Skocz do zawartości

Sabre

Pomocna odpowiedź

No ale przypuszczam ze jednak lepiej sobie radzi z trasami łagodnymi. "Bajtel" oficjalnie poszedł na półkę bo już sobie z niczym nie radzi 😃 Na drugiej trasie było kilka kątów prostych i szczerze mówiąc jestem pełen podziwu dla ekipy Wonsza, bo z nim to różnie bywało na kątach prostych, a tu radził sobie bez problemów. I byłem zdziwiony jeszcze innym robotem, bardzo duży i ciężki kloc, ogromne silniki a jechał bardzo płynnie i szybko, jeden z najlepszych czasów, nazwy nie pamiętam.

Link do komentarza
Share on other sites

No ale przypuszczam ze jednak lepiej sobie radzi z trasami łagodnymi.

Naprawdę źle przypuszczasz, tak jak wyżej pisałem, problemy są tylko przy zakrętach prostych występujących po sobie w odległości mniejszej lub równej długości robota. Nie wiem czy zauważyłeś, ale większość mniejszych robotów (w tym mój Strider2), jedzie po linii dość dokładnie. Duże roboty, nawet nie skręcają na zakrętach pod kątem prostym, które są jeden po drugim w przeciwnych kierunkach, linia i tak jest pod obrysem robota.

Na zawodach w Gdańsku żartowałem z trekerem, że wystarczyłoby zrobić dużego lfr'a (wielkości prawie kartki A4), który miałby tylko 2 czujniki na rogach z przodu, który skręcałby tylko i wyłącznie wtedy gdy linia byłaby pod skrajnymi czujnikami. W pozostałych przypadkach taki robot miałby jechać prosto. Z czymś takim mielibyśmy miejsca w czołówce 🙂.

Link do komentarza
Share on other sites

Duże roboty, nawet nie skręcają na zakrętach pod kątem prostym, które są jeden po drugim w przeciwnych kierunkach, linia i tak jest pod obrysem robota.

No właśnie dlatego byłem taki zachwycony tym dużym robotem o którym pisałem, bo on był bardzo dokładny, na pewno nie mniej dokładny niż Strider, z tym że bardzo dobry porgram bo on nie zawsze wracał środkowymi czujnikami nad linię, jak się ustawił dokładnie wzdłuż prostej a linia byłą po prawej/lewej stronie to tak jakby zmieniał sobie tam "pozycję środkową". Może mam gdzieś filmik to wrzucę.

Naprawdę źle przypuszczasz, tak jak wyżej pisałem, problemy są tylko przy zakrętach prostych występujących po sobie w odległości mniejszej lub równej długości robota.

Przypominam że w dalszym ciągu czekam na filmik 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Niestety ja nie mam ani jednego filmiku z zawodów. Mogę coś nakręcić telefonem w domu, ale to wszystko.

Jeśli ktoś ma filmik z sobotnich zawodów z przejazdem mojego Strider'a2 to proszę o info na PW.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

hej,
widzę, że mały off-top się zaczął 🙂

Robot Sabre jak zwykle elegancko wykonany, ode mnie +.

Dla zainteresowanych mała paczka z Krakowa: 2 przejazdy na torach I i II, przejazd 2fast4you na torze I, fotki wyników finałowych, fotka toru finałowego. Wrzucone na RS:

http://rapidshare.com/files/400431690/krk_paczka.rar

Pozdrawiam.

EDIT: reupload na collectors account, nie powinno wygasnąć.

Link do komentarza
Share on other sites

Rozstaw kół to 12,5cm, a odległość linii czujników od osi silników to 6,9cm. Zastanawiałem się czy linia czujników nie powinna być dalej od osi kół, czy nawet równa rozstawowi kół, ale są różne opinie na ten temat i każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.