Skocz do zawartości

Metalowe ringi w minisumo


fish

Pomocna odpowiedź

@Barto zgadzam się w 100% z Tobą i muszę napisać w odpowiedzi, że nie każdy ma dostęp do oscyloskopu oraz nie dostaje w spadku kilku lat pracy nad "super czujnikami" od starszych kolegów oraz jest dotowany przez uczelnie. Ja z ręką na sercu mogę napisać, że do tej pory dostaliśmy 33zł na os. (bo tyle kosztowały koszulki jakie dostaliśmy), po za tym ani grosza. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Chodzi o to, że każdy powinien wykorzystywać w 100% swoje atuty, moim zdecydowanie są umiejętności mechaniczne i dostęp do maszyn. Za to nie posiadam tysięcy godz. na testy i badania, bo muszę pracować aby chodzić na studia i mieć za co spełniać swoje zachcianki:)

co ma w takim razie napisać pawcio0928, bo jeśli dobrze kojarzę to młody chłopak majsterkujący w domu, jak jest zapał to wszystko z czasem przyjdzie!!

P.S. nadal uważam Slayer'a za najlepszego robota MS jakiego spotkałem, a Ciebie i Radka za najbardziej przygotowanych zawodników. Wielki szacun za to co robicie ale jakoś muszę was pozbawić tych zaszczytów, a że umysłowo nie potrafię, to próbuję fizycznie:D

Link do komentarza
Share on other sites

Na zawodach startuje po to aby zaczerpnąć doświadczenia od innych.

hungrydevil prawdą jest co napisałeś. Niektórzy z was pracują i zarabiają na roboty. A ja tylko mam kieszonkowe i ewentualnie jakieś prezenty. Tak to moje roboty powstają w nieprofesjonalnych warunkach gdzie nie mam sprzętu aby wszystko zrobić.

Link do komentarza
Share on other sites

Hungrydevil, jak piszesz to patrz do czego odnosi się temat. Wiele informacji, które przedstawiłeś, nie mają żadnego związku z tematem ringów a tym bardziej zawodami.

Reszta na PW żeby nie śmiecić.

Link do komentarza
Share on other sites

żar rozmowy przygasa, więc doleję kolejną porcję oliwy do ognia:D

@fish "na 99% wszystkie ringi będą drewniane." Określcie się w 100%, bo nie wiem czy mam budować roboty na magnesach. Tak jak pisałem wcześniej, jestem w stanie zrobić takie ringi do mini sumo - czas realizacji około 2 tygodni. Kosztorys mogę podesłać. Jeśli nie macie funduszy, to mogę zrobić ringi dla siebie i udostępnić za free na RA 2011.

Wszystkim maruderom i płaczkom pragnę przekazać, że GROM zainteresował się mini sumo około miesiąca przed ROBOCOMP 2011, nie mając bladego pojęcia o co w tym wszystkim chodzi. Więc nie ma teraz dla mnie argumentu przekonującego, że czegoś się nie da zrobić. Na dzień dzisiejszy stworzenie robota dla nas od pomysłu, po pierwsze testy trwa 4dni!! (przy założeniu, że części i materiały na niego już posiadamy).

Jeśli ktoś uważa, że jest dobry technicznie i nie posiada własnego sprzętu lub nie ma do niego dostępu, w taki lub inny sposób, to się pytam na jakiej podstawie wysuwa tak śmieszne tezy?? tzn. w każdej szkole technicznej lub uczelni technicznej powinny być warsztaty Jeśli ich nie ma to sam osobiście nie podjąłbym się nauki w takiej placówce, bo było by mi szkoda czasu na to.

Kaszek zrobił kosztorys frezarki robionej samodzielnie - koszt teoretyczny 800zł. Nie wykonaliśmy jej bo mamy dostęp do lepszego sprzętu i szkoda było na to czasu, z dremelka wykonał piłę i wiertarkę stołową, mogę tu podać kilkanaście innych przykładów ale po co, jeśli większość uważa, że lepiej pomarudzić na forum niż coś zrobić!!

