo może z dnia nadzień spotkać każdą inna firmę na Świecie (wystarczy, że okaże się bardzo konkurencyjna na dużym rynku). Huawei ma coraz większe kłopoty - klienci indywidualni nie mogąc mieć pewności do do dostępności usług Google na ich smartfonach rezygnują z zakupów telefonów tej firmy.

Według mnie wszyscy przedsiębiorcy na Świecie powinni z tej "chińskiej lekcji" wyciągnąć takie wnioski, że mogą być "z dnia na dzień" pozbawieni dostępu do usług firm Google i Microsoft. Według mnie to jest najwyższy czas, aby zacząć prace nad odpowiednikami usług Google "open-source" (może z pomocą jakichś dużych firm, które chciałyby w to wejść i wesprzeć).. Wiem, że jest to wielkie wyzwanie technologiczne, ale niezależni programiści już od jakiegoś czasu udowadniają, że stać ich na wiele (szczególnie jeśli wsparło by je jakieś konsorcjum dużych firm). Może macie całkiem odmienne zdanie, ale ja nie mogę się otrząsnąć z szoku, że coś takiego co przydarzyło się Huawei jest w ogóle możliwe.

Pozdrawiam

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Być może dla Ciebie to nowość, owszem na rynku cywilnym jak najbardziej, to cos nowego,  że światowy koncern na własne widzimisię odcina kogoś od usług. Jednak na rynku militarnym to nic nowego. Wszyscy wielcy odpowiedzialni za obronę, wiedzą czym się kończy zakup nowoczesnej broni z jednego źródła. Poczytaj o izraelskich zestawach przeciwlotniczych sprzedanych Gruzji przed wojną z Rosją, której to później Izrael "opchnął" sposób dezaktywacji tychże zestawów. 

Poczytaj np. to:https://ithardware.pl/aktualnosci/mysliwce_f_35_zbieraja_i_przekazuja_tajne_dane_na_serwery_usa-4584.html,

Izrael jako jedyny zdaje się dostał kupe lat temu, zgodę USA na wprowadzenie na swoich F-16, F-15, a ostatnio F-35 własnego, izraelskiego oprogramowania do którego kody źródlowe posiada Izrael i tylko on.

Cala reszta krajów ma więc tylko wiarę w to, że w razie "W" USA nie "wylączą" ich samolotów. To samo tyczy się, rakiet, systemów radarowych, systemów IFF, etc.

Kiedy ostatnio Izrael chciał sprzedać swoje stare F-16, ale z niezależnym softem, do Chorwacji, transakcję zablokowały USA.

Podobnie teraz czyni Turcja, kupując z Rosji systemy ss-300, bojąc się, że w razie ewentualnego konfliktu z Grecją, USA wyłączy ich Patrioty. Chcą zwykłej niezależności i możliwości samodzielnego decydowania o użyciu własnej broni, bez "niespodzianek". Co najlepsze, USA zagroziły, że nie sprzedadzą Turkom F-35, w budowie których Ci ostatni brali czynny i finansowy udział i do których wiele części powstaje w Turcji. 

Tak więc być może na rynku cywilnym takie zachowania to nowość, ale już dobrze przećwiczona na innych polach.

Niestety na obecnym poziomie technologicznym, chcąc być niezależnym, niepodległym, należałoby krytyczne systemy budować samodzielnie. Niestety na to potrzeba lat, pieniędzy, kompetencji, a przede wszystkim woli.

Edytowano przez SOYER
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, SOYER napisał:

Być może dla Ciebie to nowość, owszem na rynku cywilnym jak najbardziej, to cos nowego,  że światowy koncern na własne widzimisię odcina kogoś od usług.

Cześć,

nie jest to dla mnie specjalna nowość, ponad trzy lata pracowałem dla dużej amerykańskiej korporacji telekomunikacyjnej (przy rozwoju produktu na rynek amerykański: AT&T i Verizon).

