Skocz do zawartości

[Minisumo] Hornet - worklog


Pomocna odpowiedź

Szacun 🙂 Jak oceniasz jakość płytek od Satlandu? Chciałem dać im do zrobienia coś z dużą liczbą przelotek i obudów TQFP z rastrem 0,5; ważne jest dla mnie czy np. opisy nie włażą na pola, czy nie ma przerw w najcieńszych ścieżkach itp.

Link do komentarza
Share on other sites

Szacun 🙂 Jak oceniasz jakość płytek od Satlandu? Chciałem dać im do zrobienia coś z dużą liczbą przelotek i obudów TQFP z rastrem 0,5; ważne jest dla mnie czy np. opisy nie włażą na pola, czy nie ma przerw w najcieńszych ścieżkach itp.

Zamawiałem płytkę z stm32 w obudowie LQFP100, przy wykorzystywaniu bibliotek eagla gdzie wolne miejsce pomiędzy padami to 6 mils, i wyszła bez zarzutów. Jedyne do czego można się przyczepić to w niektórych miejscach otwory wywiercone były nie idealnie na środku pada, lecz nie sprawiało to żadnych problemów. Opisy wyszły idealnie jak miałem w projekcie, trzeba samemu dopilnować czy opis nie wchodzi na pady bo utrudnia nieco to lutowanie.

Link do komentarza
Share on other sites

Nawyk, nie mam w pobliżu padów żadnego opisu takiego, który by mógł nachodzić (no, oprócz idiotycznego pola opisowego TB6612, gdzie opis pokrywa całkiem pady w bibliotece i nie zauważyłem tego - musiałem zeskrobać). Żadnego przesunięcia nie zauważyłem. Otwory też wyszły dobrze, jedynie przy małych przelotkach sama dziurka jest albo przesunięta bliżej krawędzi otworu lub całkiem zasklepiona, ale to i tak w niczym nie przeszkadza - w końcu to tylko przelotka.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Upakowana konstrukcja 🙂 Jestem ciekaw jak wypadnie u ciebie skuteczność frontowych czujników. 2 pytania:

- Wspominałeś o diodach o wąskim kącie- mógłbyś coś zaproponować/podrzucić?

- Wyrobisz się na Łódź? :->

Link do komentarza
Share on other sites

Na łódź możliwe że bym zdążył, ale i tak nie jadę, bo akurat nugget jest totalnie porozkładany (przechodzi remont generalny ;> ). Co do diod, to na przykład SFH 4511, tylko ma mniejszą moc od np LD271, która jest łatwiej dostępna dla mnie (dostępna w 2 sklepach na miejscu i w szufladzie w ilości sporej 🙂 - pozostałości po dawnych testach czujnika 6x LED nadawcza 2x fototranzystor, analogowe wyjście). Najpierw porobię testy na 271, w ogóle mogę całkiem diody schować pod tymi metalowymi dekielkami, tylko będzie wyższy o jakieś 2mm.

Link do komentarza
Share on other sites

No no niezła konstrukcja. diody o wąskim kącie świecenia mogą ci jednak dać w kość. W praktyce wystarczy ci tak to dobrać aby mieć zasięg równy średnicy ringu do mini sumo, dalej i tak widzieć nie musisz.

A jak opuszczasz te rampy? Potrząsanie przy starcie czy jakaś elektromagnes or servo ?

Link do komentarza
Share on other sites

BlackJack, klapki opuszczane są potrząśnięciem. Dlaczego diody o wąskim kącie świecenia mają mi dać w kość? Zasięg maksymalny mogę na stałe zmniejszyć ograniczając prąd diod oraz mogę dynamicznie go regulować softwareowo, odpowiednio "rozjeżdżając" się z częstotliwością.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.