Skocz do zawartości

ANTY ACTA prośba do wszystkich


kamil-s

Pomocna odpowiedź

dondu, cały problem polega na tym, że ty w to wierzysz i masz do tego prawo. Ja nie wierzę, że tak będzie i mogę się z Tobą założyć o to. Sam przyznaj, że żaden przepis nie zmieni życia tzn. dopóki będzie popyt to i będzie podaż i nic tego nie zmieni!! Jak mp3 będzie kosztować 40gr. to i tak ktoś ją załatwi na lewo za 0zł, lub Twoją książkę.

Fajnie się z Tobą rozmawia, ale odnoszę wrażenie, że nie czytasz tego co pisze, lub robisz to zbyt szybko.

Chcesz aby ACTA uchroniło Cię przed kradzieżą twojej twórczości, w zamian dając własną prywatność.

Czyli według Ciebie Kodeks Karny z dot. kradzieży, morderstw, rozbojów, gwałtów itp. można zlikwidować? Co by było, gdyby tego prawa nie było?

Tak ogranicza mnie (cyt. w zamian dając własną prywatność), bo zabrania mi mordowania, ale ja się z tego cieszę, bo nie mam zamiaru tego robić.

Ale z drugiej strony ono mnie chroni, a jeżeli nawet nie zdoła mnie ochronić, to przynajmniej mam dość dużą szansę na to, że gość który mnie wykończy będzie za to odpowiadał.

Link do komentarza
Share on other sites

Jak sobie technicznie wyobrażasz śledzenie wszystkich internautów?

Pojedynczych nie wiem, ale już śledzenia forów internetowych, na których można krytykować władzę już bez problemu można.

A wtedy jak się coś nie spodoba to:

Jak to leciało? "Dajcie mi człowieka a ja znajdę paragraf"?

bo np. ktoś wrzucił kiedyś na forum (ten co napisał krytykę) filmik z nielegalną muzyką.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak samo jak śledzenie potencjalnie wszystkich możliwych morderców, którzy już nimi byli lub staną się za chwilę?

TO NIEMOŻLIWE.

W Stanach działa system monitorujący wiadomości tekstowe na podstawie słów kluczowych. ISP będą musieli monitorować co kiedy i gdzie robisz w sieci. Wystarczy, że często będziesz pewnie służbowo wymieniał pliki przez strony typu rapidshare (zdziwilibyście się, ale sporo firm ma do tego konta premium 🙂 ) i już będą mieli Cie dokładniej na oku, będziesz musiał się tłumaczyć. Ja na prawie się nie znam, dlatego nie zabieram zdania w konkretnych aspektach. Sprawę niespójności, braku sprecyzowania oraz zmian jakie należałoby wprowadzić w prawie europejskim, aby ACTA mogła działać w aktualnej formie poruszają publicznie osoby na co dzień zajmujące się między innymi prawem europejskim.

Link do komentarza
Share on other sites

Pojedynczych nie wiem, ale już śledzenia forów internetowych, na których można krytykować władzę już bez problemu można.

Owszem można, ale nikt z rządzących w demokratycznej Polsce nie odważy się zamykać ludziom ust, ponieważ mamy wolne media na wysokim poziomie i w olbrzymiej ilości. To dziennikarze, którzy są w stanie razem ze społeczeństwem obalać rządy.

Więcej wiary w demokrację Panowie 🙂

Jak to leciało? "Dajcie mi człowieka a ja znajdę paragraf"?

bo np. ktoś wrzucił kiedyś na forum (ten co napisał krytykę) filmik z nielegalną muzyką.

I to właśnie jest przykład braku wiedzy o ACTA i prawie autorskim.

Po pierwsze filmik jest na YT i to oni są od tego aby go usunąć.

Po drugie - nawet jeżeli filmik byłby zamieszczony jako plik np. AVI to Administrator czyli Damian musi zostać o tym powiadomiony i musi go usunąć.

Odpowiada dopiero wtedy, gdy odmówi usunięcia lub po prostu sprawę oleje.

Damian nie ma obowiązku sprawdzania, czy dany treść jest kradziona, czy nie.

Ma obowiązek jej usunięcia, w przypadku gdy zostanie powiadomiony o tym przez autora lub inną osobę, czy instytucję.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Owszem można, ale nikt z rządzących w demokratycznej Polsce nie odważy się zamykać ludziom ust, ponieważ mamy wolne media na wysokim poziomie i w olbrzymiej ilości. To dziennikarze, którzy są w stanie razem ze społeczeństwem obalać rządy.

Więcej wiary w demokrację Panowie 🙂

Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!

