Skocz do zawartości

[Minisumo] Cadet


Pomocna odpowiedź

piotreks-89, to że masz problem z przetransferowaniem polygona to nie znaczy że jest to trudniejsze. Szczerze mówiąc to jesteś chyba jedyną osobą która znam, mającą taki problem.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

KD93 ja takich problemów nie mam. Czytam to co piszą na forum i widzę jak osoby narzekają, że trudno im się polygony przenosi. Mnie w ogóle dziwi to, że są problemy z wykonywaniem płytek. Ja takowych praktycznie nigdy nie miałem 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Przybliżyłem jeszcze trochę Sharpy i później jeszcze przysunę czujniki linii i skrócę trochę płytkę:

I tak się zacząłem zastanawiać czy są mi potrzebne czujniki linii z tyłu? Co myślicie?

Link do komentarza
Share on other sites

Carpe Diem płytka wygląda co raz to lepiej, ale nadal rażą mnie te kąty niektórych ścieżek. Staraj się prowadzić wszystkie pod tym samym kątem.

W zasadzie mogą się przydać, ale niekoniecznie. Jak ktoś cię będzie spychał to możesz sprawdzić czy jesteś już przy linii i starać się jakoś uciekać. Tylko nie zawsze będziesz spychany do tyłu i możesz leżeć na dachu, więc nic nie wiadomo. Jednakże jeśli masz możliwość to ja bym się pokusił i ich uwzględnienie. Przecież nie musisz ich montować 😉

Link do komentarza
Share on other sites

PS. Wie ktoś może jak 'połączyć' płytkę ze schematem?

Chodzi o to, że zrobiłem schemat później z niego płytkę i przy zmianie nazwy jakby się 'rozłączyły' i Eagle nie kojarzy jednego z drugim.

[ Dodano: 21-03-2012, 23:47 ]

Mógłby się ktoś podzielić jakąś koncepcją na zmniejszenie tego:

[ Dodano: 21-03-2012, 23:49 ]

(brakuje 2 ścieżek - zaznaczone przez program na żółto - ale to nie wiele zmienia)

Link do komentarza
Share on other sites

Ja zmieniłem nazwy na takie jak były wcześniej i działa.

I przy okazji - zmniejszona płytka:

[ Dodano: 22-03-2012, 14:07 ]

'Wyciągnąłem' płytkę i czujniki linii by były jak najbliżej przodu robota i wylałem masę.

Sharpy muszą być tak jak są ze względu na ich wysokość kolidującą z klinem:

Link do komentarza
Share on other sites

Zabazgrałem całą podłogę kombinując z tymi czujnikami i wyszło, że lepiej jakby ten kąt między sharpami miał połowę z tego co jest, a żeby na odległości 40cm nie było martwych stref ms musiałby mieć 45 takich sharpów 😃

[ Dodano: 22-03-2012, 22:45 ]

Wrzucam najprostsze rendery:

[ Dodano: 23-03-2012, 07:28 ]

Wylałem jeszcze masę na topie i jak przesyłki dojdą to zaczynam robić.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.