Skocz do zawartości

Jednoukładowy Światłolubek


jamtex

Pomocna odpowiedź

sorry że ja tak non stop truje o tych fototranzystorach ale już się sam pogubiłem:( rozumiem, że fotranzystor może wyglądać( z daleka ) jak dioda, czyli tak: http://sklep.avt.pl/p/pl/71524/fototranzystor+ltr4206.html , czyli fototranzystor ma takie jakby blaszki w środku tak?? i ja mam dwa takie z myszek komputerowych starych.. ( chyba z myszek ), to jest fotodioda: http://sklep.avt.pl/p/pl/483975/fotodioda+pin+sfh203.html , ona nie ma blaszek czyli to fotodioda tak?🙂 mam jeszcze takie fototranzystory: http://www.cyfronika.com.pl/semi/cz_fototranz.htm ( czwarty rysunek od DOŁU, fototranzystor na niebieskim tle, takie płaskie jakieś.. ) co o tym myślicie? sorry za zawracanie gitary....;/

Link do komentarza
Share on other sites

Fototranzystora od diody praktycznie nie rozróżnisz po wyglądzie. Musisz albo się pobawić multimetrem, albo złożyć sobie urządzenie z załącznika (tester elementów optoelektronicznych). I pogoogluj czasem trochę!

AVT2755.pdf

Link do komentarza
Share on other sites

mam pytanie co do ścieżek... kupiłem płytkę już z otworami.. czyli nie muszę jej trawić.. próbowałem łączyć elementy przez cieńkie przewody ocynowane.. z czasem jednak było ich od spodu coraz więcej.. i płytka wglądała jak jakiś krzaczek;) dzisiaj rozlutuje je i sobie zrobię ścieżki z cyny.. będę łączył elementy poprzez nakłądanie cyny na 'niewidzialne' ścieżki.. dodam, że gdy wczoraj zrobilem wszystko to płytka nie działała i nie wiem czemu..;/ dlatego dziś to zrobię od nowa wszystko.. sądzę, ze, jeżeli zrobię cieńkie ścieżki i zrobię to dokładnie to prąd spokojnie będzie przez nie przepływał.. srebrzanka też odpada, kupiłem najcieńszą ale i tak będzie tam strasznie nawalone;/ proszę o pomoc.. dziś pewnie przyjdą serwo, dlatego płytkę chce mieć już gotową..

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

połącz wszystko cyną tak jak masz to w planach, robilem tak pare układów, tylko musisz uważać żeby jakieś scieżki sie nie złączyly pużniej niełatwo je rozdzielić bo cyna sie zlewa. Co do tych serw to nie wiem czy Ci dzisiaj przyjdą święto przecież.

Link do komentarza
Share on other sites

Niczego nie musisz trawić! A co do połączeń, pamiętaj, że możesz je robić z dwóch stron (z jednej strony "przewlekać, z drugiej dolutowywać bezpośrednio do pól), możesz łączyć pola cyną (tak jak napisałeś) jeśli są blisko siebie, jeśli są minimalnie oddalone - warto je łączyć przewlekając druciki z uciętych "nóżek" rezystorów i kondensatorów. Polecam używać kolorowych kynarów, gdzie kolor odpowiada jakiejś konkretnej funkcji - np. czarnym kynarem/przewodem wszystko co dochodzi do masy, czerwonym co do VCC itd. Nie bez powodu mówi się na taką prowizorkę "spaghetti" 😉

Istotna jest też technika lutowania, masz w tym wprawę? Bo jeśli luty są "nasmarkane", to często nie tworzą połączeń elektrycznych...

Link do komentarza
Share on other sites

ok dzięki wielkie za nakierowanie:) niestety nózki poucinałem.. jutro spróbuję wszystko od nowa.. wylutuje elementy i do nowej płytki wlutuje.. martwi mnie jeszcze te przecięcie ( tj skrzyzowanie ) sciezek.. skoro nie ma węzła to strzelam, że nie powinny być połączone.. i nie wiem z jakiego schemtu korzystac.. czy tego z wytrawionej już płyti, czy tego z programu eagle ( tam się przecinają sciezki.. ) ..

Link do komentarza
Share on other sites

nawet ciekawy robot intryguje mnie jednak cena serw ja szukalem i po nizej 25 zl nie bylo 😋

__________

Komentarz dodany przez: Nawyk

Szukaj na allegro, ludzie często sprzedają używane. Z resztą 25zł za silnik z przekładnią to nie jest kosmiczna cena...

Link do komentarza
Share on other sites

witam mam pytanie:) jak najprościej dało by się uprościć schemat? CHodzi mi o to, że chce pominąć R5 i LED3, tym samym R6 i LED4, a także JP3 i JP4, LED1 i LED2 i R1 oraz R2.. mam pytanie czy w takim razie będę potrzebował scalaka jeszcze? I czy ktoś może pomóc narysować mi układ, jak będzie wyglądał po usunięciu tych wszystkich elementów? Będe wdzięczny za pomoc!

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.