Skocz do zawartości

Biblioteka do połączenia przez UDP dla ESP32 i ESP8266


Pomocna odpowiedź

Dzisiaj znów coś software-only: biblioteczka do prostej komunikacji UDP, taka po prostu konsola udp. Działa na obu ESP.

Na pececie do komunikacji można użyć netcata (Linux, cygwin, pewnie Mac też), załączonego programu ardumon.py (Linux), i prawdopodobnie Ncat (Windows, nie mam jak sprawdzić).

Biblioteczka jeszcze nie skończona, ale obiecałem koledze @SOYER że wrzucę 🙂

Można zacząć testować ESPUdpConsole.zip - feedback mile widziany.

 

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Hm... pierwszy problem.

Pod linuxem odpalam

netcat -u -p 1552 192.168.1.109 1441

Działa ślicznie, odbiera komunikaty i wypisuje w terminalu, a co wpiszę w terminalu  przekazuje do esp przez udp. Malinka, nie? No to próbuję:

wine ncat.exe (te same parametry)

Odbiera ładnie, wypisuje w terminalu co trzeba, ale po wpisaniu czegokolwiek co prawda wysyła to co wpisałem, ale kończy się z wiele mówiącym komunikatem

Ncat: .

przy okazji zostawiając terminal w stanie wymagającym "reset". Przy wineconsole mam to samo...

Czegoś nie doczytałem czy ten typ po prostu tak ma? Czy to sprawka wine?

No ale dopóki nic nie piszę to działa, czyli debugować esp się da.

Edytowano przez ethanak
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Tak jak myślałem - problem z wine. Przede wszystkim nowsza wersja Ncat pokazała mi już sensowny komunikat błędu, a upgrade wine do najnowszej wersji z winehq.org rozwiązało sprawę (oryginalna z Ubuntu nie chciała działać).

Tak więc instalator Ncat (a właściwie Nmap, bo to taki kombajn zrobili) jest tu: https://nmap.org/download.html#windows

Ciekawe czemu na tej stronie jest również link do jakiejś archaicznej wersji Ncat.exe, dałem się nabrać.

A sposób użycia:

ncat -u -p <local_port> <remote_addr> <remote_port>

(dla Linuxa nie ncat tylko nc).

Jeszcze poprawiona wersja (programy w examples): ESPUdpConsole.zip

Jeszcze jedno: program ardumon.py należy uruchomić w folderze szkicu, tam będą zapisane lokalne ustawienia. Można pozostawić puste pole "Remote IP" - pierwszy odebrany komunikat ustawi adres i port aż do zakończenia programu.

 

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.