Skocz do zawartości

[Kurs] BASCOM - lekcja1-wstęp


Ikar

Pomocna odpowiedź

$regfile = "m8def.dat"

Config Lcd = 16 * 2
Config Lcdpin = Pin , Db4 = Portc.3 , Db5 = Portc.2 , Db6 = Portc.1 , Db7 = Portc.0 , E = Portc.4 , Rs = Portc.5
Cls
Do
Locate 2 , 2
Lcd "abcdefgh"
Loop
End

tu jest kod

Armir miałes racje pomylilem się ale problem nadal ten sam caly czas wyskakuje błądIMG_4d57d91c3fc604491.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

jestem trochę zielony w tym temacie to mój pierwszy program nie bardzo wiem o co wam konkretnie chodzi czym się rożni mega 88 od megi 8 Bobby pewnie chodzi ci o programmer w opcjach u mnie jest tylko usbasp

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A czym różni się fiat 126 od fiata 125?

Mega88 i mega8 to są różne procesory, choć niektóre rzeczy mają wspólne. Niemniej musisz kompilatorowi dać znać, że program jest na megę88, a nie 8.

Poszczególne różnice między nimi poznasz studiując noty obu układów.

Link do komentarza
Share on other sites

Chodzi mi dokładnie o to co Mihau napisał, dlatego zadałem takie pytanie. Oznaczenie jest napisane na procesorze, jezeli jest to mega 48, 88 lub inna x8 to musisz zmienić regfile.

Ale zaraz zaraz, USBasp + kompilator bascom = musisz chyba uzupełnić pewną linię w zakładce programatora. Z tego co pamiętam tam tez trzeba wpisać odpowiedni procesor. Zrobiłeś to? Wogóle z tego co pamiętam bascom działa z USBasp tylko dzięki AVRdude.

Papatrz na to:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic737159-60.html#3809067

[ Dodano: 13-02-2011, 16:32 ]

Albo to:

http://mirley.firlej.org/programator_na_usb_usbasp

Link do komentarza
Share on other sites

madik, Avrdude-gui to strasznie złośliwy program 🙂 Potrafi przy losowym uruchomieniu pozmieniać ustawienia domyślne (fuse bity!) tak, że nawet się nie spostrzeżesz, jak będziesz miał zablokowanego proca. Przydarzyło mi się to przed zawodami, w pośpiechu nie sprawdziłem wszystkich pól raz jeszcze...Od tej pory używam i polecam SinaProg. Bobby też się widzę przekonał 🙂

konrad1115, ściągnij sobie SinaProg (wpisz w wyszukiwarce, jest wszystko opisane na forum włącznie z konfiguracją; ew. link w moim podpisie -> dział Artykuły), skompiluj program w BASCOM-AVR i spróbuj wgrać plik wynikowy kompilacji *.hex do procka poprzez SinaProg właśnie.

Link do komentarza
Share on other sites

madik, Avrdude-gui to strasznie złośliwy program 🙂 Potrafi przy losowym uruchomieniu pozmieniać ustawienia domyślne (fuse bity!) tak, że nawet się nie spostrzeżesz, jak będziesz miał zablokowanego proca. Przydarzyło mi się to przed zawodami, w pośpiechu nie sprawdziłem wszystkich pól raz jeszcze...Od tej pory używam i polecam SinaProg. Bobby też się widzę przekonał 🙂

Mi się to nie zdarzyło i pewnie dlatego tak lubię ten program. Dzięki za info, pomyśle nad tym fantem 😉

Link do komentarza
Share on other sites

przez avrdude próbowałem ale tez błąd

[ Dodano: 15-02-2011, 15:35 ]

NAWYK zrobiłem tak jak pisałeś w artykule w programmer dałem USBasp w drugim nic nie dałem w device atmega8 kliknąłem search i wyskoczył błąd "avrdude: error: could not find USB device "USBasp" with vid=0x16c0 pid=0x5dc"

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.