Skocz do zawartości

[Minisumo] Cadet


Pomocna odpowiedź

Zamieniłem procka na Atmege32A-au bo zabrakło mi pinów i dodałem czujniki CNY70.

Obrazek

1. LEDy źle podłączone - brak im rezystorów i podłączyłeś je do Vcc, a nie GND (przy takim kierunku jak na Twoim schemacie).

2. przyciski źle podłączone - ten mikrokontroler nie ma rezystorów pull-down. Jak ustawisz na nich zero logiczne na wejściu?

3. Na każdy pin Vcc zasilania daj osobny kondensator filtrujący: https://www.forbot.pl/forum/topics20/dla-poczatkujacych-zaklocenia-w-pracy-mikrokontrolerow-poradnik-praktyczny-dla-robotykow-vt6913.htm

4. brak filtrowania zasilania mostków H.

Link do komentarza
Share on other sites

A tak w ogóle po co 4 LEDy (pomijając że źle podłączone) i aż 5 przełączników ? Jeżeli LEdy mają coś sygnalizować to zastanów się czy zamiast 4 nie dać sobie jednej np. dwukolorowej.

Z tymi przyciskami nie wiem naprawdę po co ci ich tyle ?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

No właśnie nie wiem po co mu tego tyle ? A co zmieni jedna LEDKa zamiast dwóch, w sensie wizualnym.

Ilość potrzebnych pinów nadal będzie taka sama po co więc zmieniać?

Link do komentarza
Share on other sites

Teraz powiedz, że chcesz robić na tym Mini Sumo i zbudować to w oparciu o układ DIP
Zamieniłem procka na Atmege32A-au

Czyli w obudowie TQFP.

Z tymi LED'ami to nie wiem co mi się stało?! Fail na całej linii.

Link do komentarza
Share on other sites

1. OK

2. Oj koszmarek z tego zrobiłeś - dlaczego zwarłeś oba wejścia - zastanów się jak te przyciski mają działać osobno. Dodatkowo po co rezystor pull-up zewnętrzny - wystarczy włączyć wewnętrzny.

3. OK

4. nie zrobiłeś nic ...

Nie spiesz się, lepiej wolniej, ale dokładniej.

Link do komentarza
Share on other sites

Sugerowałbym zastosowanie wyłącznika

coś w tym jest 😃

I C przy sharpach zamień na 0,1uF

Jesteś w stanie to jakoś uzasadnić? Bo wg Botlandu (który pewnie ma dane od producenta) powinien być 1uF.

Link do komentarza
Share on other sites

Pewnie należałoby sprawdzić, czy Botland ma dane od producenta. Nie ma - na stronie KoNaRu jest 1uF. W DS jest 0,1uF. Wcześniej dawałem 1uF, działało, ale po co, prościej wrzucić ceramika 100nF.

Link do komentarza
Share on other sites

Za małe rezystory przy diodach. Liczą spadek napięcia na diodach 0,6V, masz: 4,4V / 200R = 0,022A.

Trochę za dużo na wyjście uC. Zwiększ rezytory, teraz diody i tak nie potrzebują dużego prądu, dobrze świecą już przy kilku mA.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.