Skocz do zawartości

Opisz swój projekt i odbierz 50 zł rabatu do sklepu Botland


Komentator

Pomocna odpowiedź

Opisz swój projekt i odbierz 50 zł rabatu do sklepu Botland

Pora na kolejną edycję akcji promocyjnej, która ma zachęcić wszystkich do chwalenia się swoimi projektami. Od dziś, za opisy elektronicznych DIY, będziemy rozdawać rabaty do sklepu Botland. Nie ma limitu liczby kodów, każdy kto podejdzie do tematu rzetelnie i opisze swoje DIY, otrzyma jeden z dwóch możliwych rabatów

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

No i jak zwykle ja to muszę mieć problem...

W artykule pojawiło się sformułowanie "Ważne jest zamieszczenie dowodu na działanie projektu (zdjęcie/film)." Chciałem wrzucić tu swojego InfraWawe'a - tyle że jak pisałem filmu nie mam (i nie mam szans zdobyć, instrument jest paręset kilometrów stąd a muzyk siedzi u mnie w domu i raczej w najbliższym terminie nie ma szans wyjechać).

I pytanie: czy wystarczy ten materiał który jest w opisie (wszystkie zdjęcia łącznie z działającym wyświetlaczem)?

Link do komentarza
Share on other sites

@ethanak jestem przekonany, że przy tak udokumentowanym projekcie nikt nie będzie miał wątpliwości, że nie jest on atrapą zbudowaną, aby otrzymać rabat. Projekt oczywiście się zakwalifikuję, ale liczę, że kiedyś w przyszłości uda się jednak dodać tam film - głównie dla zaspokojenia naszej ciekawości co do uzyskanego efektu 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Chciałbym przedstawić prosty projekt, przy którym opierałem się na schemacie gotowego kit'u, nie jest to co prawda kopia 1:1, ale zastanawiam się czy nie gryzłoby się to z regulaminem? 🤔

 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Treker A powiedz mi jak ktoś nie lubi PCB (czytaj nie potrafi ich robić) i korzysta z breadbordów w zasadzie lub lutuje bezpośrednio do Arduino / ESP to chyba nie ma problemów? Obudowy najczęściej dedykowane druk 3d  / uniwersalne to bedzie problem z kuponami? 

Link do komentarza
Share on other sites

@Mike84 nie napisałeś nic konkretnego na temat swojej wersji projektu, więc nie jestem w stanie dać Ci żadnej gwarancji. Zachęcam jednak do opisania DIY 🙂

@Mihao jeśli projekt będzie zrobiony porządnie to oczywiście nie będzie żadnego problemu. Nie mogę jednak niczego zagwarantować, bo wszystko zależy od konkretnego przypadku. Mam nadzieję, że to dość zrozumiałe, bo w przypadku projektów na płytkach stykowych możemy spodziewać się różnego poziomu prac 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

Właśnie kończę mój pierwszy mały projekt i zastanawiam się czy ewentualnie kwalifikowałby się do rabatu. Nic wyszukanego - podlewaczka do roślin. Mikrokontroler atmega8a. Czujniki wilgotności gleby, napięcia zasilania i nasłonecznienia. W projekcie jest m.in. sterowanie pompą za pomocą PWM, timer taktowany kwarcem zegarkowym, usypianie mikrokontrolera i dość zawiła logika działania tego wszystkiego (na maszynie stanów). Mogę opublikować schemat z eagla (nie gwarantuje, że w 100% poprawny - dopiero się ucze) oraz kod.

 

proj.thumb.jpg.90f9211f1102618e08767e4642ece656.jpg

 

Link do komentarza
Share on other sites

Czy w ramach konkursu mógłbym opisać proces projektowania kilku zaślepek do teleskopu w programie OpenSCAD?

Oczywiście z nawiązaniem do stosownych produktów związanych z drukiem 3D z Botlandu.

Efektem są banalne przedmioty, jednakże postaram się przekazać stosowną wiedzę Czytelnikom, co mam nadzieję zaowocuje w obudowach przyszłych projektów DIY na  forum.

cover.png.3164108efa730b3f780eda03dd0834c5.thumb.png.595ad68f4bce56d67066c4f76e821829.png

Krótka zajawka problemu na forum Astropolis.

Przy okazji poruszyłbym zagadnienie konstrukcji domków dla elektroniki.

Tyre_tread_gauge.thumb.jpg.099551e9ca39e50acc7cb402c38e7865.jpg

Tak, wiem o terminie końca konkursu 😞

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Kurka wodna czemu ja nie wiem o tym konkursie. Widziałem komenty Trekera o akceptacji opisu, ale nie zauważyłem, że trwa konkurs. Do 10 blisko, jutro muszę się sprężyć. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@rziomber w tej edycji akcji rabatowej nagradzamy projekty elektroniczne. Niestety obawiam się, że same zaślepki wydrukowane w 3D to w tym przypadku trochę za mało. Oczywiście rozumiem, że to przydatne gadżety, ale nie pasują do tematyki tej akcji rabatowej. Szkoda, że nie napisałeś artykułu na ten temat na potrzeby naszego poprzedniego konkursu - tam pewni dałoby się podciągnąć takie zagadnienie bez problemu (jeśli zahaczyłbym trochę o sam druk 3D). Podsumowując, niestety ten projekt nie może wziąć udziału w tej akcji rabatowej. Oczywiście jednak zachęcam do "bezinteresownego" opisania tego zagadnienia na forum - może jakiś fanatyk astronomii skorzysta 😉

@SOYER zachęcam do regularnego śledzenia publikacji na blogu, o akcji informowałem na początku kwietnia: https://forbot.pl/blog/opisz-swoj-projekt-i-odbierz-50-zl-rabatu-do-sklepu-botland-id41727

Link do komentarza
Share on other sites

Witam serdecznie 🙂

Zgłosiłem do akcji swój projekt, ale jako że jestem nowym użytkownikiem na forum, czekam już od dwóch dni na moderację i mam pewne obawy czy uda się to do 10-go maja. Stąd chciałbym wyrazić sugestię priorytetyzacji moderowania postów zgłaszanych w ramach akcji 🙂

 

Pozdrawiam, Okjak

Link do komentarza
Share on other sites

Ostatecznie ze wszystkimi akceptacjami zdążyliśmy, czyli wszystko przebiegło zgodnie z planem. Akcja jest już zakończona, ale dla formalności (na przyszłość) dodam, że zawsze w tego typu akcjach podajemy jaki jest maksymalny czas akceptacji DIY, a rabaty przyznawane są i tak na bazie terminu publikacji, a nie akceptacji - nie trzeba więc się tym stresować. W przypadku tej akcji podaliśmy, że tematy na forum będą akceptowane w ciągu 7 dni 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.