Link do komentarza
Share on other sites

W Stanach działa system monitorujący wiadomości tekstowe na podstawie słów kluczowych. ISP będą musieli monitorować co kiedy i gdzie robisz w sieci. .... i już będą mieli Cie dokładniej na oku, będziesz musiał się tłumaczyć.

A nawet jeżeli śledzi, to zastanów się czy nie warto, bo może można było uratować te kilka tysięcy osób z wież World Trade Center? A gdyby zginęła tam twoja dziewczyna, czy zgodziłbyś się na taki system?

Czy zawsze musimy czekać aż wydarzy się tragedia na naszym podwórku by zmienić zdanie? Nie łatwiej uczyć się na błędach innych? Ja uważam, że tak.

W końcu wchodząc do samolotu poddajesz się kontroli (czyli ograniczasz swoją wolność dobrowolnie) - czemu nie protestujesz? bo wiesz że to dla Twojego bezpieczeństwa, bo są ludzie nieobliczalni.

Dobrowolnie poddajesz się prawu polskiemu, choć wiele chciałbyś z niego usunąć. A jeżeli Ci nie odpowiada zawsze możesz śmignąć do Meksyku - tam prawo nie działa - zaryzykujesz?

Wystarczy, że często będziesz pewnie służbowo wymieniał pliki przez strony typu rapidshare (zdziwilibyście się, ale sporo firm ma do tego konta premium 🙂 ) i już będą mieli Cie dokładniej na oku, będziesz musiał się tłumaczyć.

Ponowny przykład nierozumienia zasad z powodu nie znania prawa.

Ile razy muszę napisać, że nikt Ciebie nie będzie kontrolował, dopóki nie zamieścisz treści nie będących Twoją własnością.

Jeżeli coś jest Twoje (Twojej firmy) to możesz z tym robić co chcesz.

Soją drogą, co to za firmy, które pozwalają swoim pracownikom na takie działanie 🙂

EDIT:

A to jest super ! 😃

Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!
Link do komentarza
Share on other sites

Ciekawostka z ostatniej chwil: padła strona parlamentu europejskiego.

I to tylko potwierdza to, że najbardziej zainteresowani zwalczeniem ACTA są przestępcy, działający w zorganizowanych grupach przestępczych zwanych popularnie mafią, lub bardziej na czasie terrorystami.

Link do komentarza
Share on other sites

I to tylko potwierdza to, że najbardziej zainteresowani zwalczeniem ACTA są przestępcy, działający w zorganizowanych grupach przestępczych zwanych popularnie mafią, lub bardziej na czasie terrorystami.

Czemu? Ja takich wniosków nie wyciągam. Obrywają wszystkie strony rządowe: Polskie, UE, USA.

Każda akcja wywołuje reakcję.

Link do komentarza
Share on other sites

Owszem można, ale nikt z rządzących w demokratycznej Polsce nie odważy się zamykać ludziom ust, ponieważ mamy wolne media na wysokim poziomie i w olbrzymiej ilości. To dziennikarze, którzy są w stanie razem ze społeczeństwem obalać rządy.

Więcej wiary w demokrację Panowie

Komuniści rządzili jak im było na rękę, rządzili pod pretekstem demokracji. Powiesz, że przesadzam przywołując historię, jednak ta (historia) "lubi się powtarzać".

znowu historia: Konrad Mazowiecki sprowadził Krzyżaków, bo mieli pomóc i pomogli, ale tylko chwilowo.

To odległe czasy, ale człowiek jest ciągle taki sam - dąży do władzy, niestety często "po trupach do celu".

Link do komentarza
Share on other sites

Czemu? Ja takich wniosków nie wyciągam. Obrywają wszystkie strony rządowe: Polskie, UE, USA.

Nie pisałem że chodzi tylko o Polskę.

Każda akcja wywołuje reakcję.

Oczywiście, zawsze przestępcy bronią się wszelkimi dostępnymi środkami, tym bardziej, gdy są anonimowi, dzięki nieświadomym użytkownikom, niezabezpieczonych komputerów.

Link do komentarza
Share on other sites

dondu, ciekawe jakby demokracja miała wygrać z komunę, jeśli by członkowie solidarności działali według zasad ustalanych przez komunistów? Wiem jedno, to co piszesz ma swoje racje i nie można napisać, że się nie znasz lub mylisz, lecz ja i inni użytkownicy widzimy więcej wad niż zalet więc jesteśmy przeciwni!! A działania pewnych os. mimo, że są nielegalne traktujemy jako walkę o pewne ideały.

Link do komentarza
Share on other sites

... lecz ja i inni użytkownicy widzimy więcej wad niż zalet więc jesteśmy przeciwni!!

