Skocz do zawartości

programator do UTP Bydgoszcz


Demolka

Pomocna odpowiedź

Moja Lutownica Edwarda, fajna gorąca babka jest:)

No to bierz Edwarde 🙂, popatrz w ten link bądź poszukaj czegoś innego podobnego https://www.forbot.pl/forum/topics57/plytka-testowa-atmega8-max232-vt3118.htm i sobie wystrugaj 🙂. Wprawę w obsłudze żelazka masz 🙂, to sobie chyba rade dasz 😉.

Ps. W schemacie brakuje cewki 10uH przy avcc ...

Link do komentarza
Share on other sites

Początkowo myslałam o pełnym, kompletnym programatorze - link do niego wyżej. Miał on w sobie wbudowane podstawki na mikrokontrolery różnego typu. Kupiłam taki jak mi polecono w tym wątku (i dobrze, bo jest tańszy). Zadaję jasne pytanie - jak go podłączyć? Bo szczerze mówiąc jeszcze nie wiem. Nie ma on wejść na mikrokontroler (lub ja go nie widzę).

W elektronice siedzę od tygodnia (czytam na potęgę), w tym czasie zbudowałam sobie prostackiego światłoluba bez zadawania głupich pytań komukolwiek. Więc może konkretna odpowiedź panowie!

Dlaczego początkujący nie buduje programatora? Bo jest początkujący?

[ Dodano: 11 Paź 10 10:03 ]

Czyli jednak robienie płytki, jak myślałam - ok, dzięki.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ogólnie to polecam na każdej płytce, jaką będziesz robiła wyprowadzenie sobie tych kilku pinów, jak radzi Armir - rst, sck, miso, mosi i gnd na goldpiny, nie będziesz musiała co każdą zmianę programu wyciągać uC z podstawki, wsadzać do adaptera, upload, wsadzić do płytki docelowej, odpalić, sprawdzić i ewentualnie powtórzyć proces od początku, tylko wpinasz sobie tasiemkę, upload programu, sprawdzasz, ewentualnie znowu upload.

Link do komentarza
Share on other sites

Hej:) Mam do Was kolejne lamerskie pytanie związane z zakupionym dzisiaj kitem do montażu (poszłam na uśrednioną łatwiznę 🙂)

- gdzie kondensatory ceramiczne mają "+" ?

- W sklepie nie dostałam kondensatora 220uF/16V

W domu mam kilka wcześniej zakupionych: 100uF 25V, 10uF 25V, 4,7uF 50V, 10uF 50V, 1000uF 25V

Mogłabym coś z tego wykorzystać nie smażąc płytki?

[ Dodano: 13 Paź 10 07:43 ]

dobra, już wiem, że biegunowości w ceramicznym nie ma. A co z 2 pytankiem? 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Ale ten co pokazałaś jest elektrolityczny, one podłączone niebiegunowo albo pod za duże napięcie mają tendencję do robienia bum. Ceramiczny jest niebiegunowy więc nie da się go podłączyć na odwrót, a przy zbyt dużym napięciu zasilania zniszczy się ale nie wybuchnie.

Link do komentarza
Share on other sites

zniszczy się ale nie wybuchnie

Oj nie byłbym tego taki pewien. Jakiś czas temu u mnie w telewizorze strzelił ceramik, z tym że to było już po stronie wysokiego napięcia (po trafopowielaczu), więc miał prawo 🙂 Ale aż mu obudowę rozerwało i środek było widać 😃

Link do komentarza
Share on other sites

w układzie miałam 4 ceramiki - po dwa 104 i 27 i 2 elektrolityczne (które musiałam dokompletować).

Płytka wydaje się sprawna - światełka świecą gdy trzeba, raczej nie ma przerwań lub zwarć na stykach. Niestety w sinaprog "Device not found". Przepięłam zworkę, zmieniłam zasilanie - jest to samo. W bascomie też się pluje.

Sprawdzałam na attiny 2313 i atmedze8

Emocjonalność czuję tak wielką do tej płytki, że chyba ją wywalę przez okno!🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.