Skocz do zawartości

ANTY ACTA prośba do wszystkich


kamil-s

Pomocna odpowiedź

dondu i tu cię zaskoczę. Od 2 lat nie mam żadnego nielegalnie pobranego pliku i mieć nie będę. A płyty kupuję i korzystam z licencji demo/trial/freeware/uczniowskie żeby żyć zgodnie z panującym (bezsensownym w Polsce) prawie.

To był atak. Nasi niemądrzy politycy nie mogą zrozumieć, że to był DDOS...

Link do komentarza
Share on other sites

To był atak. Nasi głupi politycy nie mogą zrozumieć, że to był DDOS...

Jakbyś nie wiedział co to DDoS to najłatwiej byłoby Tobie to wytłumaczyć w taki sposób, że na Twoją stronę próbuje wejść dużo ludzi co ją blokuje, dlatego tutaj akurat nie byłbym tak krytyczny.

Link do komentarza
Share on other sites

dondu i tu cię zaskoczę. Od 2 lat nie mam żadnego nielegalnie pobranego pliku i mieć nie będę. A płyty kupuję i korzystam z licencji demo/trial/freeware/uczniowskie żeby żyć zgodnie z panującym (bezsensownym w Polsce) prawie.

To bardzo się cieszę - porządny gość z Ciebie 🙂

To był atak. Nasi głupi politycy nie mogą zrozumieć, że to był DDOS...

Bo minister zamiast na konferencję wziąć informatyka sam przekazał informację nieprawidłowo - a przynajmniej niezrozumiale dla przeciętnego obywatela.

Nie chodzi pobieranie plików tylko o wolność Internetu najbardziej o serwisy i nasze pliki takie jak na YouTube, Wikipedii, czy Facebooku.

Oj, młodzieży - trochę więcej wiary w system, a mniej zabobonów i teorii spiskowych.

Link do komentarza
Share on other sites

Treker wątpię żeby rządowe serwery nie wytrzymały 0,5mln użytkowników. Anonymous dysponują pewną "bronią", dzięki której (jak zapewne wiesz) mogą zaspamować milionami/miliardami fikcyjnych użytkowników serwer, aż do jego przeciążania, a nawet spalenia.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ale czy oznacza to, że mam być grzesznikiem nadal i okradać kol. hungrydevil gdyby kiedyś książkę wydał ? 🙂

Jak będzie chciał za nią tyle ile sobie życzą w BTC to go okradnę, jeśli będę miał możliwość kupna tej książki w rozsądnej cenie, to chętnie ją kupię, o ile temat mnie zainteresuje. Wniosek? "Twórcy" sami sobie szkodzą ustanawiając takie a nie inne ceny, zamiast zgarnąć 100 z 20 płyt, to chcą zgarnąć tyle samo za 2 płyty. Jeśli zainteresowanych będzie 20 osób, to 18 zostanie piratami.

[ Dodano: 22-01-2012, 19:36 ]

Ale tak jak napisano wcześniej, tu nie chodzi tyle o piractwo, które niby cały czas jest jakoś zwalczane, tylko o wszechkontrolę nad nami, użytkownikami internetu.

Link do komentarza
Share on other sites

Ale czy oznacza to, że mam być grzesznikiem nadal i okradać kol. hungrydevil gdyby kiedyś książkę wydał ? 🙂

Jak będzie chciał za nią tyle ile sobie życzą w BTC to go okradnę, jeśli będę miał możliwość kupna tej książki w rozsądnej cenie, to chętnie ją kupię, o ile temat mnie zainteresuje. Wniosek? "Twórcy" sami sobie szkodzą ustanawiając takie a nie inne ceny, zamiast zgarnąć 100 z 20 płyt, to chcą zgarnąć tyle samo za 2 płyty. Jeśli zainteresowanych będzie 20 osób, to 18 zostanie piratami.

Tutaj zgodzę się z Tobą i to 100%. Sam mam sporo książek o tematyce IT ale większość z nich to używane sztuki kupione wiadomo na jakim serwisie aukcyjnym, bo przy cenach które ma np. BTC po prostu mnie na nie nie stać. Sytuacja dotyczy nie tylko książek ale także muzyki,filmów oprogramowania itp itd . Niestety niektórzy zamiast obniżyć cenę artykułu i przez to sprzedać więcej wolą zarobić tyle samo sprzedając mniej za więcej. Takie czasy :/

Link do komentarza
Share on other sites

aż do jego przeciążania, a nawet spalenia.

Ktoś tu się dużo filmów naoglądał 🙂 Tak, wiem zaraz napiszesz, że pewnie żartowałeś, albo specjalnie przesadziłeś.

Dobry DDoS powstrzyma każdy serwer. Siła jaką ma wspominana przez Ciebie organizacja jest duża, warto wspomnieć ostatni "Mega Tango Down" w Brazylii, gdzie 114 stron rządowych było/jest offline. Infrastruktury rządowe nie muszą być na coś takiego przygotowane - powinni za to być administratorzy serwerów i umiejętnie z tym walczyć. Przykładem jest Onet.pl, na który próbowano chyba dziś rano przeprowadzić DDoS'a, Ogłoszono TANGO DOWN, po czym po 30 sec z wielkim zdziwieniem atakujących Onet wstał i pracował normalnie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Jak będzie chciał za nią tyle ile sobie życzą w BTC to go okradnę, jeśli będę miał możliwość kupna tej książki w rozsądnej cenie, to chętnie ją kupię, o ile temat mnie zainteresuje. Wniosek? "Twórcy" sami sobie szkodzą ustanawiając takie a nie inne ceny, zamiast zgarnąć 100 z 20 płyt, to chcą zgarnąć tyle samo za 2 płyty. Jeśli zainteresowanych będzie 20 osób, to 18 zostanie piratami.

