Skocz do zawartości

[Test/recenzja] [Komunikacja] Bluetooth KAmodBTM222


Elvis

Pomocna odpowiedź

Witam!

Mam taki problem - podłączyłam kamodbtm222 poprzez MAXa do portu rs i próbuję go sprawdzać przy użyciu HyperTerminala. Na komendę AT, odpowiada OK, natomiast jak wysyłam ATN? to odpowiada 000 OK - a przecież chyba powinien inaczej? Problem jest ze zmianą nazwy - po wpisaniu ATN=ARMIK dostaję odpowiedź NO CARRIER. Jak chcę wpisać inną nazwę, to dla odmiany odpowiada ERROR, z czym może być problem?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Link do komentarza
Share on other sites

Czy ktoś się za na j2me bo ja mam problem... napisałem aplikację w eclipse na podstawie aplikacji autora owego tematu. Na początku jak się uruchamia aplikacja to łączy się z modułem, bo led "conn" na module świeci stale. A później jest problem z wysłaniem pojedynczego znaku, po prostu nie wysyła i nie wiem z czym problem.

Projekt w załączniku, jeśli by ktoś wiedział co jest nie tak to proszę napisać.

app5blu.zip

Link do komentarza
Share on other sites

Wie ktoś może jak wygląda sprawa z dodatkowymi liniami PIO?Da się wykorzystać inne linie prócz PIO(5) i PIO(7) które służą do sprawdzania w module KAmodBTM222 odpowiednio statusu urządzenia?W datashetach nie ma podanych żadnych szczegółów na ten temat.

Link do komentarza
Share on other sites

Szanowni Państwo, 🙂

Moj pierwszy problematyczny post do Was drodzy forumowicze.

ostatniego czasu mam problem z konfiguracja BTM 222. Modul lacze crossow z RS 232 z plytka rozwojowa slicon lab. Sygnal ktory zapetlilem to wyslanie znau d, wyrazu czesc itp....

Sygnal ktory odbieram po polaczeniu z wykorzystniaem putty z btm to ciag niezrozumialych znakow. Wiem, ze jak wcisne przerwanie w programie (Reset) ciag znakow nie pojawa sie, po czym ponownie wysyla ten sam ciag. W czy jest problem?

Poznizej screen problematyczny

z gory dizeki za pomoc:)

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nadal problem,

po stronie uC silicon lab 8051 ustawilem transmisje danych 19140bps, rownej wartosci 19200 nie udalo mi sie osiagnac. PO stronie terminala 19200bps, w dokumentacji btm 222 19200bps,

klikajac prawym na urzadzenie dodane przez win 7 dla comu33 (bluetooth) w wlasciwosciach 9600bps, mecze sie u ustawieniami dla predkosci 19200 i 9600 - caly czas krzaki. Hercules pokazuje krzaki takie same jak putty.

Jak radzic, prosze o pomoc/

[ Dodano: 15-07-2011, 15:39 ]

panowie a jak zmienic predkosc transmisji danych w urzadzeniu. Win 7 wyszukuje mi urzadzenie wchodze w jego wlasciwosci i zmieniam tranmisjse danych po czym zatwierdzam ok. W momencie zatweirdzenia i sprawdzenia ponownie wchodzac w wlasciwosci urzadzenie posiada wartosc poprzednia - nie zapisalo zmian .

Lapie sie wszystkiego aby wyjasnic problem odbioru krzakow w termianlu Hercules/putty.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam ponownie,

przypadlosc jaka mnie dreczy to problem z portami.

Mam win 7 64b, w momecie wykorzstania programu putty badz hercules i otwarcia jakiegos portu informacja o tym porcie jaka otrzymuje to brak mozliwosci otwarcia portu. Zmieniam port na com33, com40 dowolny ktory wybiore jest zajety przez jakis program. Jaki program uzyc ktory wyczysci mi porty COM, ktory pozostawi te ktore sa realnie wykorzytywane.

Dziekuje za pomoc z gory

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, jednak nie zmieniło to działania.

Wczesniej jak korzystalem z programu putty/hercules to nie mialem problemu z otwarciem dowolnego portu - dotyczy win7 32b. Transmisja z bluettohem - btm222 odbywala sie. Tym razem win7 64b, nie wiem czy wirus, czy jakis program blokują porty. PRoszę o pomoc, może ktoś spotkał sie z podobnym problemem.

Link do komentarza
Share on other sites

Problemy przy ciągłej transmisji danych, konieczne odstępy między pakietami.

O jak dużych odstępach czasu pomiędzy pakietami jest mowa?

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Mam pytanie odnośnie odbioru danych po stronie uC. Wysylanie danych i odbiór po stronie putty odbywa sie bez problemów, gorzej z wysyłaniem danych do uC 8051 silicon lab. Mianowicie nie moge odpalic diody dla warunku if.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam

Potrzebuję jakiegoś konwertera logicznego z 5V na 3V3 do RXD, TXD i Resetu w module BT222. Jaki układ polecacie ? Oczywiście musi być dostępny np. w TME i musi być do niego dostępna biblioteka do Eagle. Pomoże ktoś ?

Link do komentarza
Share on other sites

Jaki jest skuteczny zasięg tego układu.

W telefonie jest zazwyczaj bluetooth klasy 2 to oznacza, że będę mógł sterować tylko do 10 metrów?

Pomiędzy dwoma układami zgodnymi z klasą pierwszą 100 metrów. Mi przerywało połączenie z telefonu po przejściu przez drzwi, po linii prostej było około 3-4 metry.

Link do komentarza
Share on other sites

Witajcie,
mam mały problem i proszę o pomoc. Nie rozumiem co mi się dzieje z Putty. A mianowicie mam moduł, podłączyłem tylko zasilanie, następnie ściągnąłem Putty, ustawiłem w zakładce serial tak jak jest opisane w artykule, port COM sprawdziłem jaki jest dla mojego urządzenia i też wpisałem, a jak próbuję otworzyć terminal, to nic się nie dzieje, tylko taki charakterystyczny dźwięk windowsowski, że nie można czegoś zrealizować. Zapomniałem ustawić coś? Pomóżcie, bo już jestem głupi w tej kwestii...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.