Skocz do zawartości

Miernik smogu z pomiarem podstawowych parametrów pogodowych


cooltechproject

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Testy zakończone sukcesem, stacja monitoruje powietrze, wysyła dane do popularnych map smogowych.. Dostęp do danych poprzez portal AQI -  https://malinowice.aqi.eco/ (do tej pory stronę odwiedziło ponad 350 osób).

image.thumb.png.8591bb18cc26064f2e878d1d3601a564.png

image.thumb.png.da1a038d9bc34d03c374998af58379b7.png

Dodatkowo poza odczytami jakości powietrza i temperatury/wilgotności/ciśnienia na prośbę użytkowników dodane zostały informacje o prędkości wiatru jako znaczące dla tematu jakości powietrza. Do dalszego rozwoju projektu pozostaje wskaźnik kierunku wiatru oraz czujnik lotnych związków organicznych (VOC) oraz dwutlenku węgla (CO2).

image.thumb.png.ffa9f786c0a8345f4c763e7749daa27a.png

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Mam zrealizowany ten uklad "smogomierza. Trzy lata temu był uruchomiony i działał lokalnie w mojej sieci WIFI. Ale pewnego razu kliknalem na panelu instrukcję "zapomnij sieć" i teraz nie daje się uruchomić. Wgrałem ponownie kod. Monitor pokazuje mi AP: 192.168.4.1  oraz (nowy) adres IP: 3fff49c4

Wpisuję w przeglądarkę adres: "192.168.4.1"  albo "smogly-3fff49c4.local/"  i  przeglądarka zamiast otworzyć stosowny panel smogomierza komunikuje "Niestety… nie można przejść do tej strony" 

 

Niby prosta sprawa a nigdzie nie znajduję wsparcia w tej kwestii nawet w tym opisie https://github.com/hackerspace-silesia/Smogomierz

Co blokuje dostęp? Co zrobilem nie tak, nie wiem?

Chciałem zaznaczyć, że ruterze na swojej sieci WIFI mam postawionych pare innych serwerków ESP8266, niektóre z ustawieniem na przekierowanie do www.

Resetowałem ruter do ustawień fabrycznych i podstawowych z pominięciem przekierowań ale bez rezultatu. 

\

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

A że tak zapytam, łączysz się wpierw z AP smogomierza? 

Cytat

Smogly po pierwszym uruchomieniu tworzy własną sieć WiFi o nazwie "Smogly-deviceName"(np. "Smogly-328017"). Po podłączeniu się z nią, będziesz miał możliwość skonfigurowania połączenia WiFi z własną siecią domową.

 

Edytowano przez _LM_
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

14 godzin temu, _LM_ napisał:

A że tak zapytam, łączysz się wpierw z AP smogomierza? 

 

Nie rozumiem pytania. Napisałem przecież powyżej:  "Wpisuję w przeglądarkę adres: "192.168.4.1 ..." 

Edytowano przez czeslaw
Link do komentarza
Share on other sites

Mam wątpliwosci co do tego projektu smogomierza Silesia Hackerspace czy jest aktualny i czy jest nadal wspierany wobec zmian i postępu w temacie systemów komputerowych i ich zabezpieczeń. Poprzednio uruchamiałem ten smogomierz pod systemem Windows 8 i się udało a teraz próbuję pod Windowsem 10 bezskutecznie. Moze tu jest cos na rzeczy?

 

 

Edytowano przez czeslaw
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

22 minuty temu, czeslaw napisał:

"Wpisuję w przeglądarkę adres: "192.168.4.1 ..." 

Tak, ale wpierw trzeba się połączyć do sieci którą to urządzenie rozsyła. Ja wiem że to może głupia porada ale nie raz się wyłożyłem na takich oczywistościach.

Link do komentarza
Share on other sites

5 godzin temu, _LM_ napisał:

Tak, ale wpierw trzeba się połączyć do sieci którą to urządzenie rozsyła. Ja wiem że to może głupia porada ale nie raz się wyłożyłem na takich oczywistościach.

W takim razie, może to głupie pytanie, ale dopytam na czym polega "podłączenie się do sieci..."? Jakie czynnosci po wgraniu kodu na płytkę ESP trzeba wykonać? No zeby otworzyć panel smogomierza w przeglądace internetowej?

Edytowano przez czeslaw
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Urządzenie rozgłasza swoją sieć wifi, z nią należy się połączyć i skonfigurować urządzenie. Znaczy domyślam się, gdyż nie korzystałem z tego projektu

Link do komentarza
Share on other sites

Zamiast budować stacje nie lepiej skorzystać z gotowca?

Ja odczytuje dane ze stacji Airly. Wykorzystując API pobieram sobie dane stacji która jest 500m ode mnie. Po ID czujnika odczytuje wszystko i pcham do apki Telegram.

W apce Telegram dodałem sobie powiadomienia jeśli jakość powietrza się zmieni to wysyła powiadomienie i zmieniają się emotionki. Dodatkowo zrobiłem obudowę z diodami informującymi o jakości powietrza i wprowadziłem harmonogram w o oparciu o NTP od 6:00 do 21:00 diody swieca mocniej a od 21:00 do 6:00 się ściemniają.

 

Screenshot_2023-05-21-09-54-02-199_org.telegram.messenger.jpg

IMG_20230521_095446.jpg

Edytowano przez Brendy
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.