Skocz do zawartości

Problem z łączeniem z siecią ESP32 zależny od sposobu zasilania


SOYER

Pomocna odpowiedź

Cześć, taki problem z ESP32:

jeśli esp jest zasilane z usb przez kompa, nie ma problemu, łączy się z siecią wifi,

jeśli jest zasilane z zewnętrznego zasilacza(zmieniałem na dwa różne, to samo) to program wykonuje się normalnie ale nie łączy się z siecią wifi,

jeśli zasilany jest z zasilacza i nie łączy, ale podepnę kabel USB to połączy z siecią, a po odłączeniu kabla USB dalej wszystko działa i program i połączenie...

???

Jakieś pomysły?

Link do komentarza
Share on other sites

Ok, kolejne 2 godziny później...

Doszedłem do tego, że problem powoduje rezystor 4.7kOm podciągający linię danych DS18B20. Z rezystorem nie działa wifi, bez rezystora nie działa ds.

Po przewertowaniu neta, gdzieś przeczytałem by podłączyć ds pod zasilanie 3.3V. Zadziałało. Ja rozumiem, że esp32 pracuje na 3.3V, ale ostatnio do takiego samego modułu podłączyłem ds pod 5V też z rezystorem 4.7kOm i działało.

Podobnie do nodeMCU zawsze podpinam ds z zasilaniem 5V.

 

 

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Rezystor podciąga linię danych do wartości napięcia zasilania, a urządzenia 1-wire zwierają ją do masy. No i 5 V na wejściu ESP było. Na większe dystanse 3,3 lub nawet 2,2 kilooma może być, żeby nie głupiał przy 3,3 V.

Edytowano przez matsobdev
Link do komentarza
Share on other sites

4 godziny temu, SOYER napisał:

ale ostatnio do takiego samego modułu podłączyłem ds pod 5V też z rezystorem 4.7kOm i działało.

No to faktycznie gieroj jesteś. Obok leci cały wątek o podłączaniu różnych różności pod ESP32, ale kto by to czytał...

4 godziny temu, SOYER napisał:

Podobnie do nodeMCU zawsze podpinam ds z zasilaniem 5V.

 

Jako praca domowa: znaleźć w dokumentacji jakie może być napięcie na wejściach ESP8266 i ESP32.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

4 godziny temu, Marcin_B napisał:

@SOYER Tak z ciekawości: do którego pinu miałeś podciągnięcie?

Już nie pamiętam, trochę tego wtedy zrobiłem... nie mam jak sprawdzić. To chyba jest bez znaczenia który pin. Ważne by był podciągnięty do poziomu zasilania danej płytki, u mnie był problem, że podciągałem do zbyt dużego napięcia.

Dlaczego pytasz?

Link do komentarza
Share on other sites

@SOYER  Bo mam ten sam problem - jutro będę analizował, co poszło nie tak. Generalnie mój sterownik komunikuje się z WiFi jak podłączę zasilanie przez USB. Jeśli zasilam układ z 12V (steruję tym napięciem przekaźnikami), dodatkowo mam przetwornicę, która zasila ESP32 (5V). Problem pojawia się po zaniku zasilania. Jeżeli do układu dołączone jest zewnętrzne 12V to nie mogę ponownie połączyć się z WiFi. Jak tylko odłączę 12V i podłączę ponownie USB, wszystko działa.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.