Skocz do zawartości

Jakie IDE do programowania w Python na Raspberry Pi?


MaciejZyskowski

Pomocna odpowiedź

Cześć!

Zastanawiam się jakich programów używacie do pisania skryptów w Python. Jak wiadomo, język ten jest ekstremalnie wrażliwy na wszelkie białe znaki, więc dobry edytor to podstawa.

Obecnie używam domyślnego Thonny Python IDE, lecz chciałbym mieć auto-uzupełnienie/podgląd do obiektów i metod. Zainstalowałem PyCharm, lecz nie do końca rozumiem dlaczego nie mogę importować bibliotek potrzebnych do mojego programu -  unable to import module.

Fajnie jakbyście podzielili się czego Wy używacie. 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

3 godziny temu, MaciejZyskowski napisał:

nie mogę importować bibliotek potrzebnych do mojego programu -  unable to import module

Prawdopodobnie musisz wybrać odpowiednie virtual environment/interpreter.
Osobiście używam Pycharma i Jupytera.

Edytowano przez Harnas
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

16 godzin temu, MaciejZyskowski napisał:

Zainstalowałem PyCharm, lecz

Nie wiem czy da się instalwaćto na RPi to dopytam, gdzie to instalujesz?  Czy chcesz pracować na RPi zdalnie? Bo możesz skonfigurować PyCharma do wykonywania skryptów zdalnie - tu akurat nie próbowałem tego zrobić profesjonalnie lecz tak na skróty: WinSCP i PyCharm, a uruchamianie skryptów z Putty.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

22 godziny temu, Harnas napisał:

Prawdopodobnie musisz wybrać odpowiednie virtual environment/interpreter.
Osobiście używam Pycharma i Jupytera.

Podczas tworzenia nowego projektu mam do wyboru Virtualenv/Pipenv/Conda, przy czym dwa ostatnie potrzebują dodatkowych ścieżek do plików. Czy po samej instalacji IDE robiłeś coś ekstra aby móc odpalać skrypty na RPi?

screen.thumb.JPG.78a3e81f0a1ee3e4807c382c14d1b841.JPG

9 godzin temu, Gieneq napisał:

Nie wiem czy da się instalwaćto na RPi to dopytam, gdzie to instalujesz?  Czy chcesz pracować na RPi zdalnie? Bo możesz skonfigurować PyCharma do wykonywania skryptów zdalnie - tu akurat nie próbowałem tego zrobić profesjonalnie lecz tak na skróty: WinSCP i PyCharm, a uruchamianie skryptów z Putty.

Udało mi się zainstalować PyCharm na RPi 4B 4GB i działa to całkiem nieźle. Chciałem mieć to IDE na płytce, a następnie łączyć się poprzez VNC. Może jednak lepiej byłoby wykorzystać SSH do zdalnego łączenia się z RPi i używać mojego zwykłego pc, ale czy myślisz że wtedy problem z importowaniem zasobów by zniknął?

Jestem dosyć zielony w języku Python... :<

Dziękuję Wam za odpowiedzi! 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dnia 8.07.2020 o 07:33, Gieneq napisał:

A jaką masz wersję PyCharma? W community chyba nie ma zdalnego interpretera.

Posiadam wersję community edition 2020.1.2. Raczej nie będę kupował wersji profesjonalnej.

zrzut.thumb.JPG.b852d3900723dd6a6cc4fa8af3ecaa8d.JPG

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.