Proponuję abyś zrobił sobie kosztorys, dodał podatki, + VAT + ZUS + Twój zysk i napisał książkę czy wydał płytę. Wtedy zrozumiesz, że taniej się nie da.

Co innego sprzedawanie plików mp3 w sieci, za parę groszy. Ale czy wiesz jak skomplikowane prawo stoi za takimi możliwościami handlu w USA?

A wiesz ile instytucji zajmuje się przestępstwami z tym związanymi?

Dlatego między innymi niektórych treści na YT nie zobaczysz w Polsce a nawet w Europie.

I o to właśnie między innymi chodzi z ACTA. ACTA da szansę na rozwój rynków elektronicznych, eliminując z sieci treści nielegalne. Wtedy autorzy przestaną się bać wydawać płyty i książki elektronicznie, bo będą mieli skuteczne narzędzia do walki z piractwem. W konsekwencji ceny spadną, bo załatwia to rynek.

Link do komentarza
Share on other sites

piotreks-89, jak już pisałem wyżej, atak na stronę sejmu to nie był typowy DDoS - najpierw został podłożony obrazek i usunięta treść, a dla bezpieczeństwa już właściciele serwerów wyłączyli je - dlatego nie dało się połączyć.

Link do komentarza
Share on other sites

piotreks-89, jak już pisałem wyżej, atak na stronę sejmu to nie był typowy DDoS - najpierw został podłożony obrazek i usunięta treść, a dla bezpieczeństwa już właściciele serwerów wyłączyli je - dlatego nie dało się połączyć.

Z informacji telewizyjnych podanych około 16tej wynikało, że był to tylko DDOS.

Niestety niektórzy zamiast obniżyć cenę artykułu i przez to sprzedać więcej wolą zarobić tyle samo sprzedając mniej za więcej. Takie czasy :/

Gdy już wyprodukujesz swój pierwszy komercyjny program i będziesz chciał nim konkurować na rynku zrozumiesz, że to nie takie proste i będziesz zjeżdżał z ceną, by w ogóle coś sprzedać. Co gorsza, jakiś pirat zrobi key generator i żegnajcie zyski ...

Link do komentarza
Share on other sites

dondu, właśnie, telewizyjnych. Jak powiedzą ci w tv że marchewki są żółte i smakują jak banany, stwierdzisz, że rzeczywiście marchewki są żółte i mają smak owocu o tymże kolorze?

Link do komentarza
Share on other sites

W konsekwencji ceny spadną, bo załatwia to rynek.

Jesteśmy w Polsce, nie byłby tego przekonany 🙂 Amazon sprzedaje teraz chyba już więcej ebooków niż książek papierowych, a w naszych empikach ebook jest droższy od wydania papierowego.

Narzekacie tak na wydawnictwo BTC, nie zdajecie sobie sprawy ile kosztuje wydanie i opracowanie takiej książki - nikt nie będzie robił tego charytatywnie. Nie zauważacie też, że wspominana przez Was firma stara się wspierać młodych ludzi. Już nie będę przytaczał dalekich przykładów - zobaczcie ile kuponów na DOWOLNE książki z ich oferty mogłem już rozdać na Forbocie, sponsorują takie rzeczy bo zależy im widocznie na czymś więcej niż wyłącznie sprzedaż książek.

Link do komentarza
Share on other sites

Proponuję abyś zrobił sobie kosztorys, dodał podatki i VAT i napisał książkę czy wydał płytę. Wtedy zrozumiesz, że taniej się nie da.

O to właśnie chodzi. Przyczyna piractwa są wysokie ceny. A przyczyną wysokich cen są wysokie podatki.

W konsekwencji ceny spadną, bo załatwia to rynek.

Otóż wolny rynek polega na tym, że nie trzeba robić ustaw które maja podwyższać lub obniżać ceny.

Link do komentarza
Share on other sites

Treker owszem przesadziłem 🤣

Bobby jak najbardziej masz rację. Tylko czy na pewno to administratorzy wyłączyli ten serwer? Szczerze mówiąc to przed atakiem na stronę sejmu napisałem coś na tablicy Nie dla Acta na Facebooku po czym zobaczyłem co się stało... Pewnie to tylko zbieg okoliczności, ale niezwykły jak dla mnie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

O to właśnie chodzi. Przyczyna piractwa są wysokie ceny. A przyczyną wysokich cen są wysokie podatki.

Nawet gdy coś jest za przysłowiową złotówkę, to zawsze znajdzie się osoba która skopiuje i umieści to w sieci do ściągania za darmo, i znajdą się Ci co stwierdzą, po co mam płacić 100zł za 100 utworów, skoro mogę mieć za free. Albo po co mam płacić 10zł za 10 utworów, skoro mogę ściągnąć 1000 za free?

Tak samo jest z morderstwami, nawet gdy jest kara śmierci i tak morderstwa są.

Ceny są wysokie, bo autorzy boją się wydawać elektronicznie, ponieważ nic ich nie chroni przed umieszczeniem ich treści na serwerze na wyspie Hula Gula. ACTA właśnie rozwiąże ten problem i rynek elektroniczny rozrośnie się tak jak w USA, a ceny spadną.

Otóż wolny rynek polega na tym, że nie trzeba robić ustaw które maja podwyższać lub obniżać ceny.

Czyli według Ciebie nie trzeba w Kodeksie Karnym zapisów dotyczących morderstw?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.