Skocz do zawartości

[Konkurs] RobotChallenge 2011


Pomocna odpowiedź

Dobrze widziałeś 🙂 a trasa taka jak w Warszawie + większe nierówności

Taki system jest niezbyt sprawiedliwy, ktoś kto trafił na Hurricane'a lub Eclipse przy pierwszym przejeździe i przegrał to kończył zawody, a mógł to być robot, który mógł zająć miejsce na podium gdyby trafił w pierwszym starciu na słabszego przeciwnika. Dziwne, że na takich zawodach stosują taki system, powinny być 3 przejazdy i tak jak u nas najszybszy czas z 3 powinien się liczyć.

Link do komentarza
Share on other sites

I tak i nie. Na pewno system typu knockout jest o wiele bardziej widowiskowy. Tym sposobem oceniana jest również niezawodność robota. Eliminacje są od tego, żeby nie trafić na Hurricane'a - pierwszy robot eliminacji spotyka się z ostatnim itd. 🙂 W sumie przez to dochodziło do sytuacji, że szybki robot, ale z kiepską powtarzalnością przejazdów osiągał super czas eliminacyjny następnie trafiał na teoretycznie dużo słabszego przeciwnika i przegrywał. Gdyby nie ten system to Inferno/Mefisto pewnie lepiej by sobie poradził, ale takie są zawody i trzeba się do tego dostosować.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

TIMONek, czy robot rodmana miał magnesy? Nie były zabronione?

Ja odpowiem. Jego robot "Parazit" miał dwa magnesy dajęce mu 50kg docisku każdy 🙂

Zabronione nie były. Powiem nawet, że specjalnie dla Litwinów na tych zawodach zrobili metalowe ringi.

Link do komentarza
Share on other sites

Zabronione nie były. Powiem nawet, że specjalnie dla Litwinów na tych zawodach zrobili metalowe ringi.

Czyli tak naprawdę faworyzowali drużyny z Litwy. I nikt nie protestował ?

Zrobili podłoże z innego materiału niż na każdych innych zawodach (poza Japonią), fakt, że każdy mógł mieć magnesy, ale nie każdy projektował robota na zawody na stalowych ringach, więc nie każdy mógłby dołożyć do robota magnes przed tymi zawodami. Rodman robił sumo na zawody w Japonii, więc magnesy dokładał.

Link do komentarza
Share on other sites

Zrobili podłoże z innego materiału niż na każdych innych zawodach (poza Japonią), fakt, że każdy mógł mieć magnesy, ale nie każdy projektował robota na zawody na stalowych ringach, więc nie każdy mógłby dołożyć do robota magnes przed tymi zawodami. Rodman robił sumo na zawody w Japonii, więc magnesy dokładał.

Dokładnie tak jak napisałeś.

Czyli tak naprawdę faworyzowali drużyny z Litwy. I nikt nie protestował ?

Ciężko protestować jak było to napisane w regulaminie. Wygląda to trochę tak: "Zróbcie nam metalowe ringi to przyjedziemy na zawody" albo inaczej "Przyjedziemy pod warunkiem, że wygramy". Tor do LF też wyglądaj jak zrobiony dla 2fast4you, ale to tylko moje i Timonka domysły

Link do komentarza
Share on other sites

Tor do LF też wyglądaj jak zrobiony dla 2fast4you, ale to tylko moje i Timonka domysły

Na szczęście 2fast4you już dawno nie jest w czołówce 🙂, o czym się w przykry sposób dowiedzieli na zawodach 🙂. Gdyby tor posiadał kąty proste to 2fast4you nie miałby szans z większością najszybszych polskich linefollowerów.

Link do komentarza
Share on other sites

Gdzieś na zawodach słyszałem, że ten metalowy ring przywieźli oni sami, ale być może to tylko pogłoska.

Tor do LF też wyglądaj jak zrobiony dla 2fast4you, ale to tylko moje i Timonka domysły

Skąd taki pomysł? Osobiście zdziwił mnie brak kątów prostych, które na polskich zawodach są standardem.

Link do komentarza
Share on other sites

Osobiście zdziwił mnie brak kątów prostych, które na polskich zawodach są standardem.

Według mnie to działa w drugą stronę - na polskich zawodach są kąty proste, co jest sprzeczne ze światowym standardem 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Hmm 🙂 jedno jest pewne, trasa do LF wyglądała zupełnie inaczej niżeli w roku poprzednim. Szkoda, że została wydrukowana na banerze - mam nadzieje, że to nie będzie teraz standardem.

Gdzieś na zawodach słyszałem, że ten metalowy ring przywieźli oni sami, ale być może to tylko pogłoska.

Przywieźli 😉 przy czym w regulaminie było napisane wyraźnie, że ringi będą metalowe.

Kolejna ciekawa pogłoska - do Wrocławia chcieli też z metalowymi ringami przyjeżdżać 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.