Skocz do zawartości

Podłączanie silnika do arduino


przemorog01

Pomocna odpowiedź

Cześć, mam takie pytanie. 

Przerabiam kurs 1 elektroniki. Jestem na tranzystorach. 

W kursie jest napisane że nie wolno bezpośrednio do arduino podłączać silnika bo silnik pobierze tak duży prąd że układ się spali. No i tego właśnie nie mogę zrozumieć. 

Skad ten silnik taki duży prąd pobierze. Z Arduino? Czytałem gdzieś że arduino może oddać 25mA. Ja to rozumiem tak że ten prąd będzie po prostu za mały dla tego silnika i nic sie nie wydarzy ciekawego.

Nie mogę tego zrozumieć. Bardzo  proszę o pomoc w wyjaśnieniu tej kwestii. 

Pozdrawiam 

 

 

Link do komentarza
Share on other sites

21 minut temu, przemorog01 napisał:

Ja to rozumiem tak że ten prąd będzie po prostu za mały dla tego silnika i nic sie nie wydarzy ciekawego.

Bo bedzie za maly dla tego silnika i on najprawdopodobniej nie ruszy nawet, ale przez ardu poplynie tyle pradu ze najprawdopodobniej mikrokontroler nie przezyje...kolega @H1M4W4R1 wyjasnil wszystko doglebnie...

Ogolnie zasada taka ze do ardu podpina sie logike (piny od komunikacji) roznej masci modulow/czujnikow etc...ale wszystko co jest obciazeniem zasila sie juz z osobnego napiecia...tak wiec silnik sterujesz z ardu, ale poprzez sterowniki do tego przeznaczone...

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Mozna to porownac do instalacji domowej ktora tez swoja wydajnosc ma...mozesz uzywac pralki,tv,lodowki,oswietlenia itp i dopoki nie wlaczysz za duzo tego wszystkiego to jest ok, ale jesli bys wlaczyl powiedzmy 5 czajnikow jednoczesnie to poplynie taki prad ze wybije korek...o ile taki korek w domu sobie wlaczysz ponownie to niestety w ardu juz tego "korka" wbic nie mozesz bo ardu/lub dany pin jest juz spalone...😉

Link do komentarza
Share on other sites

To raczej porównaj to do bezpieczników spaleniowych (takich "prawdziwych" korków). Tam nie ma co wcisnąć - trzeba wymienić bezpiecznik. W naszym przypadku mikrokontroler 🙂

Aha, o ile tamte korki można było naprawić gwoździem, to Arduino się niestety nie da 🙂

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, ethanak napisał:

To raczej porównaj to do bezpieczników spaleniowych (takich "prawdziwych" korków). 

Wiem o jakie chodzi bo jeszcze jeden sie u mnie plata po instalacji...😁 troche sie czlowiek ich o naprawial jak jeszcze uzywalismy starej spawarki samorobki...zwarlo elektrode na 2s? I juz trzeba bylo gonic ktoras faze robic...kuzwa ale gwozdziem "watowac" takie korki to juz hardkor..😁 ale wiem ze i takie mecenasy sie zdarzaly...

Link do komentarza
Share on other sites

Ja dość często watowałem bezpieczniki, ale miałem konkretny drut (tak, kiedyś to można było kupić)  - a przy zutowskiej szafie na tranzystorach typu asy34 czy mp40 zdarzało się to dość często 🙂

Kolega pracował w spółdzielni mieszkaniowej jako elektryk - uwierz mi, gwóźdź w bezpieczniku określał jako normalka, a co czasami znajdował - o tym można książkę napisać 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.