Skocz do zawartości

LF Skipper


Skipper

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Bardzo ładny kształt podwozia, takie skrzyżowanie batmobilu z myśliwcem stealth 😉.

Dlaczego uważasz, że 11 czujników to za mało, to więcej niż 8 🙂. Mnie najbardziej interesuje twoja opinia o mostku TB6612. W moim Tsubame można powiedzieć, że dość mocno go katowałem przed zawodami w Warszawie i nie miałem z nim żadnych problemów. Według mnie on bez problemu jest w stanie sterować dwoma silnikami pololu HP.

Link do komentarza
Share on other sites

Sabre co do czujników to okaże się wszystko na zawodach 🙂 Płytka z 11czujnikami została dopiero co skończona więc póki co ciężko się wypowiedzieć, jednak ja osobiście posiadam obawy że nie są one dostatecznie gęsto poukładane.

Co do mostka to mieliśmy problem przed samymi zawodami w Wałbrzychu. Robot spadł nam z trasy testowej i zablokował się o szafę i nim go wyłączyliśmy mostek się uszkodził, po wymianie wszystko było ok i na zawodach dał radę, ale moim zdaniem najlepiej byłoby używać TB6612 w konfiguracji pół mostka (po jednym na każdy silnik)

Link do komentarza
Share on other sites

Skipper dziwne, mój Tsubame wielokrotnie w coś uderzał i się blokował, fakt, że koła zaczynały w którymś momencie boksować, ale robiłem też wielokrotnie testy na full PWM z próbą blokowania, czy dość mocnego obciążania kół i wszystko było ok. Widzę, że pad pod mostkiem jest, napięcie zasilania też niewiele wyższe niż u mnie. Czy zauważyłeś aby mostek się grzał?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jeśli chodzi o pad pod mostkiem to robiąc go kierowałem się bezpośrednio datasheetem, było tam wspomniane o tym że pomaga on w oddawaniu ciepła, a jako żen nie miałem żadnego doświadczenia z tym mostkiem bałem się że może się grzać. Z jego temperaturą nie mamy problemów żadnych 🙂 dlatego nie zdecydowaliśmy się na radiator na nim.

Cóż, może to był jakiś nieszczęśliwy zbieg okoliczności.. Jednak mimo wszystko silniki które zastosowaliśmy w szczycie pobierają 1.6A (największy prąd płynie przy zablokowanych kołach) a mostek jest w stanie z siebie wydusić 1.2A ciągłego obciążenia. Teraz kwestia jest taka że wszystko gra dopóki koła nie są zbyt długo zablokowane 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.