Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w doborze komponentów do mojego projektu


Telfexo

Pomocna odpowiedź

4 minuty temu, ethanak napisał:

ale bierz raczej montażowy.

Sam też wolę montażowe, ale weź pod uwagę umiejętności kolegi 😉 Jeszcze ręką dotknie fazy pod napięciem xD Poza tym do montażowego jeszcze trzeba mieć druta do pociągnięcia.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Hej, okazało się że mata grzewcza idzie z chin, a ja całość chce złożyć w następnym tygodniu.

Potrzebuje małego emitera ciepła , który chce umieścić w obudowie, jak na obrazku poniżej:

547826960_schematogrzewania.thumb.jpg.9aa28cfd41cfd3babb5ddb3cf3538941.jpg

Szukałem różnych rzeczy na allegro, i znalazłem takie coś, parametry to:

  • 24V napięcie
  • 50W mocy
  • więc wychodzi 2 ampery natężenia.

Z tego co rozumiem jak podłącze to do MOSFETA i 24V to nic złego nie powinno się stać, co sądzicie?

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Update:

  • zostały dodane 2 wentylatory,
  • mata grzejna została zmieniona na rezesytor grzejny,
  • zostały dodane 2 czujniki temperatury,
  • zostały dodane LEDY.

308557820_schemat(5).thumb.png.5068402dbc271b00ecc4a3c8b72f8254.png

image.thumb.png.604f93486631abd5cd508cf6f11ee114.png

Jeśli chodzi o przetwornice z wyjściem na 12V to nigdy nie będzie sytuacji że wszystkie urządzenia będą chodzić naraz, więc nie będzie tak dużego obciążenia, a nawet jak by chodziły to przetwornica i tak powinna je utrzymać.

Tyle że zabraknie mi wejść cyfrowych, arduino uno ma 14 cyfrowych wejść (nie wiem gdzie jest 14) w tym 6 do do PWM, take a look:
image.thumb.png.1619ab3e27ff4dd862933f638a1aa8f4.png

Edytowano przez Telfexo
Link do komentarza
Share on other sites

LCD podpinasz do i2c i używasz tylko dwóch pinów do komunikacji...druga sprawa to ds18b20 podpinasz pod jeden pin i odwolujesz się do nich przez adresy...dht też chyba chodzi na "onewire" więc podpinasz go razem z ds'ami...(mogę się mylić co do dht)

Link do komentarza
Share on other sites

3 godziny temu, ethanak napisał:

@farmaceuta dht i ds-y nie mogą być spięte razem.

Dzięki za sprostowanie👍

 

3 godziny temu, ethanak napisał:

@farmaceuta

 A wyświetlacz na i2c odpada bo coś tam trzeba lutować, do czego kolega wątkotwórca czuje awersję 

No to najwyższy czas przestać czuć awersję 😜 nie wyobrażam sobie zabawy na dłuższą metę takimi tematami bez używania lutownicy...to nawet nie wykonalne😉 a co do pinów to jest jeszcze 6 sztuk analogowych które można wykorzystać

Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, farmaceuta napisał:

nie wyobrażam sobie zabawy na dłuższą metę

Tyle że według kol. wątkotwórcy to ma być jednorazowa zabawa i kolega nie widzi sensu w uczeniu się czegokolwiek (włącznie z podstawami fizyki - bez urazy, ale to aż świeciło z poprzednich postów). Dlatego proponowaliśmy gotowe moduły (np. mosfet). A Ty przeczytaj cały wątek, jak wspomniałem 😉

Nie chcę być złym prorokiem, ale już sobie przygotowuję odpowiedni zestaw trankwilizatorów na wypadek, gdyby kolega zaczął pisać program... 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

12 minut temu, ethanak napisał:

Tyle że według kol. wątkotwórcy to ma być jednorazowa zabawa i kolega nie widzi sensu w uczeniu się czegokolwiek (włącznie z podstawami fizyki - bez urazy, ale to aż świeciło z poprzednich postów). Dlatego proponowaliśmy gotowe moduły (np. mosfet). A Ty przeczytaj cały wątek, jak wspomniałem 😉

No wiem że była mowa o tych modułach mosfetow etc...tylko zastanawia mnie jak to ma być połączone bez jednego lutu🤔 no bo gotowy projekt chyba nie będzie na płytce stykowej 😜 no ale tak, każdy niech robi co mu się podoba😉 

Link do komentarza
Share on other sites

3 minuty temu, ethanak napisał:

Tyle że według kol. wątkotwórcy to ma być jednorazowa zabawa i kolega nie widzi sensu w uczeniu się czegokolwiek (włącznie z podstawami fizyki - bez urazy, ale to aż świeciło z poprzednich postów). Dlatego proponowaliśmy gotowe moduły (np. mosfet). A Ty przeczytaj cały wątek, jak wspomniałem 😉

Nie chcę być złym prorokiem, ale już sobie przygotowuję odpowiedni zestaw trankwilizatorów na wypadek, gdyby kolega zaczął pisać program... 🙂

@ethanak @farmaceuta Ethanak dobrze gada, to jest jednorazowy projekt, jak elektronika miałaby być moim hobby lub miałbym nią zarabiać na życie to bym się nauczył "czegokolwiek" włącznie z "podstawami fizyki", notabene i tak bardzo dużo rzeczy zrozumiałem. Ale że nie mam takich planów, więc poprosiłem was o kompleksową pomoc 🙂

@ethanak odnośnie implementacji to nie powinno być problemu, z tego powodu że pracuje jako programista i jak wstępnie bawiłem się programowaniem arduino to nie natrafiłem jeszcze na nic nie zrozumiałego, wydaje się że to normalny język programowania wysokiego poziomu. Może będę miał jakieś drobne pytania ale to bardziej z powodu nieco innej specyfiki rzeczy, które będę programował.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.