Skocz do zawartości

[Zawody] Robotic Arena 2011 (Wrocław)


Treker

Pomocna odpowiedź

To i ja napiszę kilka słów od siebie.

Po pierwsze, urzekła mnie atmosfera wśród zawodników. Fakt, że nie miałem za bardzo czasu na zawieranie nowych znajomości (jeszcze o 9.00 konstrukcja była nieukończona, a nastawy do algorytmu w totalnej rozsypce), ale jeśli tylko czegoś było potrzeba, to można było liczyć na ludzi wokół. GROM użyczył ładowarkę do li-pol'i, koledzy z innego stanowiska kropelkę (albo inny superglue), także atmosfera była naprawdę fajna. Nie wspomnę już o tym, że na ławce w strefie serwisowej zostawiłem dwa laptopy i masę sprzętu na prawie godzinę, by wybyć i coś zjeść, nie obawiając się w ogóle o ten sprzęt.

Organizacja z mojego punktu widzenia była naprawdę dobra. Nie miałem co prawda czasu przyglądać się innym konkurencjom, ale na tyle ile miałem styczność z organizatorami, to było życzliwie i pełno zrozumienia. Bardzo podobał mi się chłopak, który w pewnym momencie stanął i krzyknął, czy komuś czegoś nie potrzeba 😃 'Szczęścia'. 😉

Gala finałowa była zrobiona naprawdę z rozmachem. Oczywiście, jak już wcześniej zostało wspomniane konferansjerzy nie urzekli mnie próbując zrobić show, szczególnie w kwestii Black Iron'a. Dla nich robot umiał 'tylko' chodzić, szkoda, że nie wiedzą jak wiele godzin i nieprzespanych nocy kryje się za tym 'tylko'. Nie podobało mi się to. Myślę, że ktoś, kto znałby się na rzeczy, którą prezentuje, chociaż w takim stopniu, by wiedzieć co to znaczy 'kalibracja czujników', sprawdziłby się o wiele lepiej.

Jeszcze kwestia nagród. W ogóle się nie interesowałem tym, jakie są nagrody. I nie było to wcale spowodowane niewiarą (lub raczej znajomością przeciwnika) w swoje możliwości. I byłem na tyle naiwny, że myślałem, że może dostanę dyplom za te moje 7 miejsce, a tu się dowiaduję, że premiowane są tylko trzy. Jak to ktoś już powiedział, zawody były organizowane z rozmachem, a na kilka dyplomów więcej już niestety się nie znalazło, a niestety są one czasami jedyną bronią w walce z siłami wyższymi o jakieś wsparcie finansowe...

Jeszcze była jakaś dyskusja dotycząca promocji forbota. Ja byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, jak podszedł do mnie Treker i pyta: 'chcecie ulotek?' Jasne, że chcemy! A i jeszcze jedno. Zdziwiła mnie troszkę reakcja jednego z chłopaków z BootlandTeam'u, na moje pytanie, czy im taka mała turbinka wystarcza, dostałem "Najwyraźniej tak", a ja tylko w kulawy sposób próbowałem nawiązać kontakt... Cholera. Muszę chyba sobie kupić rozmówki polsko-polskie 😋😉

Pozdrawiam,
Daniel

Link do komentarza
Share on other sites

@ojebejbe wychodzi powoli na to, że GROM to banda maruderów i płaczków, a tak nie jest. Tylko powiedzmy sobie szczerze - rozdanie nagród to była porażka i tyle. Mogliście mnie nie wyczytywać i nazwy mojego robota, jeśli nie mieliście nawet dyplomu, aby mi wręczyć!! Bo wyszedłem na środek, postałem 10min, dostałem nie swój dyplom, po czym oddałem go właścicielowi i zostałem z gołymi rękoma. Co obserwowały osoby przeze mnie zaproszone na tą imprezę, głupio się poczułem więc pytam kolegi po prawej z jakąś plakietką o co chodzi, czy dostane jakiś dyplom? po czym dostałem odpowiedź, że tu chodzi o prestiż, nie nagrody. OK, ale czy ten kawałek papieru i statuetka jest naprawdę tak droga?? jeśli tak, to podajcie nr. konta, prześlę pieniądze i wyślijcie mi to z przeprosinami, bo nie mam nawet co na uczelnie zanieść, aby udowodnić, że kasa którą PO wydała na ta delegacje ,nie poszła na darmo!!

Dodam jeszcze, że gdy pytałem o dyplom byłem wyjątkowo grzeczny, nie rzucałem mięsem i chciałem wyjaśnić tą sytuacje. Jak już wszyscy wychodzili udałem się do kanciapy skąd były wynoszone dyplomy i jeszcze raz zapytałem, o co chodzi i znów dostałem odp. przepraszamy, ale tak się zdarza i nie mamy nic dla ciebie:( I jak ja mam teraz wypisywać same superlatywy na wasz temat??