Kwestię budżetu skomentuję tak - pierwsze prace zarobkowe podjąłem w podstawówce i nie zrobiłem tego z przyjemności, tylko z chęci posiadania pieniędzy potrzebnych na moje zachcianki!! Mógłbym się tu z niejednym pewnie licytować kto ma lepszą sytuacje finansową, tylko nie mam na to ochoty!!

Wolny czas dla Mnie, Karoliny, Gryfa i Kaszka ostatnio nie istnieje wszyscy jesteśmy studentami studiów dziennych na Politechnice Opolskiej i nie mamy żadnych priorytetów, musimy tak jak wszyscy chodzić na zajęcia, pisać kolokwia, czy robić projekty. Do tego każdy podejmuje jakieś zajęcia w celach zarobkowych, aby mieć chociażby na wyjazd na zawody, ma obowiązki domowe i kupę przyjaciół, dla których też trzeba mieć chwilkę!!

Logistycznie też nie ma najłatwiej Tarnów Opolski, Żórawina, Namysłów, Praszka do każdego mam ponad 80km, bo nikt z nas nie wynajmuje akademca w Opolu i musi tracić czas na dojazd!!

Wypowiedź powyżej to nie gorzkie żale lecz jechanie po ambicji pozostałym konstruktorom aby wzięli się do roboty!! Mam nadzieje, że nikogo nie uraziłem mocniej niż planowałem:D

Podsumowując GROM rzuca wyzwanie wszystkim, którzy chcą się podjąć budowy MS na elektromagnesach. Jeśli będzie nas więcej to Organizatorzy RA szybciej podejmą decyzję na temat metalowych ringów i tym samym wprowadzą nowy standard mini sumo!!

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Na zawodach startuje po to aby zaczerpnąć doświadczenia od innych.

No ja muszę przyznać, że my też dużo uczymy się na zawodach. W pół roku zrobiliśmy kolosalne postępy. Wiele nam dały rozmowy ze Szczecinianami 🙂 Może nie mówili szczegółów i wszystkiego po kolei, ale ogólne wskazówki były bezcenne. Obecnie wydaje mi się, że z Hungrydevilem mamy inne podejście do tworzenia robotów i to zaczyna mieć sens. Hungrydevil powiedział mi ostatnio, że mechanicznie przygotowani byliśmy już na Kraków, ale zawsze brakowało oprogramowania lub dobrej płytki elektronicznej. Teraz musimy to zmienić. 😃

Naszym celem jest pokonanie Slayera w równej walce 🙂

BTW. Musimy kiedyś po zawodach porobić parę walk na sprawdzenie algorytmów Barto ^_^ Najprędzej to właśnie Robotic Arena !!! 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

@fish "na 99% wszystkie ringi będą drewniane." Określcie się w 100%, bo nie wiem czy mam budować roboty na magnesach. Tak jak pisałem wcześniej, jestem w stanie zrobić takie ringi do mini sumo - czas realizacji około 2 tygodni. Kosztorys mogę podesłać. Jeśli nie macie funduszy, to mogę zrobić ringi dla siebie i udostępnić za free na RA 2011.

Dziękuję za troskę, ale możesz być spokojny - fundusze na organizację swojej imprezy mamy:) Ringi na 100% nie będą metalowe. Jasne, że jest miesiąc do zawodów i można to spokojnie zbudować robota na elektromagnesach, ale uznaliśmy, że wprowadzimy takie ringi, kiedy będzie się to stawało standardem.

W przeciwnym wypadku będzie to po prostu nieuczciwe, bo nie ma się co oszukiwać robot przystosowany do drewnianych ringów nie będzie miał żadnych szans - a część osób może mieć już gotowe lub prawie gotowe roboty na nasze zawody. Decyzja o użyciu metalowych ringów powinna być podawana moim zdaniem z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

pozdrawiam serdecznie

Paweł Kaczmarek, wiceprezes KNR "KoNaR"

Link do komentarza
Share on other sites

Ja na zawody jadę po to, żeby nauczyć się czegoś nie tylko z teorii i podjąć się walki w prawdziwych zawodach. Mam zamiar poznać też forumowiczów osobiście i porozmawiać z nimi 😉 W moim województwie jest mało ludzi interesujących się robotyką - ogólnie to tylko GROM i Dżony. Jestem przeciętnym nastolatkiem, który buduje roboty z kieszonkowego i pieniędzy otrzymanych w ramach prezentów, mimo to mam ambicję i staram się je realizować. Życie mamy tylko jedno i należy spełniać swoje marzenia!

