Skocz do zawartości

[Kurs] BASCOM - lekcja1-wstęp


Ikar

Pomocna odpowiedź

Mam prośbę czy ktoś może mi pomoc? próbuje uruchomić program BASCOM AVR i wyskakują mi 2 błędy.. mam win 7 64 kb..

acces vilation .. in module bascavr.exe i drugi tez coś o portach.. co z tym zrobić??

ok udało mi się uruchomić.. mam wersję demo, czy możecie mi powiedzieć czy program średniej wielkości zmieści sie w 4kb?? bo takie jest ograniczenie w wersji demo.. np program robota omijającego przeszkody za pomocą czujnikow?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nie wiem co to dla Ciebie średni program, ale jeśli nie będziesz pchał tam zbędnych "bajerów", typu długie teksty na LCD czy RS-232, to spokojnie pomieścisz to co potrzeba i nigdy Ci miejsca tam nie zabraknie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

nie no żadnych tekstów;P po prostu chce miec pewność, że wersja demo wystarczy do zaprojektowania takiego robota.. a jak nie? szkoda mi troche kasy.. polecacie inny godny program do pisania i kompilacji w BASCOM? Sądze, że jak pomęczę w bascomie to przejdę na C i wtedy np sobie załatwię AVR - CGG ( kiedy pisałem w C ) i tam chyba nie powinno byc ograniczenia nie?🙂

Link do komentarza
Share on other sites

[Herr Qrczak],

Nie lepiej kupić na LPT?

Takie jest moje zdanie, ja mam kupiony ten

http://allegro.pl/programator-avr-stk200-lpt-kabel-idc-i1484095793.htm

i jest bardzo dobry, dorobiłem sobie płytkę testowa i jest ok! l

__________

Komentarz dodany przez: Sabre

Notoryczne łamanie regulaminu forum.

Proszę poprawić linki zgodnie z regulaminem. Punkt 3n.

Nie wszystkie nowe komputery (zwłaszcza laptopy) posiadają LPT

Link do komentarza
Share on other sites

Zwracam się z pytaniem, ponieważ planuję zrobić płytkę programatora wersje z zabezpieczeniem 74HC244, w załączniku daję schematy. Moje pytanie odnośni się do zasilania, czy jest ono poprawne ponieważ jeszcze tego nie ogarniam jakie wartości kondensatorów mają się tam znaleźć. Chcę to zasilić baterią 9V. I drugie pytanie to odnośnie złącza, na jednym schemacie jest 6 styków, tutaj aż 4 to GND, czy to jest konieczne? No i jak się nazywa ten typ złącza, jakbym chciał je kupić w sklepie ?Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam!

Chciałbym zapytać i LED w schemacie nr2 programatora lpt. Jakie ona ma zadanie? W moim przypadku bardzo dziwnie się zachowuje, co chwila gaśnie, to następnie znów się zapala, czy ktoś życzliwy mi odpowie?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.