Skocz do zawartości

[Minisumo] Hornet - worklog


Pomocna odpowiedź

Tzn, zobaczymy, jak zacznie z tym robić, bo ja akurat przy wąskim kacie świecenia miałem problemy, wiązka nie zawsze chciała wrócić do odbiornika.

Co do brania tego na logikę, to węższy kat świecenia, to też węższa wiązka powrotna do złapania, no i chyba obiema LEDami naraz błyskać nie będzie, więc zakłócenie np. lewego kanału przez prawy chyba jest mało prawdopodobne.

Ale zobaczę jak mój radar będzie działać, ja mam bardzo blisko czujnika obie LEDy tylko 3cm, a maja stosunkowo szeroki kąt świecenia bo chyba 50° jak dobrze pamiętam, Ale będą pracować na przemian więc się zobaczy co z tego wyjdzie ?

Z drugiej strony 36KHz to popularny standard, więc jego odbiorniki mogą ciągle coś odbierać ?

A najlepsze jest to że u mnie w domu Taki TSOP na 30KHz odebrał bez problemu sygnał z pilota SONY pracującego na 40KHz ?

Link do komentarza
Share on other sites

BlackJack tyle, że Bobby będzie świecić wszystkimi naraz 😉 Poza tym diody LD271, których używa są naprawdę potężne 🤣 Sak kupiłem sobie ich 10 sztuk 😉

Co do zakłóceń - dlatego ja u siebie będę najprawdopodobniej kodował dane w RC5 i sterował każdą diodą z osobna 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Ja muszę na razie sklecić soft do prób i podłączyć układ potem będę widział, czy co z tego będzie. Też mam diody L2xx, 3mm. Tylko ja to mam zabudowane w oprawkach.

1_da46f04422f7.jpglub1_1cc93b3b54d0.jpg

Znaczy się do wyboru, jakie tam lepiej się. sprawdzą ?

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Tak sobie dzisiaj wygospodarowałem chwilkę i poszukałem jakichś ciekawych diodek. Z pomocą pedeefów i wyszukiwarki w TME zrobiłem mały spis, może komuś się przyda:

-TSAL6200 (10+, 0,603PLN, TME) - 34*, 60 mW/sr @100mA, 20ms

-TSAL6400 (5+, 0,73PLN, TME) - 50*, 40mW/sr @100mA, 20ms

-LD271 (5+, 1.746PLN, TME) - 50*, 15mW/sr @100mA, 20ms

-LD273 - 50*, 25mW/sr @100mA, 20ms

Jak widać, najlepiej byłoby chyba zaopatrzyć się w TSAl6200 🙂 . Jeżeli więc LD271 średnio zdadzą egzamin, wiem do czego się przymierzać.

Link do komentarza
Share on other sites

A to masz ceny po zalogowaniu się na swoje konto czy nie? Bo po zalogowaniu sie pewnie się zmienią, na wyższe niestety., no chyba że się często i gęsto u nich zaopatrujesz.

Ja też ostatnio zrobiłem sobie taką listę, a po zalogowaniu mnie ścięło, ceny średnio o 10% podskoczyły.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.