Skocz do zawartości
MaciejZyskowski

Jakie IDE do programowania w Python na Raspberry Pi?

Pomocna odpowiedź

Cześć!

Zastanawiam się jakich programów używacie do pisania skryptów w Python. Jak wiadomo, język ten jest ekstremalnie wrażliwy na wszelkie białe znaki, więc dobry edytor to podstawa.

Obecnie używam domyślnego Thonny Python IDE, lecz chciałbym mieć auto-uzupełnienie/podgląd do obiektów i metod. Zainstalowałem PyCharm, lecz nie do końca rozumiem dlaczego nie mogę importować bibliotek potrzebnych do mojego programu -  unable to import module.

Fajnie jakbyście podzielili się czego Wy używacie. 🙂

(edytowany)
3 godziny temu, MaciejZyskowski napisał:

nie mogę importować bibliotek potrzebnych do mojego programu -  unable to import module

Prawdopodobnie musisz wybrać odpowiednie virtual environment/interpreter.
Osobiście używam Pycharma i Jupytera.

Edytowano przez Harnas
  • Lubię! 1

16 godzin temu, MaciejZyskowski napisał:

Zainstalowałem PyCharm, lecz

Nie wiem czy da się instalwaćto na RPi to dopytam, gdzie to instalujesz?  Czy chcesz pracować na RPi zdalnie? Bo możesz skonfigurować PyCharma do wykonywania skryptów zdalnie - tu akurat nie próbowałem tego zrobić profesjonalnie lecz tak na skróty: WinSCP i PyCharm, a uruchamianie skryptów z Putty.

• Lubię! 1

22 godziny temu, Harnas napisał:

Prawdopodobnie musisz wybrać odpowiednie virtual environment/interpreter.
Osobiście używam Pycharma i Jupytera.

Podczas tworzenia nowego projektu mam do wyboru Virtualenv/Pipenv/Conda, przy czym dwa ostatnie potrzebują dodatkowych ścieżek do plików. Czy po samej instalacji IDE robiłeś coś ekstra aby móc odpalać skrypty na RPi?

screen.thumb.JPG.78a3e81f0a1ee3e4807c382c14d1b841.JPG

9 godzin temu, Gieneq napisał:

Nie wiem czy da się instalwaćto na RPi to dopytam, gdzie to instalujesz?  Czy chcesz pracować na RPi zdalnie? Bo możesz skonfigurować PyCharma do wykonywania skryptów zdalnie - tu akurat nie próbowałem tego zrobić profesjonalnie lecz tak na skróty: WinSCP i PyCharm, a uruchamianie skryptów z Putty.

Udało mi się zainstalować PyCharm na RPi 4B 4GB i działa to całkiem nieźle. Chciałem mieć to IDE na płytce, a następnie łączyć się poprzez VNC. Może jednak lepiej byłoby wykorzystać SSH do zdalnego łączenia się z RPi i używać mojego zwykłego pc, ale czy myślisz że wtedy problem z importowaniem zasobów by zniknął?

Jestem dosyć zielony w języku Python... :<

Dziękuję Wam za odpowiedzi! 🙂 

A jaką masz wersję PyCharma? W community chyba nie ma zdalnego interpretera.

• Lubię! 1

Dnia 8.07.2020 o 07:33, Gieneq napisał:

A jaką masz wersję PyCharma? W community chyba nie ma zdalnego interpretera.

Posiadam wersję community edition 2020.1.2. Raczej nie będę kupował wersji profesjonalnej.

zrzut.thumb.JPG.b852d3900723dd6a6cc4fa8af3ecaa8d.JPG