Skocz do zawartości

[Kurs] Cadsoft Eagle - część 1 (Schematy)


Nawyk

Pomocna odpowiedź

Nie bardzo rozumiem jaki masz problem. Chcesz połączyć jakieś sygnały z dwóch różnych magistrali ? Czy łączyć sygnały w obrębie jednej ? Obie te czynności można wykonać bezproblemowo więc pewnie chodzi o coś innego ?

Link do komentarza
Share on other sites

Mam coś takiego:

IMG_52d305e779ccd8323.png

I po prostu chciałem połączyć wszystkie masy razem i wszystkie Vcc razem. Czyli np. GPIO6 z GPIO9 i paroma innymi.

Poradziłem sobie dodając niezależne sygnały i "olewając" numerowanie pinów dla tych wspólnych sygnałów.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam dlaczego kiedy robię połączania za pomocą magistrali, to nie podpisuje mi poszczególnych wyprowadzeń, kiedy kliknę "Show" wiedzę, że wszystkie połączenia są okey, ale kiedy jestem już w dalszej części, przy rozstawianiu elementów kiedy powinny być one połączone żółtą linią, to takiego połączenia w ogóle nie ma?Wersja EGALE jaką posiadam to 6.5.0 Light.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wszystkie połączania co "idą" do magistrali nie są podpisane, a w dalszej części kiedy próbuje robić PCB po zastosowaniu tej opcji "Switch to board" kiedy te wszystkie elementy ustawiają się obok siebie i są połączone żółtymi liniami to te co były połączone za pomocą magistrali to tych połączeń tam nie ma, wyprowadzenia te zostają niepodłączone "wiszą w powietrzu".

Link do komentarza
Share on other sites

Aha. Widocznie coś źle robisz.

Wybacz, stłukła mi się kula do wróżenia, a bez pliku, o który prosiłem nic więcej nie mogę powiedzieć oprócz "u mnie działa".

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ogarnąłem to (wystarczy, że trochę najadę tą linia "Net" na wyprowadzenie od jakiegoś elementu i już jej potem nie widać), tylko w dalszym ciągu nie wiem co zrobić aby podpisywały mi się te poszczególne połączenia co "ida"do magistrali ( to już widać na tym schemacie co zamieściłem).

Link do komentarza
Share on other sites

Witam. Jak to jest że na przykładach jest Eagle 6.5.0 Professional a u mnie zainstaował się light mimo że ściągnąłem z linku podanego przez autora kursu?

W mojej wersji nie ma Atmegi ani innych mikrokontrolerów. 🙁

Link do komentarza
Share on other sites

Witam. Jak to jest że na przykładach jest Eagle 6.5.0 Professional a u mnie zainstaował się light mimo że ściągnąłem z linku podanego przez autora kursu?

Ponieważ nie wykupiłeś płatnej wersji? Light to nazwa wersji demo Eagla.

W mojej wersji nie ma Atmegi ani innych mikrokontrolerów.

Nie masz biblioteki o nazwie Atmel?

Link do komentarza
Share on other sites

Rozumiem że mam wersję okrojoną bo free ale jak wynika z kursu też powinienem mieć mikrokontrolery. No chyba że robię coś nie tak.

Jak klikam ADD mam coś takiego.

Gdy wpiszę poszukiwanie Atmega8 nie znajduje.

Link do komentarza
Share on other sites

Może nie masz tej biblioteki załadowanej. Jak tylko uruchomisz "EAGLE Control Panel", to na samej górze masz;

Libraries, kliknij na tekście prawym klawiszem myszy i wybierz Use all. Zostaną załadowane wszystkie biblioteki jakie są w wersji instalacyjnej. Potem poszukaj układu który Cię interesuje

Link do komentarza
Share on other sites

Zrobiłem to zaraz na początku, tak jak kazano 🙂

Autor napisał :"Proces oznaczania bibliotek może chwilkę potrwać. " u mnie po kliknieciu use all nic się nie dzieje. Może to jest przyczyna?

Link do komentarza
Share on other sites

Problem w tym że nia masz tej biblioteki. Wejdź na stronę : http://www.cadsoftusa.com/downloads/libraries?language=en będąc na stronie Ctrl + F i w wyszukiwarkę wpisujemy "atmega8" ściągamy bibliotekę i umieszczamy ją w folderze lib programu eagle. Następnie w tym pierwszym oknie które nam wyskakuje zwijamy i rozwijamy biblioteki i powinna nam się pokazać biblioteka atmega8 obok której będzie szara kropka. klikamy na nią i już robi się zielona. Teraz już wszystko bedzie śmigać.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.