Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w doborze komponentów do mojego projektu


Telfexo

Pomocna odpowiedź

Po to miałeś kupić kostki żeby to inteligentnie połączyć.

Przejdź się do najbliższego sklepu elektrycznego, kup po dwa metry linki 1mm2 czarna i czerwona i tym łącz wszystko co nie jest sygnałem.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

25 minut temu, Telfexo napisał:

Hej, w tych mosfetach na złączach goldpin oprócz sygnału jest też masa, czy powinna być podłączona?

Tak, musi być...bo bez niej może nie działać...prawie zawsze łączy się wszystkie masy od logiki, no chyba że robi się izolacje, ale Ty jej robił nie będziesz...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Czerwony oczko niżej. COM i górny, to jest bocznik, czy jak tam go zwał. Generalnie kawał druta z odpowiedniego stopu - niewielka zmienność rezystancji w funkcji temperatury. Zwarcie zatem robisz. Napięcie, podłączasz równolegle, natężenie - szeregowo. To tak na szybko, a właściwa technika pomiaru, to musisz poszukać poradnik. Taka wiedza na początek obowiązkowa, żeby nic popsuć, albo nie spalić domu.

Link do komentarza
Share on other sites

@farmaceuta ale jak podłacze miernik szeregowo i sprawdzam prąd to pokazuje mi ile obecnie zużywa urządzenie podłączone. Więc mam dwa wyjścia:

  1. odkręcić potencjometr napięcia na maksa
  2. podłączyć wszyskie potrzebne urządzenia i wtedy ustawiać?

Odnośnie pkt. 1 nie jestem pewien czy odkręcając na maksa potrncjometr od natężenia mogę coś zepsuć, a odnośnie pkt. 2 co się stanie jak początkowy prąd będzie za mały dla podłączonych urządzeń?

Jak mam ustawić prąd prawidłowo, proszę Was o podpowiedź 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.