Co do samych zawodów to mam pytanie - Wiecie kiedy (w miarę dokładnie) się zakończą?

Link do komentarza
Share on other sites

Eliminacje poszczególnych kategorii trawją w różnych godzinach (dokładny harmonogram opublikujemy po zakończeniu rejestracji), ale całość elminacji kończy się o 17. Od 19 do 21 trawją finały zawodów.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@pawelk Dzięki za szybką odp. Nie było by to nie uczciwe bo regulamin nie zabrania wprowadzania zmian w nim!! "Artykuł 24 – Modyfikacje i wyjatki od regulaminu.

Modyfikacje i wyjatki od regulaminu sa podejmowane decyzja zgromadzenia Organizatorów."

Więc standardem regulaminów powinien stać się Artykół X mówiący na jaki czas przed zawodami organizatorzy mogą wprowadzać w nim zmiany!!

Jak już wiadomo na 100%, że stalowe ringi odpadają to zapewniam, z ręka na sercu że nie posiadamy nawet elektromagnesów które można by zastosować w MS a tym bardziej robota który za ich pomocą przyklejałby się do ringu. Tylko wiedzieliśmy, że jeśli by zostały dopuszczone metalowe ringi to poza nami mało kto by podjął próbę wykonania takiego MS a już nie piszę ilu os. by się ta próba udała w 28dni:D

Czyli mam rozumieć jeśli stworzymy MS na magnesach to mamy wielkie szanse w freestyle 😃 (pomyślimy, zobaczymy:)

Link do komentarza
Share on other sites

karol9966, takie roboty używają magnesów neodymowych.

Zeszliśmy trochę z tematu. Temat metalowych ringów proponują kontynuować w osobnym wątku, bo nie dotyczy to tylko tych zawodów 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

@KD93 zapraszam do Tarnowa Opolskie zaprowadzą cie do kilku os. i pokażę maszyny samoróbki zdziwisz się chłopczyku ile można zrobić jeśli niema innej drogi aby coś mieć!!(nie napisałem, że można samemu przeskoczyć wszystkie bariery ale jak ktoś chce i ma zapał to wszystko z czasem przyjdzie!!)

twoja wypowiedź mnie tylko motywuje do dalszej pracy 😃 więc dzięki!!

ja również miałem na celu pojechanie po ambicji takim jak ty!! może nam wszystkim wyjdzie to na dobre:D

Link do komentarza
Share on other sites

pojechanie po ambicji takim jak ty

Czyli jakim? Takim co się starają przyłożyć w 100% do każdego robota którego robią? Którzy nigdy by nie pojechali na zawody dalej niż 100km z niesprawnym robotem? Może takim jak Bobby, który kmini i buduje robota 10 miesięcy a nie 4 dni?

Nie muszę jechać do Tarnowa Opolskiego, wystarczy że mi pokażesz projekt i jakąś dokumentację.

Ciekawe czy byś tak pisał, jeśli nie miałbyś dostępu do maszyn. Te samoróbki robione przez Was? Pilnikiem, wiertarką i szlifierka kątową?

Żeby potem nie było nieporozumień, nie pisze, że mój robot będzie super ekstra i wygra zawody. Z dotychczasowych testów wynika, że jest bardzo średnio przeciętny, cały czas walczę z czujnikami, ale mam już 5/6 uruchomionych więc jestem dobrej myśli. Nie chciałbym, żeby mi potem ktoś zarzucał, że "tyle się rozpisał a poległ na zawodach". Natomiast mam już pomysły jak go trochę ulepszyć do RA.

To był offtop, może tak jak napisał hungrydevil może coś z niego wyniknie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.