Skocz do zawartości

Schemat do LF


[Herr Qrczak]

Pomocna odpowiedź

brakuje kondensatorów filtrujących i diód przy mostku

Gdzie proponujesz dać kondensatory(jakie?) i diody(jakie?)

celowo dałeś je w SMD czy taka obudowa Ci się akurat kliknęła?

Tak mi się kliknęło.

TU! jest mnóstwo informacji o tym mostku, również pada kilka propozycji diod.

Jeżeli chodzi o kondensatory wystarczyło popatrzeć na kilka schematów z forum... na pewno konieczny jest ~100nF między VCC a GND przy procku. A co dalej - sprawdź sam;)

Link do komentarza
Share on other sites

Jednak postanowiłem użyć mostka TB6612 zamiast L298, gdyż byłby za duży spadek napięcia. Tylko mam pytanie bo potrzebuję użyć 2 tych mostków(jeden na silnik) tylko jakie piny połączyć ze sobą by uzyskać max. prąd stały 2A, max. chwilowy 3,2A Screen z eagla:

Wie ktoś

Link do komentarza
Share on other sites

Połącz dwa kanały wejściowe i dwa wyjściowe razem, tak będzie ok. Po prostu podpinasz i sterujesz jeden silnik tak jakbyś chciał sterować dwoma osobnymi zawsze w te same kierunki.

AIN1 BIN1

...

A01B01

Itd.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Czemu dałeś elektrolita w miejscu silnika. Jeżeli ma symbolizować silnik to ok ale jeżeli jest on do filtracji to powinien być ceramiczny. Przy prawym tb6612 nie masz jednego połączenia. Sporo diód nie wiem czy mega je osiągnie ale w sumie jak nie będą wszystkie na raz to będzie ok. Zamiast złącza 18 pinowego można było zastosować o połowę mniejsze (rezystory od zasilania czujników przenieść na płytkę z czujnikami. Na schemacie nie masz żadnego stabilizatora ani czegoś innego do zasilania.

Link do komentarza
Share on other sites

Czemu dałeś elektrolita w miejscu silnika. Jeżeli ma symbolizować silnik to ok

To tylko symbol silnika.

Zamiast złącza 18 pinowego można było zastosować o połowę mniejsze (rezystory od zasilania czujników przenieść na płytkę z czujnikami.

O tym nie pomyślałem.

Na schemacie nie masz żadnego stabilizatora ani czegoś innego do zasilania.

Gdzie proponujesz dać stabilizator i jaki

Link do komentarza
Share on other sites

Takie pytanko: Która ATMEGA32 będzie lepsza

Tutaj takie małe zestawienie. Na czerwono zaznaczyłem różnice:

1.Organizacja pamięci Flash

2.Pojemność pamięci EEPROM

3.Pojemność pamięci SRAM

4.Liczba wejść/wyjść

5.Częstotliwość taktowania

6.Interfejsy szeregowe

7.Peryferia

ATMEGA32-16PU (1)32kx8bit (2)1024 (3)1024 (4)32 (5)16 (6)SPI; TWI; USART (7) RTC, komparator

ATMEGA32L-8PU (1)32kx8bit (2)1024 (3)2048 (4)32 (5)8 (6)SPI; TWI; USART (7)RTC, komparator

Link do komentarza
Share on other sites

Armirowi pewnie chodzi o maks. częstotliwość rezonatora, ale wybór zależy też od zastosowanych elementów - jeśli np. planujesz wykorzystać wyświetlacz lub zewnętrzną pamięć na 3,3V, to prościej jest użyć wersji L i zasilać wszystko ze stabilizowanych 3,3V.

Z kolei wyższe taktowanie, to szybsze działanie ADC i wykonywanie instrukcji (w atmegach chyba wygląda to na zasadzie np. 16MHz ~ 16MIPS)

Link do komentarza
Share on other sites

Wyższe taktowanie dosłownie widać przy pokonywaniu trasy przez robota. Mój robot po podwyższeniu częstotliwości o 2 MHz sporo się poprawił ,a co dopiero by było przy różnicy 8 MHz.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.