jeszcze raz podkreślam, wszystko było CACY ,nic mi os. nie przeszkadzało POZA tym co napisałem!!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć, ja też może podzielę się opinią na temat zawodów 😉 No więc, jak dla mnie, były jak najbardziej udane (w prawdzie nie było mnie na finale więc z tej części się nie wypowiem) to eliminacje i ćwierć finał minisumo były bardzo fajnie przeprowadzone-brak zastrzeżeń 😉 jedyne co można uznać by za minus to to, że były trochę przesunięcia czasowe, ale wszystko było napisane na ekranach informacyjnych 😉 więc problemu z tym nie było. Zabezpieczanie stołów też duży plus, koszulki fajne, sprawna rejestracja i pomiary. Jednym słowem fajnie było 😉 Zdjęcia jakieś mam więc jak się ogarnę to wrzucę, ale więcej mam filmików (właściwie z każdej walki Infinitum) jak je obrobię to może wrzucę 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Mój filmik z testowymi przejazdami Devil'a - kręcone już po finałach dlatego nie są to pełne przejazdy 🙂

Zdziwiła mnie troszkę reakcja jednego z chłopaków z BootlandTeam'u, na moje pytanie, czy im taka mała turbinka wystarcza, dostałem "Najwyraźniej tak", a ja tylko w kulawy sposób próbowałem nawiązać kontakt... Cholera. Muszę chyba sobie kupić rozmówki polsko-polskie

Heh, zadałeś ciężkie pytanie, wiesz każdy kto podchodzi (również do mojego bota) pyta tylko dokładnie o to, czasami zdarzało się jeszcze pytanie czy płytka robiona w domu 🙂 Więc już czasami może paść jakaś niestandardowa odpowiedź 🙂 Na prawdę jest wiele ciekawszych rzeczy o jakie można zapytać przy tych linefollowerach 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

fish, Widzę, że ta dyskusja do niczego nie prowadzi - nie rozumiemy się. Dlatego nie będę już komentował bo się to będzie ciągnąć w nieskończoność. Po co się napinać tym bardziej, że nie o to chodzi na tym forum.

Link do komentarza
Share on other sites

hungrydevil, Kaszek, marianoitaliano, fish, pralat, wszyscy jesteśmy zmęczeni po zawodach, schodzą z nas emocje, ale powstrzymajmy się od personalnych wycieczek w swoją stronę, powstrzymajmy się od schodzenia z poziomem dyskusji na wysokość błota i mułu.

Osobiście doskonale rozumiem pretensje i żal ludzi bezpośrednio dotkniętych przez aferę "dyplomową", rozumiem to w jaki sposób organizatorzy stają w obronie prof. Tchonia, czy samych zawodów. nie rozumiem tylko tego przesączonego jadem tonu. skoro podczas zawodów okazywaliśmy sobie nawzajem szacunek, to utrzymajmy go tutaj, na forum. ani organizatorzy RA, ani członkowie GROMu, ani użytkownicy forbot.pl na dłuższą metę nie wyjdą na dobre, kiedy wszyscy się na siebie poobrażamy. mam nadzieję, że jako duzi chłopcy potrafimy uznać racje przeciwnej strony, a całe zamieszanie się w najbliższym czasie wyjaśni. nie roztrząsajmy przez kilka stron tego samego tematu publicznie, bo to nikomu nie pomoże.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zdziwiła mnie troszkę reakcja jednego z chłopaków z BootlandTeam'u, na moje pytanie, czy im taka mała turbinka wystarcza, dostałem "Najwyraźniej tak", a ja tylko w kulawy sposób próbowałem nawiązać kontakt... Cholera. Muszę chyba sobie kupić rozmówki polsko-polskie 😋😉

Przepraszam jeżeli Cię to uraziło, ale chyba troszkę źle odebrałeś nasze słowa - były w formie żartu 😉 Tak jak wspominał Treker, praktycznie każdy pyta o to czy turbinka coś daje lub co się tak mocno grzeje, że trzeba używać takiego chłodzenia 😋 Ze wszystkimi zawsze chętnie wdajemy się w dyskusję i odpowiadamy na pytania co zresztą osoby, z którymi rozmawialiśmy w strefie serwisowej czy też przy trasach mogą potwierdzić 🙂

Dorzucam filmik z naszych przejazdów w LF:

Link do komentarza
Share on other sites

Ja to rozumiem, szczególnie, że to już było w późnych godzinach, więc mogliście być już zmęczeni tymi ciągłymi pytaniami. A najgorsze jest to, że naprawdę mnie to interesowało, jak dużą turbinę należałoby użyć, by ani nie była niewystarczająca, ani się nie marnowała. W każdym razie następnym razem zadam to pytanie bardziej inteligentnie. 😋😉

P.S. Niesamowite macie te konstrukcje. Tak samo bardzo podoba mi się Feniks 3. Tylko podziwiać.

A od siebie mogę dodać dwa filmiki przejazdów Hermesa, choć nie wiem, czy kogoś one uszczęśliwią. W każdym razie muszę się troszkę usprawiedliwić z kilku rzeczy, między innymi 'łapanki'. Docelowo jest zainstalowany TSOP, na zawodach również miałem ze sobą BT w celu szybszych ustawień parametrów, ale pierwszego nie użyłem, bo miałem problemy z priorytetem przerwań (mam ich 4 różne i nie chciałem tracić niepotrzebnie czasu), a drugiego nie używałem, by nie budzić podejrzeń, że robot nie jest autonomiczny... W każdym razie:

Pozdrawiam,
Daniel 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Aaaa, muszę to napisać:

na finale w sumo, bodajże Estończycy poprosili sędziego o przesunięcie Ringu.

Jego komentarz:

"Zawodnicy zgłosili obiekcje co do odległości ringu od ściany - 1m. A więc uczyniłem metr."

Geniaaaalne to było:D

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.