Ale powiem szczerze, ze na takim poziomie jak z Huawei postąpili amerykanie to się nie spodziewałem. Nie zdziwiłbym się gdyby amerykanie zakazali rozwoju sieci 5G w USA firmie Huawei, ale, że pójdą na taką wojnę "na wyniszczenie" to się nie spodziewałem. Myślę, że to otworzy oczy biznesmenom na całym świecie, że nie można opierać rozwoju firmy bazując na usługach firm Google i  Microsoft. Osobiście nie mam nic do Amerykanów jako szefowie w firmie byli OK, ale wystarczy jedna osoba na urzędzie prezydenta USA aby rozpętać wojnę handlową i technologiczną na taką skalę.

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Pieniądze się zawsze znajdą, tylko trzeba chcieć widzieć potencjalne zagrożenia i chcieć im przeciwdziałać. 

Żeby nie walić pięściami tylko w jankesów. Powiedzcie mi jakie pochodzenie ma program antywirusowy na literę K zainstalowany we wszystkich polskich urzędach? 

Jakie pochodzenie ma gra o czołgach zainstalowana na milionach komputerów na całym świecie. 

Ten mój BLYNK ulubiony to kto wymyślił? 

Paranoja powiecie? Ja powiem, że byłoby głupotą nie korzystanie z takich możliwości. Wszyscy którzy sobie z tego zdają sprawę, korzystają. Właśnie sprawa chęci i możliwości. 

Z jakich dronów korzysta straż graniczna USA?? Nie zgadniecie, nazwa trzyliterowa, właśnie odkryli, że te maszynki wysyłają co nieco w stronę Pekinu. Trzyliterowy koncern zapowiedział, że w nowych wyrobach będzie można zablokować takie "dzielenie się informacjami". Tak więc nawet najlepszym zdarzają się takie wpadki;). 

2 minuty temu, FlyingDutch napisał:

ale wystarczy jedna osoba na urzędzie prezydenta USA aby rozpętać wojnę handlową i technologiczną na taką skalę.

Akurat tej wojny nie zaczęli Amerykanie, raczej nerwowo zareagowali jak udało się im połapać co się dzieje... 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, marek1707 napisał:

Chyba jednak przede wszystkim pieniędzy, pieniędzy i pieniędzy a także.. czasu.

Cześć Marek,

fajnie byłoby gdyby teraz Chiny udostępniły jako open-source swój alternatywny system operacyjny dla smartfonów (z odpowiednikami usług Google), tak, aby niezależni programiści mogli go rozwijać. Ale pewnie tak się nie stanie.

Pozdrawiam

1 godzinę temu, SOYER napisał:

Akurat tej wojny nie zaczęli Amerykanie, raczej nerwowo zareagowali jak udało się im połapać co się dzieje... 

Cześć SOYER,

akurat z tą tezą zgadzam się tylko częściowo.Gdzie byli CEO wielkich amerykańskich koncernów 20 (lub 15) lat temu, gdy z chęci zysku przenosili nie tylko oddziały produkcyjne ale i Centra R&D (Research & Development) do Chin. Przecież można było przewidzieć dalszy rozwój wydarzeń. To krótkowzroczność z tamtych lat zawiniła (USA bardzo wtedy korzystały z globalizacji). Teraz jest już za późno. Podejrzewam, że powiedzenie: "co Cię nie zabije, to Cię wzmocni" ma zastosowanie do tej wojny handlowej.

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

23 minuty temu, FlyingDutch napisał:

niezależni programiści

:-)) heheh, pewnie też z niezależnym finansowaniem:-)))), zapomnij....

 

23 minuty temu, FlyingDutch napisał:

Gdzie byli CEO wielkich amerykańskich koncernów 20 (lub 15) lat temu

20 lat temu wszyscy głosili za Fukuyamą koniec historii. Utopia o tym, że teraz po upadku komunizmu to już tylko bedziemy się jednoczyć, bogacić i dbać o żabki i drzewa.

Zderzenie z rzeczywistością dla niektórych jest bolesne, najgorsze, że wielu nadal z tą rzeczywitością się jeszcze nie zderzyło i dalej żyją w swojej bańce.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.