Skocz do zawartości

Sabre

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

To są te same silniki co w 3Pi, o dziwo projektując tego robota, nie wiedziałem, że tak wiele osób robi dokładnie to samo co ja, z tym, że ja nie wiedziałem, że zawody linefollowerów w Wiedniu wygrał robot, również używający tych silników. W Gdańsku nie licząc mojego, było 4-5 linefollowery z identycznymi silnikami.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

klonyyy, zależy co rozumiesz pisząc o najostrzejszych zakrętach. Dla każdego lfr'a największym problemem są zakręty pod kątem prostym. Jeśli robot ma jechać dokładnie po linii to nie ma takiej siły przy prędkości 1m/s, żeby robot przejechał idealnie po kącie prostym, ale jeśli algorytm jest napisany wystarczająco dobrze, to robot po wyjechaniu za zakręt skręci poprawnie po małym łuku. W chwili obecnej program jest tak napisany, że robot jadąc z maksymalną prędkością gdy najedzie na kąt prosty, zaczyna hamować kołem po wewnętrznej zakrętu, przez co robi mały łuk wracając z powrotem na linię.

Link do komentarza
Share on other sites

Sabre, z opowiadań Bobbiego wiedziałem że ten robot będzie mega szybki ale nie przypuszczałem że aż tak, świetna robota.

Dla każdego lfr'a największym problemem są zakręty pod kątem prostym.

Pozwolę się nie zgodzić, na trudniejsze są zakręty pod kątem mniejszym niż 90 stopni, które coraz częściej pojawiają się w w regulaminach. Są też LF'y, które radzą sobie z kątami prostymi, a ni ... z prostymi 😋

Osobiście proszę o demko z pokonywaniem kątów prostych, bo jak dla mnie to trasa w Gdańsku była bardzo prosta, ciekawi mnie zachowanie tak szybkiego robota na kątach.

Link do komentarza
Share on other sites

- jak z mocą tych silników ?
- robot napędzany jest silnikami z pololu, przekładnia 30:1, 1000obr/min, wersja silnika HP

Takie małe pytanko czym się różni 2x 0,5 h-bridge jakie Ty Sabre użyłeś od 1 h-bridge [l293d] ?

a tak na offtopie może niedługo mój lfr się pojawi Plasma 😃

Link do komentarza
Share on other sites

- sam robiłeś płytki ?

projektowałem sam, ale oczywiście są wykonane w firmie Satland

- jak z mocą tych silników ?

jeśli chodzi o moc to jest naprawdę wystarczająca, nie wykorzystałem w pełni tych silników, moje mostki są do nich troszkę za słabe

Takie małe pytanko czym się różni 2x 0,5 h-bridge jakie Ty Sabre użyłeś od 1 h-bridge [l293d] ?

W sumie to ten zapis jest sobie równy, bo dwa półmostki tworzą cały mostek.

Link do komentarza
Share on other sites

1. gdzie kupiłeś te silniki ?

2. jakim napięciem zasilasz?

Silniki kupione prosto u źródła, czyli w pololu. Napięcie zasilania, hmm, trudno powiedzieć, ale w rzeczywistości nie pojechał na więcej niż 4-5V, ponieważ przy PWM 180/255 przy zasilaniu z mocno rozładowanych akumulatorków już się resetował procesor.

Link do komentarza
Share on other sites

A ja mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tych płytek: One są już z metalizacją (czy jakoś tak) tak? I jak sprawa wygląda wtedy z lutowaniem (przewlekłym). Po prostu przykładamy do tego lutownicę, czy wtedy trzeba jeszcze używać też cyny ??

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.