Skocz do zawartości

ESP01 mini płytka rozwojowa


_LM_

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

Nie zauważyłem problemów z zasilaniem. A widzę że obie przejściówki są na tych samych modułach ft232r. Co nie zmienia faktu że dodanie tego stabilizatora 3.3V byłoby bardziej poprawne. 

W sumie dopiero teraz zajrzałem w notę i jest napisane max 50mA. Że też nie zwróciłem na to uwagi wcześniej.

Edytowano przez _LM_
Link do komentarza
Share on other sites

Dobry pomysł ze stabilizatorem. Zrobiłem coś podobnego przy okazji czytaka, sprawdza się przy programowaniu esp32/esp8266 wlutowanych w płytkę (zasilanie mam niepodłączone). Na razie straszna prowizorka, wrzucę fotkę jak będę w domu.

Do poprawienia: wyrzucić tranzystory i wstawić jakiegoś attiny z szuflady (wciśnięcie boot powinno zrobić reset), no i przystosować do współpracy z esptool-ftdi (wtedy nie muszę lutować dodatkowych pinów do modułu ftdi, wystarczą te co ma). 

Oczywiście stabilizator będzie, odłączany i zabezpieczony diodą.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

6 minut temu, ethanak napisał:

Dobry pomysł ze stabilizatorem.

Nie wiem skąd mi się ubzdurało że można tam pociągnąć 100mA. Niestety nota katalogowa FTDI nie pozostawia złudzeń ( do 50mA ). Poszedłem taką drogą bo na drutach działało to już tak zostawię 😉 no i zostanie bo to tylko do programowania i wstępnych testów ma służyć. 

8 minut temu, ethanak napisał:

Do poprawienia: wyrzucić tranzystory i wstawić jakiegoś attiny z szuflady (wciśnięcie boot powinno zrobić reset)

Jak to widzisz? Tiny nasłuchuje TX i po jakieś specjalnej kombinacji wystawia reset? 

Co do samej tu opisanej konstrukcji: na pewno powstanie pokrywka na całość tak abym mógł to bez obaw wrzucić do torby z komputerem, teraz istnieje możliwość że wyłamie się zamontowany ESP bo niema żadnej podpory od strony anteny. 

Link do komentarza
Share on other sites

14 minut temu, _LM_ napisał:

Jak to widzisz

Tu nie trzeba żadnych kombinacji. W tym co mam są po prostu dwa tranzystory w klasycznym układzie jak w nodemcu czy devkitach i przyciski boot/reset podające bezpośrednio gnd na gpio0/reset ESP. Attiny jest tylko po to, żeby przytrzymanie boot przez powiedzmy sekundę zrobiło sekwencję boot low - reset low - reset high - boot high (bez konieczności wciskania reset).

Zmodyfikowany esptool pozwala na użycie pinów CTS/DTR zamiast RTS/DTR do wejścia w tryb programowania (patrz esptool-ftdi nra githubie).

Link do komentarza
Share on other sites

Dla mnie tranzystory też są wystarczająco dobre. W całym procesie programowania nie ma potrzeby ręcznego naciskania czegokolwiek (przynajmniej w arduino IDE). Linie RTS/DTR są tak wysterowane, że wszysko przebiega bezproblemowo.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.