Skocz do zawartości

[Zawody] Robotic Arena 2011 (Wrocław)


Treker

Pomocna odpowiedź

Skoro temat ma już 8 stron, to mały offtopic nie zaszkodzi.

Zdziwiła mnie troszkę reakcja jednego z chłopaków z BootlandTeam'u, na moje pytanie, czy im taka mała turbinka wystarcza, dostałem "Najwyraźniej tak", a ja tylko w kulawy sposób próbowałem nawiązać kontakt... Cholera. Muszę chyba sobie kupić rozmówki polsko-polskie 😋😉

Przepraszam jeżeli Cię to uraziło, ale chyba troszkę źle odebrałeś nasze słowa - były w formie żartu 😉 Tak jak wspominał Treker, praktycznie każdy pyta o to czy turbinka coś daje lub co się tak mocno grzeje, że trzeba używać takiego chłodzenia 😋 Ze wszystkimi zawsze chętnie wdajemy się w dyskusję i odpowiadamy na pytania co zresztą osoby, z którymi rozmawialiśmy w strefie serwisowej czy też przy trasach mogą potwierdzić 🙂

Dobra kwesta do poruszenia. Pamiętam swoje pierwsze zawody w Krakowie i naklejki z diody na różnych skrzynkach/robotach i nie powiem, przydałyby się rozmówki polsko-polskie. Ciężko podejść do kogoś znając tylko nick z forum lub nie kojarząc w ogóle nic, zwłaszcza osobom spędzającym więcej czasu między maszynami a nie ludźmi 😉. Często też zawodnicy są dosyć zajęci i nie chcąc przeszkadzać nie podchodzimy wcale. W każdym razie dobrze wiedzieć żeby nie zaczynać od turbiny, tylko od czego zacząć aby nie być wścibskim lub nie pytać o rzeczy oczywiste albo jakieś tajne rozwiązania których autor zdradzać nie chce? Teraz prawie każdy robot jeździ na algorytmie PID, a to chyba jedna z niewielu rzeczy których nie widać. W każdym bądź razie na pochwałę zasługuje chęć pomocy forumowiczów, zawsze kiedy o coś prosiłem każdy starał się pomóc a niejednokrotnie pewnie nadużywałem dobrej woli użyczających laptopa przesiadując przed nimi znaczną ilość zawodów, za co jeszcze raz bardzo dziękuję. Tak to jest jak robot w domu działa inaczej a na zawodach inaczej, ale następnym razem postaram się już o własny bo jest to podstawowe narzędzie na każde zawody.

Żeby już nie robić zupełnego offtopu napiszę że wyniki na żywo były bardzo dobre, szkoda tylko że skończyło się na eliminacjach. O ile fajnie jest na bieżąco sprawdzać jak komu idzie, o tyle lepiej sprawdzić kto wygrał.

Link do komentarza
Share on other sites

Na stronie organizatorów pojawiły się finałowe wyniki:

Sumo

1. Electra

2. Tinavile

3. Mortos

4. Barricade

Minisumo

1. Rudy 103

2. Põrgupoiss

3. Pretty Kate

4. SilverUMK

Microsumo

1. Broodling

2. PROmil

3. S.M.A.R.T

Nanosumo

1. Orion

WABCO Freestyle

1. X-Walker - 620 punktów

2. Papaj - 291 punktów

3. TWIN-CATT - 254 punktów

4. Black Iris - 208 punktów

Linefollower

1. Shock - 5.49 s

2. Feniks3 - 5.94 s

3. Impact - 6.25 s

4. Lizard - brak

Micromouse

1. Devil - 0 min 20.63 s

2. Inżynier - 1 min 11.56 s

3. ST.FUN - 6 min 40.00 s

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

http://www.robotyka.com/fundacja_wiadomosc.php/wiadomosc.356/robotic-arena-2011-relacja-konstruktorow-robota-twin-catt-z-miedzynarodowych-zawodow-robotyki-mobilnej

Z pozdrowieniami dla młodego koleszki Pawła Rogowskiego - młody mówiłem Ci, że pomogę i znajdziesz się na robotyka.com. Odezwij się do mnie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

(...) ale jeśli byłeś na finale i patrzyłeś na telebim i w momencie kiedy wyszedł na scenę PAN PRO:) i powiedział coś o jakimś Dr. bodajże i na niego została skierowana kamera, a on ze spuszczoną lekko głową, wykonał gest, który w 100% wiem co oznacza, to ja staje w obronie Kaszka, bo mam podstawy aby twierdzić, iż jego podejrzenia co do przemawiającego były słuszne!!

Witam serdecznie,
Bardzo bym nie chciał aby zamknięta dyskusja zaczęła się na nowo, ale osoba, która przypadkiem wywołała tę aferę alkoholową (wykonując gest o którym napisane jest powyżej) prosiła mnie, abym tę sprawę wyjaśnił.

Na finale Pan Profesor wspomniał o doktorancie, który na poprzednich edycjach RA stał za konsoletą DJa. Wtedy chłopaki obsługujący kamery pokazali go na telebimie, z czego nie był on specjalnie zadowolony i wtedy wykonał gest, który w branży filmowej (z którą tenże doktorant obecnie współpracuje) oznacza po prostu cięcie/zakończenie ujęcia.

Gest ten został przez część osób mylnie odebrany jako popularny gest pokazujący, że ktoś jest pijany.

Cała historia:)

Jako, że temat już został zakończony to bardzo prosiłbym, aby mojego posta potraktować jako informacyjnego i nie powracać do dyskusji. Jeśli ktoś ma wciąż jakieś wątpliwości to bardzo prosiłbym o prywatne wiadomości, bo nie ma sensu zaśmiecać forum wybitnie nierobotycznymi dyskusjami.

pozdrawiam serdecznie!

Paweł Kaczmarek

Link do komentarza
Share on other sites

Na lewym filmiku powyżej widać jak Feniksa3 zatrzymuje się tuż za bramką mety. Domyślam się, że sam wykrywa, iż przez bramkę końcową przejechał. Czy tak?

Jeżeli tak to pytania:

1. Jak to jest ustalane na zawodach - bramki są jednakowe wszędzie?

2. Jak określane są techniczne sprawy takiego rozwiązania?

Link do komentarza
Share on other sites

OK, widziałem na innych filmach.

1. Czy to żółto czarne coś po lewej stronie, to taśma na podłodze, czy banda?

2. Jaką orientacyjnie prędkość miał ten robot wjeżdżając na metę?

3. Jaką orientacyjnie długość ma ten robot?

Link do komentarza
Share on other sites

Tak, robot zatrzymywane był pilotem, to coś to były mini bandy 🙂 Bardziej odgraniczały publikę od trasy. Co do samego robota, to jego opis pojawi się niedługo na forum.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.