Skocz do zawartości

Ogumienie kół robota


abxyz

Pomocna odpowiedź

Wczoraj czytając gazetę, znalazłem coś, zafoliowanego, przyklejonego do strony, była to silikonowa opaska na rękę z napisem "CAŁA POLSKA KIBICUJE".

Coś podobnego jak na tej aukcji: http://www.allegro.pl/item412835189__silikonowa_bransoletka_kolory.html

Zauważyłem, że takie silikonowe opaski doskonale nadawałyby się jako ogumienie dla kół (np kół robota mini-sumo)

Średnica ok 7 cm, szerokość 1.2 cm i grubość 2mm; materiał (silikon) zapewnia bardzo dobrą przyczepność

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Tylko pewnie robot trochę by utykał na literach, które mają sporą głębokość, chociaż z drugiej strony mogłoby to działać jak bieżnik 😉 .

Te gumki gdyby przekrecic na "lewą strone" mialy by bardziej wieksza przyczepnosc i byly by rowne xD i bez literek

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

abxyz, akurat zastanawiałem się nad ogumieniem do mojego mini sumo i powiem ci to wspaniały pomysł a wydaje mi się że literki mogły by służyc za swego rodzaju bieżnik, silikona powinien miec bardzo dobrą przyczepnośc do podłoża także wydaje mi się że jest to "idealne" ogumienie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

No Bardzo ciekawy pomysł tylko czy by te gumki nie spadły z kół? Trzeba by było je odpowiednio nałożyć bo przy zakrętach mogły by spaść. Tu jest problem Gdy koła damy większe to gumka może się naciągnąć i zrobić się szersza w tedy spadały by z kół. No RACJA KLEJ

Link do komentarza
Share on other sites

A macie może jeszcze jakieś inne sposoby na ogumienie kół ? Bo zamówiłem ostatnio komplet kół u tokarza ale pozostaje teraz je czymś owinąć żeby były jak najbardziej przyczepne ➡️💡

Link do komentarza
Share on other sites

Chciałbym tylko dodać że byłem dzisiaj w praktikerze (artykuły ogrodnicze itp itd) i znalazłem węże ogrodowe na metry o różnych średnicach. Dostałem tam idealne dla siebie czyli 1,5cm (odjąłem tam 1mm żeby nie spadało) 😅 Nie trzeba przy tym nic kleić czy łączyć więc bardzo polecam 😎

Link do komentarza
Share on other sites

Witam!

Wprawdzie to mój pierwszy robot ale zdecydowałem się na wykonanie kół "full custom". Tzn. kupiłem kółka od krzesła obrotowego (z 5 zł. za parę) i obkleiłem je klejem topliwym (nie znam poprawnej nazwy, ale chodzi o ten z pistoletu klejowego). Klej całkiem nieźle trzyma się podłoża! Wprawdzie nie wygląda to rewelacyjnie ale przewiduję, że w miarę dobrze będzie trzymać się podłoża.

Technika wykonania: Po prostu nakładam pistoletem klej na koło, potem obtaczam na uprzednio przygotowanym kawałku dętki koła rowerowego. Dętka przykleja się do gorącego jeszcze kleju, ale gdy ostygnie bez problemu schodzi. Efektem jest w miarę równo rozłożony klej na kole. Trzeba go trochę potem poprzycinać, ale w sumie roboty jest niewiele.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.