Skocz do zawartości

Zniszczyciel


Tolo

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Gratuluję konstrukcji .Widzę że szaman doczekał się następcy.Na twoim miejscu zastosował bym dwa dalmierze bo robot nieradzi sobie z wykrywaniem przeciwników.

Link do komentarza
Share on other sites

Polecam zmienić przełożenie na 115:1, (teraz ledwo się toczy a momentu i tak nie wykorzystujesz) i poszukać/zrobić inne koła, okleić gumą, i jest wtedy szansa na wygrana walkę.

Link do komentarza
Share on other sites

Robot bardzo wolno reaguje na białą linię - jeśli nie przestawisz czujników na przód przed plug sam spadniesz z ringu 😉 ale ogólnie robot fajny ( następnym razem radzę pokombinować z czujnikami odległości na tsopach )

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

jeśli nie przestawisz czujników na przód przed plug sam spadniesz z ringu

Dzieje się tak dlatego że przykleiłem czarną kartkę mleczno-białą taśmą pakową przez którą "prześwituje czarny więc robot reaguje na nią jak na czarny 🤣 Myślę że na prawdziwym ringu będzie lepiej . Swoją czy na przykład jakbym zwiększył taktowanie to czy to by trochę nie pomogło ?

.Na twoim miejscu zastosował bym dwa dalmierze

Niestety brak funduszy 🙁 Zrobię to na pewno w drugie wersjii.

Polecam zmienić przełożenie na 115:1,

To chyba faktycznie zrobię przy tym zasilaniu silniki nie mają siły "kręcić " taką przekładnią

Link do komentarza
Share on other sites

Tolo robot zły nie jest, ale przydałoby mu się więcej estetyki 😉 Rzeczywiście jeden czujnik przeciwnika to trochę za mało. Jak już klonyyy wspominał pobaw się trochę z SFH czy TSOP-ami. Nieraz wymaga to sporo czasu, ale można zrobić bardzo sensowne czujniki mniejszym kosztem. Jeśli miejsce nie gra większej roli to lepsze byłyby czujniki TCRT5000.

Koła mają dobrą przyczepność? Co to za materiał na ogumieniu?

Link do komentarza
Share on other sites

Jeszcze słowo co do napędu i jego zasilania. Masz to zrobione na zasadzie jedź/stój?

Ta przekładnia powinna być zasilana napięciem 3V.

Jeśli masz regulacje PWM to możesz ustawić sobie odpowiednie wypełnienie.

Link do komentarza
Share on other sites

W sensie tak jak czołg ? Tak mam tak . Nie mam pwm 🙁 No niby tak ale jak zasilam go 5v to najwyżej

trochę zmniejszy się żywotność

Link do komentarza
Share on other sites

Tak wiem że to kiepski pomysł ale silniki przy 7,4V pracują tak szybko że robot wypada z ringu . Myślę jednak że chyba kupię stabilizator 3,3V do silników i 5 dla reszty

Link do komentarza
Share on other sites

Z noty katalogowej L293:

Jak widać - minimalne napięcie zasilania silników wynosi tyle, co zasilanie "części logicznej" mostka, dodatkowo minimalne napięcie zasilania "w ogóle" wynosi 4,5V. Swoją drogą, stabilizator liniowy nie jest dobrym pomysłem, lepiej w tym przypadku sprawdzi się przetwornica - chodzi głównie o straty energii

Link do komentarza
Share on other sites

Masz racje stabilizator niesamowicie się grzeje 😥 I w zasadzie wogóle nie wykorzystuje potencjału prądowego pakietu lipo . No cóż następnym razem muszę lepiej przemyśleć konstrukcje...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.