OK, ale nie płaczcie później, że płyty są drogie, a muzyka czy książki w wersji elektronicznej nie są w sieci sprzedawane, i musicie kupować te drogie papierowe.

Chłopi także byli przeciw UE, bo Lepper tak mówił, "a Lepper sie zna"!

A teraz UE wspomaga zakupy sprzętu, dopłaty do pól i ugorów, czy zalesionych terenów ...

A działania pewnych os. mimo, że są nielegalne traktujemy jako walkę o pewne ideały.

Czyli spokojnie mogę Ci ukraść samochód i nie będziesz miał pretensji w imię Waszych ideałów - możesz podać mi namiary gdzie stoi 😃

No i nie wsiadaj nigdy do amerykańskich czy brytyjskich samolotów, czy autobusów gdy będziesz na wycieczce lub londyńskim metrze. Może te ideały Ciebie dosięgną, bardziej materialnie, czego serdecznie nie życzę.

I tym optymistycznym akcentem kończę dyskusję z mojej strony.

Link do komentarza
Share on other sites

OK, ale nie płaczcie później, że płyty są drogie, a muzyka czy książki w wersji elektronicznej nie są w sieci sprzedawane, i musicie kupować te drogie papierowe.

Teraz chyba nikt z nas nie płacze, przynajmniej mnie wszystko pasuje, nie widzę potrzeby radykalnych zmian.

A teraz UE wspomaga zakupy sprzętu, dopłaty do pól i ugorów, czy zalesionych terenów ...

To jest tylko jedna strona działalności UE, są tez inne, jak np. bzdurne przepisy utrudniające życie i koszące kieszenie. Na szczęście póki co jako tako to się wyrównuje.

Tyle piszesz o tej demokracji, a sam sobie przeczysz. Skoro większość jest przeciw, to dlaczego rzad działa wbrew większości? To jest demokracja? Demokratyczne byłoby referendum.

Czyli spokojnie mogę Ci ukraść samochód i nie będziesz miał pretensji w imię Waszych ideałów - możesz podać mi namiary gdzie stoi 😃

Piszesz jakby kradzieże samochodów nie były powszechnym zjawiskiem, tak jak łamanie praw autorskich. Proszę, kradnij ile wlezie, może w końcu trafisz na moje 16-letnie auto, obłowisz się. Ciekawe czy dasz radę zanim cię złapią.

Link do komentarza
Share on other sites

Ponowny przykład nierozumienia zasad z powodu nie znania prawa.

Ile razy muszę napisać, że nikt Ciebie nie będzie kontrolował, dopóki nie zamieścisz treści nie będących Twoją własnością.

Jeżeli coś jest Twoje (Twojej firmy) to możesz z tym robić co chcesz.

Tu chodzi o coś innego. Chodzi o to, że się narusza czyjąś prywatność - absolutnie nikomu nie pozwoliłbym ryć po komputerze, nie cierpię jak ktoś mi się gapi w monitor albo w gazetę, nie cierpię kiedy podczas rozmowy telefonicznej w pobliżu znajduje się ktoś kto mógłby usłyszeć rozmowę. A niestety ACTA będzie nakazywała podsłuchiwanie wymiany treści w internecie - i nie ważne, czy ktoś postronny przeczyta jakiś prywatny sekret, pikantny tekst, linka do aukcji firanek czy życzenia świąteczne - to cały czas będzie naruszenie prywatności.

nawet jeżeli śledzi, to zastanów się czy nie warto, bo może można było uratować te kilka tysięcy osób z wież World Trade Center? A gdyby zginęła tam twoja dziewczyna, czy zgodziłbyś się na taki system?

Akurat wrogie wywiady, terroryści, mafia itp. będą korzystać z wielokrotnych proxy, szyfrowań długimi kluczami itd. aby nikt ich nie podsłuchał, natomiast zwykli ludzie nie, bo to by zbytnio obciążyło komputery.

Nie neguję sensowności walki z piractwem (jest problemem, ale jestem przeciwny wprowadzaniu przepisów otwierających

Jak sobie technicznie wyobrażasz śledzenie wszystkich internautów?

Tak samo jak śledzenie potencjalnie wszystkich możliwych morderców, którzy już nimi byli lub staną się za chwilę?

TO NIEMOŻLIWE.

furtkę do legalnej inwigilacji i Wielkiego Brata.

Bez problemu - przepisy mają przerzucić ogrom ciężaru na ISP (co przy okazji znacznie podwyższy koszt dostarczania internetu, czyli jego ceny znacznie wzrosną - a jeśli nie wzrosną to rozwój będzie znacznie ograniczony). Poza tym wystarczy podsłuchiwać zaledwie 1 promil transferu, ale w sposób całkowicie losowy, aby móc śledzić wszystkich.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.