Skocz do zawartości

Cortex M3


SeerKaza

Pomocna odpowiedź

Te procesory są bardzo podobne. Polecałbym raczej M3 (większe możliwości) a jak w którymś momencie będziesz chciał obniżyc koszta (tylko po co w jednostkowych urządzeniach?) to zmienisz procesor na M0 i będzie kilka zł taniej...

Uczysz się tak samo jak AVR - siadasz na tyłku i programujesz. Innej metody jeszcze nikt nie wymyślił.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam.

Od roku czasu programuje ARMy. Na początek polecam cos do czego będzie książka. Polecam ATmela AT91sam7S256 i płytkę do tego z OLIMEXa można kupić w Polsce i maja atrakcyjne ceny. Książka jak już ktoś wspomniał "Mikrokontrolery AT91SAM7 w przykładach " Robert Brzoza-Woch. Dobrze napisana tak dla zielonych w te klocki. Co do STM32 to dopiero poznaje je i przyznam się, że potrafią się zawiesić czego w SAM7 nie zauważyłem i nie jest to wina złego programu. Wgrywałem oryginalny darmowy program od ST i się tam zawieszał. Co do płytki do STM32 używam STM3210C-EVAL. Co do książki to czytałem jedynie „Mikrokontrolery STM32 w praktyce” Krzysztof Paprocki. Początki są trochę dziwne, bo mało jest wytłumaczone autor chyba przyjął ta książkę dla bardziej zawansowanych, ale czytają ją + google można STM32 ogarnąć. Co do środowiska polecam IAR system w wersji darmowej do 32kB tyle do nauki wystarczy. Środowisko to wspiera SAM-ICE Atmela jak również ST-LINK. Są gotowe example tam i najłatwiej się tak uczy mikrokontrolerów z gotowych programów.

Pozdrawiam Bartek

Link do komentarza
Share on other sites

No właśnie a propos datasheetu. Czy ktoś znalazł datasheet do STM32F100 czyli tego co jest na płytce STM32Discovery w którym są opisane rejestry procesora itd Tak jak jest np. w datasheetach do AVRów ?

Link do komentarza
Share on other sites

Apropo Cortrex-M3 firma Luminary Micro jest chyba jedyną która robi ARMy w 28 końcówkowych obudowach SOIC28 (LM3S101) oraz nieco większe w LQFP48 (LM3S301).

Jedyna wada to programowanie przez JTAG. Ale opieram się na danych z 2006 roku może się coś ruszyło od tego czasu.

http://www.luminarymicro.com/products/100_series_devices.html

Link do komentarza
Share on other sites

Rowniez jestem zainteresowany rozpoczeciem przygody z ARM'ami. Moj wybor padl na http://kamami.pl/index.php?ukey=product&productID=177198. Glownie chodzi mi o to, aby korzystac z niego we wlasnych konstrukcjach.

I teraz mam dwa pytania:

1.Czy to dobry wybor?

2.Czy przez ten programator ktory jest wbudowany w plytke mozna debugowac?

Link do komentarza
Share on other sites

Co do Cortex-M3 od Luminary Micro (a teraz już Texas Instruments), to w sumie mają fajne płytki rozwojowe, nie aż tak drogie, a jest na nich też programator. Kosztuje to jakieś 50$, dostaje się pudełeczko, płytkę, CD i kabelek. Podłączamy przez USB płytkę do kompa, instalujemy oprogramowanie ( na CD masz środowisko programistyczne które wybierasz przy zakupie) i już, piszesz i programujesz no i masz do każdego z peryferiów po jednym przykładowym programiku. Np, masz w procku I2C, to masz przykładowy program do obsługi I2C itp. itd. Mam takie 2 płytki i jestem bardzo zadowolony.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich.

Zakupiłem płytkę stm32 Discover. Mam problem odnośnie jakiego w miarę dobrego kompilatora użyć myślałem o kelu ale jego ograniczenia oraz konieczność rejestracji aby pobrać demo nie zachęcają.

Co wy polecacie do tego zestawu w miarę proste w obsłudze ale funkcyjne i oczywiście darmowe?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.